иска да спи по корем...

  • 941
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Синът ми от 2 седмици започна да се завърта активно от гръб по корем, но в обратна посока все още не. На няколко пъти през деня го намирам да спи по корем и оставам при него за да го пазя. Когато му стане неудобно да спи така иска да се обърне, но не може и тогава забива носле в матрака..... Страх ме е да не се задуши!!!  ooooh!
Нощно време ставам по 100 пъти за да го вида как спи, понякога по 3-4 пъти го намирам по корем. Какво ли не слагах за да му пречи да се обръща, но не той пак е по корем! Не ми пречи това, че си разпокъсвам съня, но просто не може да е все така..... И въобще незнам как да се справя с това му желание да спи по корем, а е малък все още (5 мес.).
Моля мамите, минали по този път да кажат, как постъпихте?

Предварително благодаря!!!     bouquet

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Няма да се задуши-мойто дивак също така се опитва да спи и от паника питах педката.
Ако повърне, ще попие в чаршафа. Ако се е спрял притокът на въздух, това давало сигнал на мозъка и оттам за движение, та не било страшно.
Въпреки всички обяснения и аз ходя да проверявам, спасение няма.  Peace

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Няма страшно, инстинктът им е много добър Simple Smile
Моят маймун до 5-я месец само така изкарваше цяла нощ сън - слагах го на една страна, като се пробуди нощем го катурвах по корем и продължаваше да спи. После започна да се върти на където си ще и вече не мога да го хвана как спи Laughing

# 3
  • Мнения: 1 059
Не помня вече откога моя син спи по корем

# 4
  • Мнения: 2 271
Явно така му е удобно.Няма да се задуши,не се притеснявай.Като му омръзне ще ревне.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Няма да се задуши, споко:)
Моят син спи почти само по корем; така му е по удобно Peace
А и съм чувала от мами, раждали в Гърция, че в тамошните родилни домове, бебчетата ги поставяли по корем, за да НЕ се задушат Wink

# 6
  • Мнения: 442
5-и месец си е едно добро време за позата за спане `по корем`. и двете ми деца тогава я откриха и оттогава все така си спят.

# 7
  • Мнения: 282
Не се притеснявай! Моята бебка спи по корем от първия ден вкъщи заради коликите, но явно така и е по-удобно, защото се чувства сигурна като и е притиснато цялото тяло към дюшека. Опастност няма, защото бебоците имат страшни инстинкти, а ако нещо не им е наред, ще ревнат.

# 8
  • Мнения: 2 553
Здравей!

Ако се притесняваш може да си вземеш възглавничка предпазваща от задушаване.Аз имам такава - тя е тъничка, дунапренена, но цялата е на кръгли дупки точно с тази цел- ако бебчето забие носле надолу да може да диша.Много е полезна тази възглавничка, аз още не я ползвам, защото бебето ми е малко и не изявява желание да спи в креватчето по корем - само когато е върху мен й е удобно по коремче.Но горещо ти я препоръчвам тази възглавничка.  Peace

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 678
Мойта душица спи от съвсем малко бебче по корем. Към момента също. Така и е удобно. Според мен не бива да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 505
Невиждам проблем ! Повечето педиатри все казват че бебетата мнооого обичат да спят по корем и даже се препоръчва. В Европа така си гледат децата-по корем Peace

# 11
  • Мнения: 2 125
Спокойно! Няма място за притеснение. Моя син от 3-месечен до този момент (2,5 г.) спи само и единствено по корем с възглавница  Peace

# 12
  • Мнения: 382
Моя син  (големия Simple Smile) спеше също предимно по корем та и досега - няма страшно Peace

# 13
  • Мнения: 1 107
На неговата възраст вече няма опасност да се задуши, нали може да си вдига главата  Wink
Филип също мина през тази фаза, но вече много рядко го намирам по корем.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320
Благодаря Ви!   Hug

Ще взема една възглавничка за още по-голямо спокойствие!

Общи условия

Активация на акаунт