Честит рожден ден сине!

  • 8 339
  • 7
  •   1
Отговори
Честит рожден ден сине!
Аз не помня какво съм правила в този ден, когато ти си се родил: може би съм правила баница – нали тогава беше Прошка. Но ти и не би трябвало да се родиш, ти си бил едва на 32 седмици. Лекарите ми обясниха че, ти си имал два варианта: единия да загинеш още в утробата, а другия да опиташ да се родиш. Ти си избрал живота и на теб са ти помогнали. Странно ми е да изпитвам чувство на вина за това, че не съм те посещавала в реанимацията, че не съм ти помогнала с ласки да се справиш с болезненото лечение, че не съм те взела веднага вкъщи и ти още месец след това си живял в Дома за деца. Че не съм дошла веднага, когато на теб ти е било толкова нужно да бъдеш обичан. Това чувство е в мен и едва ли някога ще ме остави. Това е част от твоя живот, която ние с теб трябва да приемем такава каквато е.
Много ми е трудно да пиша за нея... Когато си спомням за нея, пред очите ми изниква този разкривен почерк, и кривите редчета – “Отказвам се от сина си”. Какво е правила тя, когато другите жени в стаята са кърмили своите бебета, весело са обсъждали това на кого приличат и са слушали внимателно думите на лекарите? Мислила ли е за нещо? Спала ли е? Или си е превързвала стегнато гърдите, за да отреже и последната връзка със захвърления в реанимацията син? Искала е да се откаже веднага след като е разбрала, че е бременна или когато е било вече късно за аборт? Или изведнъж е решила, когато са и казали, че детето може да стане инвалид? Какво е казала вкъщи? Че е умрял? Поне веднъж плакала ли е? Поне мъничко обичала ли те е?
Да, аз съм и благодарна за твоя живот, даже и така лошо започнат, но не мога да и простя. Ти ще можеш ли? Добре, ако можеш..
“Две майки. Едната ти е подарила живот, а другата ти е дала дом”% - обичат да казват свръхкоректните американци.
Но аз неизвестно защо, не вярвам, че твоята драма може да се опакова в тази  красива кутийка  и да се  сложи във витринката.
Ти си чувствително и умно момченце. Аз знам, че още много неща ще осмислиш в живота и само ти единствен ще можеш да ме научиш как да се отнасям към това...
С какво се хвалят при навършване на 1 годинка. С многото пораснали зъбчета? С умението да ходиш? С познаването на предметите?
Ти си се научил на нещо много по-важно: да се доверяваш, да приемаш обичта и да обичаш, да плачеш, когато те боли и да се усмихваш когато си радостен, да приемаш своите и да се боиш от чуждите.
Така, че приеми моите поздравления сине! Честит рожден ден!
Мама

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Честито дете!
Аз не знам какво да ви пожелая - да бъдете живи и здрави, за да отгледате ВАШЕТО бебе и то да стане мъж!
Защо не се регистрирате? Ще е много приятно още една прекрасна мама и нейния син да са сред нас.
Аз също не мога да съм толкова благородна, че да оправдая безразборното захврляне на бебета в наши дни - когато се знае толкова много за секса от младежта, предпазните средства са достъпни и абортите са легитимни и достъпни за всеки! Вярно има тежки съдби, во които вината е малка... но пък и толкова бездушие и безотговорност.
Но има нещо за което ВИЕ трябва да сте благодарни на тази майка /ако може така да я наречем/ - за това, че поне е има СМЕЛОСТТА да се ОТКАЖЕ от детето си - да му даде поне този шанс в живота!

Желая ви много щастие и дано детето се е възстановило. Ако искате да поговорите пък за това - заповядайте в подфорума "Деца с увреждания и хронични заболявания" - звучи страшно, но там има и много преборили се с проблемите на ранното раждане и оздравели напълно бебета и техните щасливи майки! Затова заповядайте и при нас - може да споделиме опит и както щасливи така и тежките мигове на една майка
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0

# 2
  • Мнения: 77
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СЛАДКОТО МЪНИЧЕ, ДА ПОРАСНЕ ГОЛЯМ, СИЛЕН И УМЕН МЪЖ ЗА РАДОСТ НА ВСИЧКИ, КОИТО ГО ОБИЧАТ!
Защо ли изстраданата обич е толкова красива!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 324
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! Желая ви много здраве, любов, разбиране и ТОЛЕРАНТНОСТ!

# 4
  • Мнения: 1 652
Поздравления и от мен!

Дано повече деца прочетат това писмо!

# 5
  • Мнения: 256
Анабелла,Честит празник!!! newsm59

# 6
  • Мнения: 273
Честит празник на малкия мъж,
той е строхотен късметлия, след като има такава прекрасна майка.
Бъдете много щастливи.

# 7
Скъпа Anabella
Приеми нашите поздрави   bouquet
 newsm38

Общи условия

Активация на акаунт