Много ми е нервно детето

  • 753
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
От известно време стана много лош, ако не му угодиш почва да реве ама такъв рев,че все едно съм го пребила от бой.Започна да си удря главата с ръчички,понякога го виждам че го прави ей така просто и се смее,сега вече започна системно ходи ходи и се зашляпа по главата,незнам това някаква детска прищявка ли е,що ли?Вашите деца правят ли ги тия изпълнения?Отделно пък се е научил да притреперва,един вид изпъва ръцете и се насилва да го прави,видях го че му прави кеф тва и го демонстрира,а сега като се инати и хем вика ъ-ъ-ъ хем трепери от яд,ама нормално ли е тва,правят ли го другите деца?Незнам да го водя ли на невролог или няма нищо просто едни от новите неща за детето.Само мрънка,все на ръце абе ужас.Какво ще ме посъветвате? Thinking

# 1
  • Мнения: 154
Според мен няма място за притеснение. Мисля че почти всяко дете минава през такъв период(е не е задължително расбира се). Но моята Лара и по-страшни неща върши, като например ляга на плочките и започва да се тръшка, удря си главата в земята и т.н. И аз не можех да разбера защо проявява тази агресия и тия нерви, но мисля че е просто период от детското развитие. Така те ни опознават и разбират докъде могат да стигнат. А има и още нещо - тормозят ги зъбите. При нас сега са наред кучешките и е ужас  ooooh! Мисля че просто трябва търпение.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Имаше подобна тема в нашите деца. Прочети и там какво пише. И моето джудже ги върши тези работи. Направо ме побърква. Сега почна като и се скарам да си удря главата и да реве. И според мен е период. Като спрях да и обръщам внимание като го прави и разредиха случаите на самоизтезания. Много е неприятно, но според мен искат и много разходки и контакти с деца. Моята госпожица, като види деца и полудява от радост и става толкова добричка. Не знам какъв съвет да ти дам. Просто знай, че има и други, това до някъде помага  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 621
Мисля, че е нормално. И мойта на тази възраст си удряше главата ей така просто, ако не и угодя нещо, ама премина за 2-3 месеца. Просто неприятен период.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 271
Моята е още малка,а се опитва и тя да ми прави номерца.Но при мен не минават.

Не му обръщай внимание в този момент.Не му се давай.Наложи ли ти се сега-не знам после какво ще правиш.Заиграй го с нещо,попей му.Ако не помогне остави го до се нареве.Ще го направи още няколко пъти,ще види,че не се интересуваш от сценките му и постепенно ще престане!

# 5
  • Мнения: 730
И моята така доста често потреперваше,но с течение на времето все по-рядко и по рядко го прави,чак почервеняваше от яд ли,от кво и аз не знам Crazy

# 6
  • Мнения: 27 524
Това са нормални периоди.Гледай да не му се впечатляваш много,че ако разбере,че се ядосваш или може да се наложи,по-лошо ще стане.

Темата ти май е за "Нашите деца" и сигурно ще ти я преместят.

# 7
  • Мнения: 1 493
Успокой се ! Това е период , през който почти всички деца преминават, едни по-бързо, други по-бавно. Старай се да не забелязва, колко се впечатляваш от "лошото" му поведение. В никакъв случай не позволявай да постига целите си с рев, иначе определено ще ти се "качи" на главата. Успех !  Hug

# 8
При нас нещата са горе-долу същите. Мъника, когато нещо не му харесва, сядаше на пода и си удряше главата в плочките и един - два пъти не успявахме да реагираме, та си ходеше със синини на челото. Случвало се е да удари главата и в ръба на масата. Но основното, което предприех беше да обясня причините за това, което искам от нея и да й предложа някакъв вид друго занимание. Наистина мисля, че най-важното е да не усети, че това поведение ни притеснява и е начин, с който всеки път да си получава своето. Сега тези случаи почти изчезнаха.

Общи условия

Активация на акаунт