Амиоцентеза помощ

  • 495
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте мами и татковци
Предстои ми амоицентеза в понеделник.Много се притеснявам как ще протече понеже не знам какво точно се прави и с какво да се подготвя.Моля ако някои може да ми помогне с информация да ми каже какво трябва да си нося, мога ли да ползвам упойка, дали трябва да си я купя или там имат, трябва ли да остана след манипулацията на легло и изобщо всичко което знаете и мойе да ми помогне да съм по подготвена и спокойна до колкото е възможно естествено  Embarassed
Благодаря Ви предварително мами Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
къде ще правиш амниоцентезата?
протича много леко и бързо, по следния начин:
лягаш на леглото, лекарят с коремния ултразвук преглежда коремчето, намира си точката, където ще прободе, намазват ти корема с дезинфектант, пробождат те с една тънка специална игла за еднократна употреба, изваждат макло течност от околоплодния мехур, вадят иглата, проверяват отново бебето и си готова.
след това ти слагат профилактично една инжекция с но-шпа, папаверин и антибиотик и можеш да си ходиш, ако искаш.
препоръчва се все пак спокойствие и лежане в първите 1-2 дни след това, макар че това съм го чула от други жени, а самите лекари казаха, че не е необходимо.
изобщо не боли, една подкожна инжекция се усеща повече от това. става за 5 минути всичко, важното е да не мърдаш и да си спокойна.

единственото, което ми казаха да подготвя, беше да си купя въпросната игла от аптеката. на теб щом не са ти казали да я купиш, вероятно няма да ти се наложи.

поздрави и успех в понеделникк!

# 2
Благодаря ти за бързия отговор Hug
Препоръчаха ни Майчин Дом и ще бъде там но незнаем кой екип ще е на смяна.Генетиците ни казаха, че всички били много добри и опитни.

# 3
  • Мнения: 153
И аз си купувах иглата.При мен протече по абсолютно същия начин който описва jam. Само където притеснението беше огромно, но не се оказа толкова страшно.Мен след това много ме заболя корема/не ми биха инжекция с болкоуспокояващо/ и си полежах известно време в къщи.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт