За кърменето след годинката

  • 374
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Така, не ме бийте, попрочетох писаното из библиотеката.
Спирам се на т.нар. частично отбиване /кърмене сутрин и вечер/. Причините - най-вече желанието ми за работа на пълни обороти, а ... и повече свободно време.
Какво ви е мнението за този режим?
Сега кърмя сутрин и след 15 ч. на поискване, събота и неделя също на поискване. Как да преминем към новия режим и добре ли ще е и за кърмачето и за кърмачката?
После ще пусна и друга тема ...  Embarassed

# 1
  • Мнения: 980
Супер е, ако детето няма нищо против. Успех.

# 2
  • Мнения: 6 243
Ани, всички работещи кърмачки сме на тоя режим. Моето злато е на 1 г. и 10 м. и двете се чустваме чудесно. Само дето моето желание за кърмене сутрин и вечер си остана само желание. Кърмим се сутрин, вечер и нощем  Laughing последното - по много!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Че кво му е на режима, направо е идеален, ако научиш хлапето на него, обади се, че да научиш и моето Joy

# 4
  • Мнения: 4 915
Ами и дъщеря ми Мариела е на този режим, откакто стана на годинка. Аз ходя на работа, кърмя преди и след нея, а в събота и неделя - на поискване.

Как стана ли - ами върнах се на работа, когато дребната беше на 10 месеца. Цедях се 2-3 пъти в офиса, с изцеденото я хранеха на другия ден - добавяха в пюретата и кашите. Когато стана на годинка, започнах да поотлагам всеки ден времето за цедене и да намалявам изцеденото количество. Докато съвсем престанах да се цедя в офиса, а Мариела - да получава мляко през времето, когато не  сме заедно.

Сега си суче доста активно, когато се върна от офиса, нощем - взависимост дали я мъчат зъбите, но общо взето, имаме кърмения и тогава.

В събота и неделя - е лепка за мен - наваксва си маймуната.  Laughing Та храненето тогава с други манджи ни стана проблем - не ги признава и уважава.  Mr. Green Затова я храни или баща й /докато аз съм другата стая/, или хапва под формата на игра, напоследък иска сама да яде - и съответно цялата и около нея всичко е наклепотено.  Crazy Но пък тя е много щастлива.  bowuu  :

В делничните дни обаче си хапва културно и доволно.  Blush

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Няма проблеми,а и предполагам,че като не те вижда през деня докато си на работа,ще свикне бързо.
И при нас режима е такъв,защото и аз работя,а Ели е на ясла.В началото беше кофти,защото тя искаше да суче още докато я взимах от яслата и по пътя до вкъщи вече си плачеше и се мяташе в ръцете ми,защото ми беше сърдита и ядосана.Е, и това премина,но пък твоето кърмаче е по-мъничко и едва ли ще проявява такива капризи. LaughingУспех!

# 6
  • Мнения: 138
Маги е на година и три месеца и цока на обедпреди да заспи и вечеря с кърма, скоро беше болничка и цокаше по-често и да ти кажа този ритъм и харесва и не ме тръшка всеки път като ме види гола, та си мисля че ако и бебока и ти сте добре така - давай.

Общи условия

Активация на акаунт