mesni pureta

  • 1 775
  • 16
  •   1
Отговори
iskam da popitam,navsiakade kadeto 4eta za vavejdane na mesnite pureta v menuto na bebeto se spomenava da gi davame prez den.Az zapo4nax s mesni purentza predi okolo 3 sedmitzi i gi davam prez okolo 2-3 dena.Davam purentzata na HIPP i izijdame polovina na obiad,posle se karmim.Ta misalta mi be6e kakvo ako davam 2 dena mesno pure na obiad i posle 2 dena zelen4ykovo.Zastoto sled kato si xapne polovinata,drygata polovina triabva da ia izxvarlia,a kakto pisax po-gore 4etox 4e triabva prez den mesnoto purentze?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Можеш да направиш топки с големина на орех (или малко по-големи) от пилешко смляно месо и да ги замразиш. Да купуваш зеленчукови пюрета и да добавяш по 1-2 топки предварително размразено месо.

# 2
  • Мнения: 3 379
Аз мисля, че можеш да даваш когато си искаш, стига да не е всеки ден. аз дори смятам да не давам много много месни пюрета. Според мен си давай спокойно през два-три дни.

# 3
  • Мнения: 7 106
На обратната страна на етикетите на пюретата пише,че могат да се съхраняват до 48 часа в хладилник.Аз мисля,че ако хладилника ти си студи добре няма проблем да даваш другата половинка от месното пюре през ден.Само трябва предварително да отсипеш количеството,което ще дадеш на бебето в друго бурканче или съд от който ще се храни,защото в слюнката се развиват бактерии,които могат да развалят по-бързо пюрето.

# 4
Цитат на: Kissa
Можеш да направиш топки с големина на орех (или малко по-големи) от пилешко смляно месо и да ги замразиш. Да купуваш зеленчукови пюрета и да добавяш по 1-2 топки предварително размразено месо.

Toba zna4i da svaria mesoto ,da go pasiram i da go napravia na malki topki,nali?

# 5
Да, точно така:вариш, мелиш или пасираш, оформяш топки и ги замразяваш. Ако имаш намерение утре да даваш месно, от предната вечер вадиш от камерата 1-2 топки и ги оставяш на рафта в хладилника постепенно да се размразяват.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Това последното го написах аз, ама защо излезе като "Гост" - не ми е ясно. Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Dot
Ta misalta mi be6e kakvo ako davam 2 dena mesno pure na obiad i posle 2 dena zelen4ykovo.Zastoto sled kato si xapne polovinata,drygata polovina triabva da ia izxvarlia,a kakto pisax po-gore 4etox 4e triabva prez den mesnoto purentze?


аз правех същото като теб защото и аз давах Хипп

# 8
  • Мнения: 18 542
Можеш да даваш 2 дни месно после 2 дни посно пюре. По принцип може да се дава и всеки ден месно пюре, ако не даваш жълтък, но това при по-големи бебета/над 10м./. В купените пюрета има много малко месо/на големите бурканчета Хип е едва 18г./ така че и всеки ден да даваш не е никакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Kissa
Можеш да направиш топки с големина на орех (или малко по-големи) от пилешко смляно месо и да ги замразиш. Да купуваш зеленчукови пюрета и да добавяш по 1-2 топки предварително размразено месо.

Аз не правя топки, а пълня с пасирано месце формички за лед (от пластмасовите). Само давам идея  Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ама тука някой е навършил цели 2 годинки! Айде, честито! Живи-здрави, и много-много успехи ви желая!

# 11
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Kissa
Ама тука някой е навършил цели 2 годинки! Айде, честито! Живи-здрави, и много-много успехи ви желая!

Ами нещо лентичката е избързала... утре ни е РД.
Благодаря за пожеланията, първи са ни за тази година  Grinning

П.П. Промених лентичката... явно са забравили, че има и високосни години Wink

# 12
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili maicheta.  Stuck Out Tongue Kato cheta kakvo pishite za mesoto i mi nastahva kosata. Pediatarkata na moiat sin ni kaza da slagame po savsem malko meso i taka mojem da go davame vseki den. Az taka davam ot dve sedmici s malka pochivka. Ami sega?  Thinking Viarno che kolichestvoto na mesoto e malko no vse pak? Moje bi sgreshih, che ia poslushah?  Outta Joint

# 13
  • Мнения: 455
Pak sam az, Kati.  Wink Zabravih da pisha, che mesoto e domashno pueshko i dosega slava bogu, pu-pu, Daniil niama obrivi. Nadiavam se da ne sam napravila na deteto neshto kofti, zashtoto do predi dve sedmici beshe s obrivi ot tikvichki.

# 14
  • Мнения: 1 187
Можеш 2 дни месно 2 дни зеленчуково, аз така съм давала. Няма никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт