искате ли да сменим името на подфорума?

  • 1 586
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
много ме дразни това "самотен родител"! някак си гадно ми става като го чуя. Не се чувствам самотна, а доколкото знам и вие не се чувствате така! тогава нека поне тука бъдем каквито сме - родители, отглеждащи сами децата си!
мисля, че и МАМА няма да има нищо против?!

# 1
  • Мнения: X
Аз да се изкажа веднага компетентно по въпроса.  Wink
В предаването на Марта Вачкова, което даваха миналата седмица, казаха, че понятията "самотен родител" и "родител, отглеждащ сам детето си" са равнозначни според закона.
Така че, да сменим гадната терминология.  newsm10

# 2
  • Мнения: 1 023
не.
1. е общоприето и достатъ4но удобно за припознаване на разли4ни категории родители отглеждащи сами децата си.
2. не ми харесва цвета на тролеите, дали да не прогласуваме и това и да ги пребоядисат общинарите под надзора на бате бойко, за по сигурно?!
3. самотен родител, не дефинира самота на човека и не следва да притеснява, ако не те притеснява факта, че си такъв.
4. единствената глава в книжката на доктор Спок, с която съм съгласна, или т.нар. "семейни конфигурации".
5. родител, оглеждащ сам детето си, сигурно е по-достойно от самотен родител ли?!
6. в пълни семейства, често единия родител отглежда сам децата си, а другия е просто индеферентен - те дали пък да не попълнят списъка на самотните, пардон сами, отглеждащите...
7. а бе кви са тея глупости?! утре децата ви няма да си харесват имената - дал па не си ги сменят на всяка пубертетна криза, а?!

милк - си й харесва така както е. и не иска да се сменя нищо.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ще сподуля опит от нашето гласуване за форума "деца с увреждания..." - мислехме много красиви наименования... но повечето красиви имена бяха ясни само за нас или пък твърде лирични...
Спряхме се на най-краткото и ясното. Пък красотате  вътре при нас - съфорумците Wink

Но ще се въздържа от гласуване - не защото не ме интересувате и нямам мнение /аз съм за старото и ясно и кратко име/, но прсто тъй като за сега не съм самотен родител - не искам да ви товаря с моето мнени. Хайде прегръдки на всички вас!

# 4
  • Мнения: 2 274
От известно време исках да направя същото предложение (но понеже не пиша тук -  не ми беше удобно).
Само че аз си мислех за: САМОСТОЯТЕЛНИ РОДИТЕЛИ или САМОСТОЯТЕЛНИ МАЙКИ

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 23:17 от Godzilla

# 5
  • Мнения: 2 863
На мен името на форума не ми пречи.... а къде ще пишат майките които СЕ чувстват самотни и не минава ли време преди да спреш да се чувстваш такъв, а форума не е ли мястото където да намериш подкрепа именно в този период....И честно казно аз мисля, че е много пожелателно сама майка, отглеждаща сама дете, да не се чувства поне мъничко и самотна... да състояние на духа е НЕсамотата, но пък докато го постигнеш това състояние пътя е дълъг....
Не мога да гласувам, понеже анкетата не съдържа такава опция... Hug

# 6
  • Мнения: 351
Аз гласувах против смяната на името.  Мен по-скоро ме дразни мястото на форума ни.... струва ми се , че е на край света. Нещо като зоната на здрача! Иначе съм съгласна, че който не желае да се възприеме като самотен родител и това го обижда може да поработи в тази насока и в най-скоро вереме да махне тожа "клеймо" от името си:)
  Спокойно дружки, нищо лошо няма в името на подфорума ни, нито в положението ни. Само си помислете колко много други не са "самотни родителни", защото са предпочели изобщо да не бъдат "родители". Това за предпочитане ли е?

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък съм горда че ви познавам като самотни родители, защото вие сте "самотни" - няма кой да помага, сами и самотни сте в борбата с всички грижи!
за мен това е много гордо име и съм горда, че виртуално ви познавам!
Надявам се все пак все по-малко да сте Wink

# 8
  • Мнения: 1 327
аз пък съм горда че ви познавам като самотни родители, защото вие сте "самотни" - няма кой да помага, сами и самотни сте в борбата с всички грижи!

хех.. има много и семейни, които по тази логика са самотни родители.
също има и много, които не живеят сами, а се чувстват самотни..
аз определено не се чувствам самотна, не съжалявам, че си гледам сама детето, но определено не ми харесва етикета "самотен родител". И понеже поне тука можем да сменим този етикет с по-добре звучащ и отговарящ на истината, защо да не го направим??

# 9
  • Мнения: 1 023

хех.. има много и семейни, които по тази логика са самотни родители.
също има и много, които не живеят сами, а се чувстват самотни..
аз определено не се чувствам самотна, не съжалявам, че си гледам сама детето, но определено не ми харесва етикета "самотен родител". И понеже поне тука можем да сменим този етикет с по-добре звучащ и отговарящ на истината, защо да не го направим??

ели, кво е това етикет бе? това е конфигурация. както има семейни, разведени, самотни, осиновители?! кое точно тук е нелицеприятното?! ако борбата е да докажеш на себе си или да убедиш някой, че не си самотна ми не е това начина. аре са понеже България и българите имат лоша репутация в някои отношения и някъде и следва някои имат лична наприязън и нехаресване да оповестяват тоя факт, да си наречем страната с друго име?! ми хайде например да сме Нагъзия или Лицемерия или Мързелания?! - че и ше ни отиват. па на компилация как ни пасват, лелеееееее - не е истина просто.
и сега кое точно не отговаря на истината?
и кое точно му е лошото звучене?
"лайно" има кофти звучене ма се употребява нали и се произвежда всеки ден, и не казваш отивам да дефекирам - хахахахахаааааааааааааааа.
неква странна активност е това - не ми харесва тоя етикет, не ми харесва така да ме наричат - е да ама, като си такъв?
то е като "негър" стана - обида било негъра да е "негър", агроамериканец бил. цветнокож.
ама негъра си е негър както и да го наречеш. и също толкова мирише за нашето обоняние и е също толкова черен каквото и да е името му.
все тая не ми се спори на мене за ползата и вредата от лицеприятни наименования.
тука искам и да благодаря на карбовски, че въведе путка в публичното пространство и започнаха да се наричат нещата такива каквито са. и личното ми мнение е, че който има проблем с точното название, има проблем със себе си и личната си преценка или не е достатъчно зрял, или има твърде много вътрешни бариери, което мен лично не ме касае стига да не ми пречи.
аз се припознавам като "самотен родител" (определение, понятие), който отглежда детето си само (това е обяснение на определението, понятието). нямам проблем, с което.

милк - й е все едно какво правите.

*само биха ми били интересни лицеприятните обяснения на причините след 10-15 години. смешка е това.

# 10
  • Мнения: 934
Aз самотна съм била милион пъти в живота си но никога след като се появи голямата ми дъщеря, а сега след новата ми придобивка още по малко самотна. Ако се разглежда думата самотен отделно в контекста и мен ме дразни много. Защото като чуе някой тази дума и си представя някой изоставен, сам, тъжен, унил. Е в повечето случай де.
От чисто мой егоистични подбуди и аз искам да се смени името по ми харесва това - "родители, отглеждащи сами децата си".

ОФ
Милк дай и аз не харесвам цвета на тролеите ще ги сменяме, ей сегичка ще заформиме и протест. Ама много са гадни нали Joy

# 11
  • Мнения: 6 315
На мен си ми харесва "самотни родители" - кратко, точно и ясно.

# 12
  • Мнения: 1 809
Гласувах за това да се смени ...Аз когато бях семейна,бях далеч по-самотна във всякакъв смисъл...Разведена съм ,но реално не мога да кажа ,че съм самотна.Да,аз си гледам детето,но около мен има толкова хора,които са ми опора,които ме обичат и които ми помагат.Бях самотен родител,когато бях семейна,сега вече не се чувствам такава.

# 13
  • Мнения: 1 681
не съм гласувала, но...
я да се изкажа и аз тука неподготвена
неподготвена, щото не съм натрупала н-мнения из тоя форум, та надали ще ми се преброи това за много значещо, след като се отнася до името му.
ама инак съм двойно подготвена - две деца имам и съм самотен родител, откъдето и да го погледнеш.
в духа на буквализма предлагам:
salai да помоли за извинение новата си "придобивка", защото е много вероятно същата да не иска да се идентифицира с придобивка /тук искам лично към salai - не е злонамерено, просто ми попадна пред погледа и ползвам за пример, да са ти живи и здрави и двете деца/
по същата логика следва да отпаднат всякакви обръщения към децата от рода на “зайче”, “пате”, “мушмороче”, “кифличке”...., особено в пеленаческата им възраст, когато те не са в състояние да се защитят подобаващо срещу категоризация от такъв вид. Аде останаха на име и фамилия...
"курва" да бъде сменено с "лека жена", че второто звучи някак по-неопределително и дава по-голямо пространство за тълкуване, освен това има някакъв привкус на носталгия към едни по-романтични времена. към мен, обаче, да се употребява все пак първото, без значение с колко негативизъм заредено, щото ми звучи с повече характер Wink

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
................................
поне тука бъдем каквито сме - родители, отглеждащи сами децата си!
...............................

а когато не си във форума, каква си питам аз? може и да не ми отговаряш де, аз така си питам, щото да не си правя грешни изводи. защо ми е да съм “поне”, когато съм “изобщо и по принцип”?

офф: milk, salai – какъв е цветът на тролеите, че не мога да ги видя оттук, ама ако ще развивате културно-масова дейност, ще ви подкрепя
 Laughing

# 14
  • Мнения: 2 327
Има ли значение как ще се казва форума наистина?
Нали си знаем кой пише вътре, обяснения не са нужни. Пък етикетите... Ми то от бисквитки катеричка - не излиза катечика всъщност, това си е жива заблуда Simple Smile
А и ако го смените името няма да мога да пиша, защото за съжаление не си отглеждам детето сама  Sad

Общи условия

Активация на акаунт