Питанка за направленията

  • 1 448
  • 13
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Здравейте, малко не съм на ясно с това, та ако някой каже повече ще съм много благодарна.
Ако се налага някаква операция, се отива при личния лекар и той дава направление за хирург за консултация или направо за консултация и операция? Нуждата от операция е доказана в този случай

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мисля, че първият вариант е правилния: все пак става въпрос за хирургична операция, за която направление (за хоспитализация) трябва да издададе специалиста.

# 2
  • Мнения: 922
При нас имаше съмнение за операция и педиатърката ни даде талон за болницата, като обясни че приемайки ни в болницата ще минем през видеозон който ще определи хода на лечението.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: anuschka
Мисля, че първият вариант е правилния: все пак става въпрос за хирургична операция, за която направление (за хоспитализация) трябва да издададе специалиста.

И аз мисля така.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 019
Не знам как е при децата, но при възрастните направлението за болницата се дава от личния лекар, а не от специалистта.

# 5
  • Мнения: 17 402
Личният лекар също може да даде направление за хоспитализация.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 185
В случая наситина става въпрос за възрастен човек, аз рових из сайта на касата и там една графика, от която доколкото разбрах може и специалиста и личния лекар да даде направление, а като видях от кога не са отговаряли на въпросите там реших да си го спестя.
Благодаря много за отговорите

# 7
  • Мнения: 8 769
За да не отварям нова тема, искам да си задам тук въпроса: с направление от варненско GP може ли да се отиде на преглед при лекар от друг град, и по-специално София? НЯкой наясно ли е с точно тези казуси? Confused  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 17 402
Цитат на: Туфи
За да не отварям нова тема, искам да си задам тук въпроса: с направление от варненско GP може ли да се отиде на преглед при лекар от друг град, и по-специално София? НЯкой наясно ли е с точно тези казуси? Confused  Rolling Eyes


Туфи, да не те излъжа, но мисля, че може. Питай джи-пито  все пак.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Туфи,  мисля, че районирането вече отпадна, тоест можеш с направление от един град да  посетиш избран лекар в друг, но все пак си ги попитай изрично, да не стане после, че някой не е наясно

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Туфи
За да не отварям нова тема, искам да си задам тук въпроса: с направление от варненско GP може ли да се отиде на преглед при лекар от друг град, и по-специално София? НЯкой наясно ли е с точно тези казуси? Confused  Rolling Eyes


Може. Сестра ми ходи на прегледи в София с направление от ЛЛ, тя не живее в София.
За постъпване в софийска болница документите/образен незнам койси там/ и бяха дадени също от личния лекар.

# 11
  • Мнения: 8 769
Девойки,
  Ще ми се наложи май да се разходя до София заради дребната бонбонка през декември, та си мислех да мина поне с направление. Когато си запазвам час специално ще повдигна въпроса.
Приятна ви вечер! Grinning

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При нас също ставаше дума за планова операция и личната лекарка ни даде направо талон за хоспитализация, а не направление, там пише по коя клинична пътека е и талона важи май 7 или 10 дни. Предварително бяхме насрочили дата и съгласували с хирурга постъпването в болница, а също бяхме направили общите изследвания.

# 13
  • Мнения: 8 769
Вчера питах GP-То-каза, че направленията за прегледи не важели, само за  хоспитализация (както е писала firebird).... Shocked  Sad

Общи условия

Активация на акаунт