Упорит злоядник на 2 г. - помагайте!

  • 391
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте мили мами!

Не съм първата с такъв проблем и затова пускам тази тема - за да почерпя от вашия опит...

Едната страна на проблема очевидно е ината овнешки! Повечето храни изобщо не иска да ги опита дори, другите или просто не ги харесва, или прави напук. Изрично подчертавам, че никога не е насилван да яде, а и  не е имало нужда, защото беше най-ящното бебе в махалата!!! Но от както стана човек да разбира, започна да ограничава "номенклатурата" и сега вече яде почти само солети и картофи  #Crazy и то в минимални количества. НИКАКВО месо вече повече от 2 месеца, почти никакви зеленчуци и млечни продукти. Пробвах какви ли не хватки и храни, приготвени и поднесени под каква ли не форма, пробвах да го оставя гладен, пробвах да ям пред него без да му прадлагам... Резултат няма. Не съм безумно притеснена, защото не е слаб, кипи от енергия (да се чудиш от къде), но ми се иска да яде така полезните и необходими за растежа белтъчини.

Въпросът ми към вас е свързан не толкова с психологическата страна на проблема (защото кой друг, ако не аз, може най-добре да разбере предпочитанията и чешитлъците на собственото ми дете), а с чисто физиологичната - дали мога по някакъв начин да му стимулирам апетита и така да му се яде, че да яде наред, каквото му се предложи? Не съм убедена, че това е добро решение, но искам да разбера при вас как е. Давали ли сте апетитостимулиращи средства, които да са имали ефект? Не ми препоръчвайте Саностол - не действа при нас.

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Леля ми е предлагала на братовчедите ми.Резултатът по време на и след пубертета е наднормено тегло и при единия "затлъстяло" сърце, каквото и да означава това!Болнави и дебели.
Аз бих му предлагала полезна храна през големи интервали от време. Все ще огладнее.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 142
Леля ми е предлагала на братовчедите ми.Резултатът по време на и след пубертета е наднормено тегло и при единия "затлъстяло" сърце, каквото и да означава това!Болнави и дебели.
Аз бих му предлагала полезна храна през големи интервали от време. Все ще огладнее.  Peace


newsm10 и аз смятам така и моята е ужасно капризна и е злояда, но на периоди

Общи условия

Активация на акаунт