Чушки с кус кус и свинско! Много вкусни!

  • 1 078
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Направих една рецепта на Звезди!
Много ми допадна, и направо си облизваме пръстите
Ще я споделя с вас!

Чушки, пълнени с кус кус и свинско

Необходими продукти:
1 гл. лук
14 чушки /замразени или сушени/,
1 морков,
целина /или прясна или подправка/
Свинско -/2 пържоли свински врат - примерно 400-500г/
1ч.ч. кус кус
соев сос,
1 пилешки бульон
1 кофичка заквасена сметана
1 буркан стерилизирани домати /или доматен сос/
/добавено от мен - кисели краставички, маслини/
черен пипер, червен пипер, вегета, сол, кимион

Свинското месо се нарязва на много ситно, и се накисва да престои няколко часа в соев сос.
Лукът, морковът и целината се нарязват и запържват до златисто в тиган. Добавя се месото. Като се запържи се слага 1ч.ч кус кус , разбърква се и се долива 500мл вода. Добавят се сол, ч.пипер, червен пипер, кимион, вегета, 1 пилешки бульон, и се оставя да се сготви. Кус куса попива водата и запълва целия тиган /тенджера/. Когато стане наистина готов се пристъпва към пълненето на чушките.
Нареждат се в омазнена тавичка.
Приготвя се сос от доматите - пасирани, или доматения сок, 2 чушки, сметаната, /и аз добавих на ситно нарязани кисели краставички и маслини/
Соса става хомогенен като се пасира.

Заливат се чушките с този сос , покрива се тавата с фолио и се пече в предварително загрята фурна за около 20 мин, на 180градуса.

Стават трепач!  Mr. Green Heart Eyes Flutter

# 1
  • Мнения: 50
Звучи любопитно, мисля да се пробвам и аз. Само да питам кус куса български ли е или изполваш арабски?

# 2
  • Мнения: 1 391
май Misko беше
от този на топченцета
и Stella съм взимала
няма значение предполагам, то би станало и с друг вид макарони
има вкус на спагети  Mr. Green

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Днес ги направих - пълнежа е страхотен, много сполучлив и ще си го ползвам и друг път Grinning Само соса не е по наш вкус Confused - но това е вече твърде индивидуално Grinning

Общи условия

Активация на акаунт