Бременни, на коя страна спите?

  • 8 525
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Питам, защото чета, че не било хубаво да се спи
на дясната страна, защото пречело на кръвопотока
към бебока. Усещате ли да има разлика, като спите
на различните страни? Или пък по гръб?

# 1
  • Мнения: 9 894
не съм бременна вече, но същото ми каза моята докторка.
Не усетих разлика, но нали човек трябва да си има за какво да се притеснява, та - научих се наляво да спя.
по гръб не ми беше удобно.

# 2
  • Мнения: 2 271
Да наистина е по-добре да се лежи/спи на ляво.Казва се "бед рест положение на тялото"-легнала на лявата си страна,с възможно най-свити крака в коленете..Дори болки и контракции(не финалните разбира се) отшумяват при по-дълготрайно лежане в тази поза.Казвам го и от собствен опит.

# 3
  • Мнения: 4 362
Аз спя така както ми е удобно това з апърви път го чувам,че не било хубаво да се спи на дясната страна,ми аз май най много на нея страна заспивам  .Бях чувала за това,че не било хубаво да се спи или лежи по гръб ,сега и на дясната страна Rolling Eyes



Да наистина е по-добре да се лежи/спи на ляво

Последно дясно или ляво?[/color]

# 4
  • Мнения: 1 190
Аз вече не съм бременна, обаче повече спях на ляво - просто ми беше по комфортно. А накрая никак не можех да си намеря масто Crazy
Но и на дясно съм спяла.

А това, че не бива и аз съм го чела, ама пък само на една страна не може, нали!?

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 13:06 от Аурелия

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ох, напоследък както и да се обърна ми е трудно да заспя! По гръб не мога да спя. Така че или на едната или на другата страна- и аз съм чувала че е по-добре да се спи на лявата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
I az  не съм бременна вече.Спях на където ми беше удобно но най- вече по гръб, а това за пръв път го чувам и ми се струва , че малко се преувеличава и всеки ден измислят нещо ново(лекарите).

# 7
  • Мнения: 532
навсякъде препоръчват спането наляво
но аз спя и надясно,иначе не се издържа не ми е удобно
по гръб въобще не мога

# 8
  • Мнения: 3 760
Това не го знаех. А спях почти изключително на дясно. Иначе щеше да ми се пръсне сърцето...

# 9
  • Мнения: 1 382
От 6-я месец почнах да спя наляво,свиква се,но сега пак си спя надясно повече  Simple Smile

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
До осмия месец спях по корем. После вече ме хвана безсънието и май не спях Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 803
само на ляво а по гръб ми ставаше лошо  Sick

# 12
  • Мнения: 3 042

И аз не го знаех, когато съм била бременна.Спях си на която страна ми е удобно - въртях се ту на дясно, ту на ляво. По гръб не ми беше удобно да спя.

# 13
  • Мнения: 3 447
Спях на лявата страна

# 14
  • Мнения: 221
Лекарите казват, че ако спиш на дясно може да ти е некомфортно защото се намалявал някой от притоците към бебето /не помня какво точно ми казаха/. Но това зависи от това как е застанало бебето. Така че всеки да спи така както му е удобно и да не се притеснява. Ако на бебето му е некомфортно, то и на нас ни става такова и без да се усетиме си се завъртаме.

Общи условия

Активация на акаунт