Харесвате ли името Ивомир?

  • 3 672
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравйте:-)
На нас ни се роди момченце и ние го кръстихме Ивомир.Искахме да е с буква"И" на единият дядо да е кръстено,но мъжките имена с тази буква са толкова малко,че ако ни харесаше някое име от именника,то или имаме познат с такова име,или пък колега или съсед и не искахме да ни напомня на някои от тях,а да си носи индивидуалност нашето момче.Накрая решихме да е Ивомир,но повечето хора като попитат как се казва и малко се кокорят,за много е странно и по-рядко срещано,а на вас как ви звучи?!Дали си "клеймосахме"чадото с това име Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 631
Важно е - вие на какво мнение сте, а не хората!
Но щом питаш, значи нещо те тревожи...
Да, така е рядко срещано име е - аз дори го чувам за пръв път. Но какво от това!?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
  HugВажно е вие да си го харесвате.Човека прави името.Хубаво е името щом родителите са го избрали с любов.

# 3
  • Мнения: 4 668
Честно да ти кажа - не ми харесва ! Но , не името прави човека ! Да Ви е живо и здраво момченцето !

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Честно -не, но важното е вие да го харесвате!
За пръв път чувам такова име, поне не е нещо обидно или смешно.
Ако сте размислили, имате право да го смените. Сестра ми на 12 г. я прекръстиха.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 175
Чак пък да сте го клеймосали, не мисля. Предполагам повечето хора ще му викат Иво.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
НА въпроса- не, не ми харесва  Peace. Макар че ужасно си падам по рядко срещани имена.
А трябва ли да плащаш данък обществено мнение за нещо, което опира единствено до твоите възгледи за нещата?! Важното е ти да вярваш, че си дала най- красивото име на детето си! Heart Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не ми харесва, никак даже.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Необичайно е, звучи ми малко чешко. Какво му е на името? Някои ще го харесват, някои - не. Така е с всяко име. Я не мислете за глупости  Laughing Да е жив и здрав Ивомир!

# 9
  • Мнения: 10 758
Честно да ти кажа - не ми харесва ! Но , не името прави човека ! Да Ви е живо и здраво момченцето !
Точно. И аз съм на същото мнение.Не ми харесва името, но след като сте го избрали, значи на вас ви харесва.Не е важно какво ще кажат хората, нали не плащате данък обществено мнение.

# 10
  • Мнения: 1 629
Щом това име ви е харесало и сте именували детето, какво се чудиш. Нормално, на доста хора няма да им хареса, както и на теб няма да ти харесат други имена. Тури му пепел и се радвай на бебето Wink

# 11
  • Мнения: 26
blagodarq ti malina_m,malko mi stana krivo sled vsichki predhodni otgovori.Krystili sme go s liubov,izbrahme mu ime,koeto da ne e Ivan,ili Ivajlo  ili vsiakakvo takova,koeto niama da mu nosi individualnost.Na nas ni haresva,s nego sme mu pojelali pytevodna svetlina v jivota,da mu vyrvi,da e zdrav i da e lychezaren chovek.Neka imeto mu otvori poveche jiteiski vrati po pytia mu dokato raste i se izgrajda kato chovek.
Blagodaria na vsichki vi vse pak.Misleh si,che mnenieto na horata e takova,zashtoto jiveem v malyk grad,no iavno e takova i na vsichki vas ot po-golemite gradove v BG.

# 12
  • Мнения: 1 629
Галя, каквото и име да беше написала, пак много хора нямаше да го харесат и това е в реда на нещата. Не е от малкият град, а е въпрос на вкус. Да ти е живо и здраво момченцето Ивомир Hug

# 13
  • Мнения: 10 758
blagodarq ti malina_m,malko mi stana krivo sled vsichki predhodni otgovori.Krystili sme go s liubov,izbrahme mu ime,koeto da ne e Ivan,ili Ivajlo  ili vsiakakvo takova,koeto niama da mu nosi individualnost.Na nas ni haresva,s nego sme mu pojelali pytevodna svetlina v jivota,da mu vyrvi,da e zdrav i da e lychezaren chovek.Neka imeto mu otvori poveche jiteiski vrati po pytia mu dokato raste i se izgrajda kato chovek.
Blagodaria na vsichki vi vse pak.Misleh si,che mnenieto na horata e takova,zashtoto jiveem v malyk grad,no iavno e takova i na vsichki vas ot po-golemite gradove v BG.
Това, което казваш е повече от прекрасно.Щом вие сте го избрали това име, значи то е най-хубавото.Затова написах, че не е важно какво говорят хората, важното е вие какво мислите.А казах, че не ми харесва, защото темата така ти е озаглавена.
Важното е да е жив и здрав, пък хич да не ти пука за хорските подмятания.  bouquet

# 14
  • Мнения: 26
blagodarq ti malina_m,malko mi stana krivo sled vsichki predhodni otgovori.Krystili sme go s liubov,izbrahme mu ime,koeto da ne e Ivan,ili Ivajlo  ili vsiakakvo takova,koeto niama da mu nosi individualnost.Na nas ni haresva,s nego sme mu pojelali pytevodna svetlina v jivota,da mu vyrvi,da e zdrav i da e lychezaren chovek.Neka imeto mu otvori poveche jiteiski vrati po pytia mu dokato raste i se izgrajda kato chovek.
Blagodaria na vsichki vi vse pak.Misleh si,che mnenieto na horata e takova,zashtoto jiveem v malyk grad,no iavno e takova i na vsichki vas ot po-golemite gradove v BG.
Това, което казваш е повече от прекрасно.Щом вие сте го избрали това име, значи то е най-хубавото.Затова написах, че не е важно какво говорят хората, важното е вие какво мислите.А казах, че не ми харесва, защото темата така ти е озаглавена.
Важното е да е жив и здрав, пък хич да не ти пука за хорските подмятания.  bouquet
Да,благодаря ти и на теб:-)
Аз не се съдря,че казвате,че не ви харесва,такива отговори очаквам-директни,затова така озаглавих темата.Все пак търся мнението ви и го получавам.

Общи условия

Активация на акаунт