Кашите - срок на годност след отваряне

  • 777
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Спазвате ли триседмичния срок на годност след отваряне? Чудя се дали има реални основания или е просто трик на производителите. Вече трета каша трябва да изхвърля, не ги давам често и бебо не яде големи количества твърда храна.

# 1
  • Мнения: 4 242
В интерес на истината в началото записвах датата на която съм отворила кашата, за да внимавам за 3-те седмици. После вече карах през просото. Blush

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не мен това притеснение ми беше отпаднало, тъй като давах почти само безмлечни каши, а те имат по-дълъг срок на годност. Дори на опаковакта не последната Хип-Елда и плодове, изобщо не пише колко време е годна за консумация след отварянето - само стандартния срок на годност.

# 3
  • Мнения: 1 999
На оризовата каша на Хип си спомням, че пишеше да се ползва 3 или 4 седмици след отваряне. На елдата на Беби обаче нищо не пише, т.е. пише да се гледа срока на годност на кутията. И аз се чудех дали и нея 3 седмици да я ползвам и после в кофата? newsm78

# 4
  • Мнения: 4 242
Не мен това притеснение ми беше отпаднало, тъй като давах почти само безмлечни каши, а те имат по-дълъг срок на годност. Дори на опаковакта не последната Хип-Елда и плодове, изобщо не пише колко време е годна за консумация след отварянето - само стандартния срок на годност.
Аз също само безмлечни съм давала, но смятах че и за тях важи триседмичната годност newsm78

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не мен това притеснение ми беше отпаднало, тъй като давах почти само безмлечни каши, а те имат по-дълъг срок на годност. Дори на опаковакта не последната Хип-Елда и плодове, изобщо не пише колко време е годна за консумация след отварянето - само стандартния срок на годност.
Аз също само безмлечни съм давала, но смятах че и за тях важи триседмичната годност newsm78

Грешка, на ХИп-ската каша го пише, токущо погледнах  Rolling Eyes
Явно и аз на Беби съм гледала, че няма такъв надпис и затова съм решила така Thinking Иначе по пътя на логиката, ако няма мляко кое ще се развали за 3-4 седмици? Елдата може само да поизветрее, защото е смляна, но това не я прави негодна за консумация. Така мисля де, ако има някой добри обяснения с удоволстиве ще се оставя да ме разубеди  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 481
И на кашите на Беби го пише, но не в българския превод, а на самата кутия, в руския текст- в момента гледам елдата.

Общи условия

Активация на акаунт