Коликите?

  • 2 079
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Цитат на: DiVA
По принцип близнаците се раждат по-недоносени, та имат повече проблеми с всичко. Това се отнася особено много за коремите. Ние пък примерно имахме колики чак до 6 месец.


Цитирам думи на ДиВа от друг форум.
Малко ме стреснаха, признавам, тези продължителни колики.
Как бяха при вас и как се справихте?
По-различно ли е отколкото с едно бебе?

# 1
  • Мнения: 2 839
Цитат на: vedrra
Как бяха при вас и как се справихте?


Ами как ... трудно  Laughing Много тежък беше за мен този период. Все чаках да свършат.... айде на един месец да станат, че да им мине - тц, на 2 - тц ... та така до 6-тия. Психически бях се сринала. Още повече като се има предвид, че са ми първи деца и нямах опит с нищо. Мислех си че няма да имат край, имах чувство, че затъваме вместо да ставаме големи хора. В тая връзка все сънувах, че съм в някаква тоалетна в училище. Беше от рода на тия лайнарници с дупки, ама цялото беше дупка, само се стъпваше на една детска кошара. И като стъпех в нея тя почваше да потъва в лайната Confused Сега майка ми редовно като гледаме децата колко са пораснали, как бягат и се смеят, ме майтапи - `затъваме ли, а?`  Grinning
Отплеснах се  Grinning
Ами vedrra, на мен малко ми е неудобно точно на теб да давам акъл как се гледат деца  Laughing  Все пак от това което чета, а и вече от собствен опит мога да кажа, че като цяло всичко при дублетата става мааааалко по-бавно отколкото при други деца в нормалния случай. По книгите пише че до 4 години настигат връстниците си. Имам предвид прохождане, проговаряне, килограми ... Така, че това не е проблем за умиране. Всъщност според мен предимствата на това децата да са две са повече от недостатъците, погледнато в перспектива. Лично мнение.

# 2
  • Мнения: 2 839
Мда, да бях ти отговорила конкретно на въпроса за коликите.
Справихме се с много разходки. Това беше нашата рецепта, ама ние сме летни бебета. По цял ден, буквално. От 8 сутринта, до 11 вечерта. Друсането ги успокояваше и почти не мрънкаха. Размрънкат ли се - на балчишкия камък. Там друса здраво и веднага се кротват.  Laughing  Е, разбира се това беше до Септември когато започнахме да се прибираме към 19ч. Правехме 2-3 кратки прибирания на ден, за преобуване и за храненията в които трябваше да се цедя.
И другото важно! МНОГО помощници!
А в къщи - топли компреси с пелена затоплена с ютия. Капките или не помагат, само облекчават. Не знам, може би без капки щеше да е още по-зле.
Абе каквото и да е, минава и се забравя. Ти поне знаеш  Wink

# 3
  • Мнения: 2 051
Цитат на: DiVA
Ти поне знаеш  Wink


Ами, знам, вятър работа. Само на теория. И трите големи лами нямаха никакви колики. Ревяха само от глад по 4-5 минути, докато ги преобуя и налапат гърдата. \през другото време - дълбок сън. А сега - концертни изпълнения в дует и солови всяка вечер по няколко часа и сутрин понякога, ама по-нередовно. Направо оглушаваме с баща им по време на изявата.
Това с капките го усетих - слаб резултат.
С разходките няма как да го догодим до късно- зима иде, тъмно става Cry
Иначе на балкона в количката спят като агънца. И нощем (слава Богу ) са тихи.

# 4
  • София
  • Мнения: 512
Макар , че съм чувала че при момченцата коликите са по-продължителни и силни , при моите бандити почти  не се усетиха . Чайчето  на Хип бе постоянно в шишетата в комбинация от Сааб -капки , разнообразявах с анасонова или гюзумена вода .

# 5
  • Мнения: 4 965
Нашите сладунки пък почти нямаха колики - имаха само през 1-вия месец и при това не бяха такива, че да се свеват и да пищят. Вярно е, че пиеха "Сааб" (чайчето на "Хип" не искаха дори да го докоснат), но единствените признаци за колики беше сумтенето през нощта (скимтяха на сън като малки меченца  Grinning ). Спяха си спокойно, като изключим събуждането за хранене в началото, а сега вече си спят съвсем спокойно и доста дълбоко между 21 и 6 часа, след което пак заспиват, та чак до 9:30.

# 6
  • Мнения: 51
Този период с коликите и на мен не ми е любим. Първият от двамата господа при нас имаше колики до 3-я месец, другият - слава Богу до 2-я, само. Май няма нещо, което да не съм пробвала. Всичко беше просто временно. Много бързо свикваха към всякакви капки и след седмица вече нищо не помагаше. Вечер, когато най-много плачеха им слагахме "грейки" с топла вода на коремчетата и това ги поуспокояваше, но имаше нощи, когато съм усъмвала с бебе на корема си. Но все си кавах, че има и по-сериозни случаи и това ми даваше сили. Моята кума също има близнаци, но момичета. Те имаха колики до 6-я месец. След това обаче не усетиха как им изникнаха зъбите.

# 7
  • Мнения: 2 839
Ахххх Георг и зъби ми вади трудно! Стела ако не броим коликите, не я усещам как израства /пу-пу/, ама тоя малкия мъж ми взима здравето.
Баща ми има една приказка - мъж и пуйче трудно се отглеждат, ама пък отгледаш ли го голям гад става!  Laughing

# 8
моите са много интересни - 5-6 дни се сгъваха от колики - обаче се редуват един ден едната после на другия другата Rolling Eyes . Започват от 4-5 след обяд та до 11 вечерта. Сега от 5 дни ни гък ни ме-е-е по въпроса за коликите, обаче продължават да връщат след всяко ядене, а пък с тази доза едвам устискват до следващото, та се чудя какво да правя. мисля, че не ги прехранваме  Rolling Eyes , но може би много бързо го изяждат - де да знам утре ще питам педиатърката ...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
аз бях  Embarassed

# 10
Ako ste bez karma na izkustveno hranene vi prepora4vam FRIZOVOM tazi dobavka zaedno s kapkite naistina ni spasiha.V na4aloto 2 sedmici biahme s NAN skasa se ot rev otkakto smenihme dobavkata o6te sa6tia den se oseti razlikata spi kato angel4e.FRIZOVOM e malko po skapa no naistina var6i rabota.

# 11
  • Мнения: 2 839
Цитат на: murchy
Ako ste bez karma na izkustveno hranene vi prepora4vam FRIZOVOM tazi dobavka zaedno s kapkite naistina ni spasiha.V na4aloto 2 sedmici biahme s NAN skasa se ot rev otkakto smenihme dobavkata o6te sa6tia den se oseti razlikata spi kato angel4e.FRIZOVOM e malko po skapa no naistina var6i rabota.


Да бе да ... ако ставаше така, всички щяха да джуркат фризовома и песни да пеят. Май късмет си изкарала с кратки колики просто.

# 12
  • Мнения: 2 051
У-у-у-ф, да чукна на дърво, май коликите при нас си отидоха.
Преди около седмица изведнъж настъпи тишина. Преди ревяха много привечер, а сега си играят и си мучат нещо кротичко.
Май се отървахме сравнително лесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт