как да сготвя хек?

  • 15 184
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
имате ли някакви идеи?
днес опитах да го изпържа,но тотално се разпадна,абе нищо не се полу4и Sad
само го бях оваляла в брашно предварително.
имаме още 3 парчета и се чудех тях как да ги скопосам Embarassed
благодаря ви,благодаря

# 1
  • Мнения: 22 867
Аз го правя паниран. Нарязваш на шайбички, топиш в пането и................бързо става готов. И само с брашно съм го пържила, нямам идея защо ти се е разпаднал. Да не би мазнината, в която си пържила, да не е била загрята добре?

# 2
  • Мнения: 22 867
Погледни и тук, може да намериш нещо интересно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76685.0

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
На мен също ми се получавало така. Когато хекът /или рибата изобщо/ не е достатъчно замразена. Иначе със стандартна панировка и аз съм панирала.  Желая ти успех!!!

# 4
  • Мнения: 532
какво означава да не е достаъчно добре замразена?аз даже си мислех,че не е достатъчно размразена newsm78
а стандартната панировка е?брашно,после яйце и пак брашно...сори за тъпия въпрос.

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Панировка-брашно,яйце,галета,яйце.Опитай,непременно ще стане.

# 6
  • Мнения: 5 873
Панирани рулца от Хек
За 2 порции:2 филета,пресен чесън,кашкавал,1 кис.краставичка,лимон,черен пипер,сол
Филето се изтънява с дървено чукче,ръси се със сол,лим.сок.арязва се на по 3 парчета,слага се парче кашкавал и кис.краставичка.Навива се на руло, забожда се с клечка за зъби и се панира с брашно,яйце и накрая в царевично брашно.

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
В йенска тенджера.

# 8
  • Мнения: 287
Ще преложа и аз един вариант. Мъжа ми го прави често /той е готвач/ и определено става невероятно вкусно, а и е мноооого полезно, заради начина на приготвяне.

Лук, моркови, чушки и гъби се нарязват на тънки ивички. Слагат се в тиган и се поставят на котлона /идеята е да не е загрят тигана, когато слагаме зеленчуците/. Разбъркват се, налива се малко вода и мазнина, след което хека се подрежда върху зеленчуците. Поставя се капак и се готви на бавен огън, като през определено време тигана се повдига и се върти с кръгообразни движения, за да не загори. Когато рибата се задуши, наръсва се със соев сос и се разбрърква. /морковът може да се бланшира, за 1 мин. във вряща вода./
Приятен апетит!   chef

п.с. Понеже не е сезона на чушките, спокойно могат да се пропуснат, като съставка.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
какво означава да не е достаъчно добре замразена?аз даже си мислех,че не е достатъчно размразена newsm78
а стандартната панировка е?брашно,после яйце и пак брашно...сори за тъпия въпрос.

Под стандартна панировка разбирам именно това - яйце и брашно. Може и само с брашно - пак става.
Забелязала съм, че рибата трябва да е замразена, за да стане добре. А и парчетата да са тънички, за да се изпържат. Но не съм много специалист в областта. Опитвай докато не се получи добре. Пък и други майки са дали мнението си.
Най харесвам върху рибата, след като се изпържи, да поръся чесън и копър. Вкусно става...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Тази рецепта е за филе от хек, но може би и за нарязани тънки парченца да стане.

В намазнена тава (зехтина за предпочитане) се нареждат филетата, поръсват се с черен пипер, нарязан пресен бослилек и наситно накълцан чесън и се напръскват с още малко зехтин. Пекат се на 180 градуса.

# 11
  • Мнения: 953
много го ядеме този хек в къщи.харесва ме го паниран.има готови панировки в магазина за риба.вземи от тях.става хрупкав и вкусен.а за да не се разпада замразените парчета се топят в лимонов сок или вода.но с лим.сок става по-вкусно.Така се приготвя и аржентински бял амур.Подобен е на хека.Задължително парчетата да са замразени иначе се разпада.

# 12
  • Мнения: 3 537
Аз хек правя по два начина,единия е пържен или паниран
Другия е :
Рибите както са цели ги измивам и отрязвам перките и опашките.Наръсвам ги със сол,счукан чесън,черен пипер.Намазвам ги след това хубаво и обилно със майонеза поръсвам с лимонов сок и увивам всяка риба по отделно във алуминиево фолио.Стават мозък рибите.Сервирам на човек по риба както си е със фолиото. С бяло вино да се консумира е върха bowuuPeace

# 13
  • Мнения: 532
Значи трябва да е замразена!?
аз пък 2 дена я чаках да се размрази smile3511
ще пробвам да ги панирам тази ве4ер,а другите рецепти прилежно записвам за следващия път.
много ви благодаря

# 14
  • Мнения: 294
Рибите както са цели ги измивам и отрязвам перките и опашките.Наръсвам ги със сол,счукан чесън,черен пипер.Намазвам ги след това хубаво и обилно със майонеза поръсвам с лимонов сок и увивам всяка риба по отделно във алуминиево фолио.Стават мозък рибите.Сервирам на човек по риба както си е със фолиото. С бяло вино да се консумира е върха bowuuPeace
a със филета дали ше стане newsm78

Общи условия

Активация на акаунт