Как ви казваха акушерките "напъвай" или......?

  • 2 959
  • 66
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 611
Ще ме извините за гадната тема , но аз бях възмутена и абсолютно неподготвена за това и ми е интересно дали и при вас е било така.Когато раждах акушерката не ми викаше  "напъвай " а "сери ,сери" ( извинявам се още веднъж за израза)Дали това е масова практика или се случва само в нашия родилен дом?Мисля ,че е много гадно това обръщение.

# 1
  • Мнения: 1 101
Наистина е ужасно #2gunfireСлава Богу, не съм се сблъсквала с подобно отношение - раждах във Враца.

# 2
  • Мнения: 2 821
 Joy Joy Joy Mr. Green

на мен пък ми казваха "давай" Crazy

# 3
  • Мнения: 1 992
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Извинявай, ама ми стана смешно!
Сега сериозно: Аз на твое място бих и казала, че аз не съм отишла там да  #Crazy сера м...ма му стара, ами да раждам! Другите ако искат да серат, ама аз раждам и да използва друга терминология.
Макар че то тогава едва ли може да реагираш адекватно.

# 4
  • Мнения: 66
На мен ми обясниха, че трябва да се напъваш все едно ходиш по голяма нужда и когато трябваше да напъвам казваха ходи, ходи, ходи.Но за това сери съм потресена!!!

# 5
  • Мнения: 625
  На мен пък не ми казаха да се напъвам по този начин и от напъване ми бяха изкочили очите Sick

# 6
  • Мнения: 1 187
Родих секцио,но на мамите раждащи вагинално им викаха "акай" или "напъвай"...
Това в "Св.София" Rolling Eyes

# 7
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
На мен ми викаха "Дай, дай, дай, дай...." Joy

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 839
Напъните при раждане са като тези при ходене по голяма нужда и затова така ти е викала акишерката, е друг е въпроса, че е малко грубо, ама какво ти пука нали всичко е минало вече  Wink .

# 9
  • Мнения: 18
И на мен ми обясниха ,че трябва да се напъвам все едно ходя по голяма нужда.Когато трябваше да го правя акушерката викаше'' ходи -ходи или акай -акай,мисля си ,че в онова състояние ,в което се намираме е по-добре да се дават такива по-първични команди ,за да можеш да реагираш веднага, без да се замисляш много-ммного Макар че това'' сери'' и на мен ми се стори доста грубо.

# 10
  • Мнения: 3 537
Аз пък бях на второ дете и знаех какво да правя, така че ми казваха - хайде пак.  А първия път не помня , беше преди 13 години. newsm78

# 11
  • Мнения: 648
"Напъвай", "напъвай", "давай", "напъвай", затвори очите, брадичката в гърдите, в тоя момент от живота ми вярвайте имах връзка с Космоса........... смейте ми се, обаче мобилизирах всичките си сили, каквото мога да направя, после мамата, която лежеше на съседната родилна маса и гледаше раждането ми, рече:"имах чуство, че можеше и сама да родиш" #Crazy
Бях много изпълнителна, а и екипа беше много добър и ме напътсваха много точно Hug
В такава ситуация човек приема всякакви глаголи Joy

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
newsm62 newsm62 newsm62

Сори, обаче много ме развеселихте  Mr. Green

И аз раждах секцио, но имах възможността да видя какво става и в родилна зала, та в Пловдив в родилен дом Весела викаха "напъвай, напъвай"
Ако някоя родилка не напъваше както трябва на висок глас и обясняваха така: "напъвай така все едно ти се ходи по голяма нужда, не напъвай в лицето, момиче, напъвай долУ"

# 13
  • Мнения: 600
На мен ми викаха "Дай, дай, дай, дай...." Joy

И при мен беше така, но може би ако ми казваха акай или..... щях да съм по-съсредоточена и да се справя по-добре, защото точно на напъните се изложих. Бебка беше много на високо, а аз изглежда не се напъвах както трябва, защото напъвах доста, но тя все и все не излизаше. Доктора все повтаряше - ах,ах, ах трябваше повече да ходиш на фитнес моето момиче  Mr. Green . Накрая се наложи да ми легне на корема, за да я изкара. Преди да родя второто ще гледам да ходя на фитнес  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 150
Мен пък ме поощряваха  Laughing
"Браво, браво, хайде пак" , но 3-тото хайде беше излишно, малчо много бързаше да се Hug

Общи условия

Активация на акаунт