Да попитам за антибиотиците и кърменето

  • 349
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 356
Приятелката ми роди на 8 март.Сложи ли са и пълна упойка при шиенето(разкъсала се е много),и сега е на антибиотици.Но са и казали да кърми(има за сега само коластра).Аз ли нещо бъркам,или не трябваше да се кърми ,когато се приемат антибиотици?А аз пълна упойка ?Не трябва ли да се изчака?Предварително благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 327
имам приятелка с аналогичен случай, само че при нея има проблем с бъбреците и и дават доста силни антибиотици. Все още е в болница, лекарите естествено не я карат да си запази кърмата, а точно обратното...
дали ще може да запази и увеличи кърмата си?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Зависи от антибиотиците. Има такива, които са съвместими с кърменето.
На другия въпрос - зависи колко дълго ще я държат в болница. Може да си запази кърмата ако се цеди, а после като почне да кърми по-често ще може и да я увеличи.

# 3
  • Мнения: 3 447
На мен ми се наложи да пия антибиотик, докато бях бременна. Като родих, също ми биеха антибиотик заради раната, а кърмех. Има такива, които са съвместими, предполагам, че й дават от тях.

# 4
  • Мнения: 599
Има такива, които са съвместими, предполагам, че й дават от тях.

За справка - тук

Лекарството се търси по генерично наименование ( обикновено написано с малки буквички под търговското или в листовката )

# 5
  • Мнения: 3 042
Зависи от антибиотиците. Има такива, които са съвместими с кърменето.

Когато кърмех щерката, на 10 ден след раждането пих антибиотик /по лекарско предписание заради ангина с температура/. Когато кърмех синът също се разболях / когато беше на ок 2 м/ и пак пих антибиотик.
И в двата случая не съм спирала да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт