Ген, поддръжка или козметика...

  • 1 720
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 301
Момичета, замислих се че преди да родя имах прекрасна кожа....а единствената грижа за нея беше крем всяка сутрин(беше суха) и добро измиващо средство....
Е да ама от както родих, кожата ми стана смесена... хем е суха хем имам огромни пори и лъщи на Т-зоната  #Cussing out
В момента ползвам огроооооомно количество  кремове, маски, тоници и т.н. а кожата ми не е така хубава  ooooh! нямам бръчки, но тези пори и лющене  направо ме побъркват...
И какво... значи все пак не е въпрос на поддръжка  Sick
Изреждам и продуктите които ползвам, може пък в тях да е проблема...
Дневен крем:
Рок(хидратация+витамин) с фактор 15
Матираш хидратиращ крем на Юсерин с 15ти фактор
И на Авен крем за чуствителна кожа с 15ти фактор.

Нощен:
Рок хидратиращ и дистресиращ за лице и околоочен контур( не става за контура щипе ми очичките)
Ейвън(околочен серум) ей това май по-добре ми действа като нощен крем за лице, на сутринта кожата ми свети...

Тоник:
Биотрейд ексфолиращ
Ейвън за мазна кожа

Маски:
Ейвън с екстрат от шея
Ейвън бразилска гора
Ейвън с морските минерали

Средство за имиване:
Авен с колд крем.
Със сигурност съм забравила нещо... ама това май са нещата които най-много ползвам....

Кажете при вас как е... защо така ми се развали кожата  #Cussing out

# 1
  • София
  • Мнения: 3 795
50% от продуктите ги използвам и аз. Резултат - черни точки и разширени пори по бузи и брадичка, по никакъв начин не се свиват и това си е. От некомпетентни козметички имам и спукани капиляри, които не мога да премахна #Cussing out Мога да кажа като заключение,че всичко е до ген и козметиката слабо влияе,но ми доставя удоволствие да се мацам Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 433
на мен майка ми още от малка ме е научила и се надявам да нямам проблеми-в момента ползвам eucerin-за проблемната кожа(новата серия)...но цял живот ще съм благодарна на мама,защото ми създаде навика 1 месе4но да ходя при козметик(и козметичката ми е страхотна-по-голяма мацка от нея не познавам)...и също така първото ми махане на косми изобщо беше с кола маска-ве4е 3-та година така ги махам-само 2-3 пъти съм ползвала епилатор когато не бях в бг ....и се радвам на чиста кожа,а се предполага че на 15 години трябва да имам доста пъпки(а и баща ми като малък е имал доста)...така че по темата-мисля че всичко е въпрос на подръжка и постоянство....

# 3
  • София
  • Мнения: 10 301
Aз на козметик на лицето не ходя... порите на бузите са ми големи но чисти... пъпки не ми излизат.
Естествено съм пробвала почистване с йонофореза, не давам да ме стискат  Mr. Green но факт е че марличката остана абсолютно чиста, а козметичката ми приказваше, ей сега ще видиш какво ще изкараме, кето не искаш да се почистваш  Mr. Green
Та мисля че козметика е за по-възрастни дами или такива с проблемна кожа....

# 4
  • Мнения: 433
ами да-може би си права....аз също нямам пъпки,но предпочитам да дам 20 лв на месец-за почистване(което влиза и йонофореза и всички глезотиики за едно лице) и да не се притеснявам за кожата си-ест аз имам защо да го правя-защото не искам пъпки(и да чукнем на дърво нямам) ....но гледам мн момичета на моята възраст ,които или си стискат пъпките сами или си ходят с тях и кожата им на слънце лъщи...и това лично за мен е ужасно-защото според мен всичко си е въпрос на хигиенни навици..и сигурно звуча ужасно,но така мисля...ако от тази жъзраст не се започне не мисля че нататък ще е по-лесно

# 5
  • София
  • Мнения: 10 301
ами да-може би си права....аз също нямам пъпки,но предпочитам да дам 20 лв на месец-за почистване(което влиза и йонофореза и всички глезотиики за едно лице) и да не се притеснявам за кожата си-ест аз имам защо да го правя-защото не искам пъпки(и да чукнем на дърво нямам) ....но гледам мн момичета на моята възраст ,които или си стискат пъпките сами или си ходят с тях и кожата им на слънце лъщи...и това лично за мен е ужасно-защото според мен всичко си е въпрос на хигиенни навици..и сигурно звуча ужасно,но така мисля...ако от тази жъзраст не се започне не мисля че нататък ще е по-лесно
Не е 20тте лева... просто, не виждам нужда...
Козметичката ми е приятелка, работи с козметиката на Д-р Рюналд и Колин. Дирекно я попитах каква процедура ми трябва, познай каза ми че за порите ми най-добре ще ми подейства да си ги мажа с грйпфрут  #Crazy но и добави... ако искаш мога да ти вкарам грейпфрут на ампули, ефекта ще е същия само цената ще е различна  Mr. Green
Така че си ходя при нея на кола маска, а пък тя всеки път ми оглежда под лупа лицето, да не би случайно да ми потрябва  Laughing Laughing Laughing

# 6
  • Мнения: 433
ами тва е много хубаво:) чистата кожа е наи-хубавото нещо-а на теб ти изисква по-малко грижи и си си намерила подходящия режим за нея:)....аз също:)-какво по-хубаво от здрава кожа:)

# 7
  • Мнения: 918
Момичета, замислих се че преди да родя имах прекрасна кожа....а единствената грижа за нея беше крем всяка сутрин(беше суха) и добро измиващо средство....
Е да ама от както родих, кожата ми стана смесена... хем е суха хем имам огромни пори и лъщи на Т-зоната  #Cussing out
В момента ползвам огроооооомно количество  кремове, маски, тоници и т.н. а кожата ми не е така хубава  ooooh! нямам бръчки, но тези пори и лющене  направо ме побъркват...
И какво... значи все пак не е въпрос на поддръжка  Sick
Изреждам и продуктите които ползвам, може пък в тях да е проблема...
Дневен крем:
Рок(хидратация+витамин) с фактор 15
Матираш хидратиращ крем на Юсерин с 15ти фактор
И на Авен крем за чуствителна кожа с 15ти фактор.

Нощен:
Рок хидратиращ и дистресиращ за лице и околоочен контур( не става за контура щипе ми очичките)
Ейвън(околочен серум) ей това май по-добре ми действа като нощен крем за лице, на сутринта кожата ми свети...

Тоник:
Биотрейд ексфолиращ
Ейвън за мазна кожа

Маски:
Ейвън с екстрат от шея
Ейвън бразилска гора
Ейвън с морските минерали

Средство за имиване:
Авен с колд крем.
Със сигурност съм забравила нещо... ама това май са нещата които най-много ползвам....

Кажете при вас как е... защо така ми се развали кожата  #Cussing out

 #Crazy Мисля, че си се пристрастила.

# 8
  • Мнения: 5 539
Почвам да си мисля, че колкото повече козметика ползва човек, толкова по-зле става положението като цяло. Без значение дали козметиката е евтина или скъпа. Подозирам конспирация на козметичните гиганти.
Над, пробвай една седмица да не ползваш нищо Wink

# 9
  • Мнения: 3 777
Според мен е начин на живот, хранене и правилно съчетаване на морето от козметика.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 301
Почвам да си мисля, че колкото повече козметика ползва човек, толкова по-зле става положението като цяло. Без значение дали козметиката е евтина или скъпа. Подозирам конспирация на козметичните гиганти.
Над, пробвай една седмица да не ползваш нищо Wink
Май наистина така ще направя  Mr. Green ама ще трябва поне месец да издържа само с кремче и измиващ гел  Embarassed
А да не е от ЕГНто... все пак съм на 30  newsm78

# 11
  • Мнения: 918
Аз съм на 31 и все още използвам само дневен крем, защото мисля, че за др. неща ми е рано newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз съм забелязала, че почна ли да се мацам често с кремове започват да ми избиват пъпки и т.н. гадости.Моето решение е по- малко мазила (ползвам измиващ гел, и антистрес гел за околооен контур и лице на Суйс формула)от време на време маски, но всеки ден се мажа с резенче лимон.Кожата ми за 2 дни се изчиства от всичко и е страхотно мека и чиста Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
nad_tab, според мен ти направо си си дала отговор на въпроса

Е да ама от както родих, кожата ми .....
.
.
.
много неща се променят от бременноста и до сега не съм разбрала дали процеса е обратим. Съпругата на братовчед ми след раждането направи накаква слънчева алергия и до днес (4 години) не излиза без SPF 50 и забрави морето (никога преди не е имала проблем със слънцето). Братовчедка ми пък направи ужасен дерматит с екземи, който  след като с хиляди изследвания не успяха да определят от какво е го нарекоха нерводерматит. Лекува се две години с хомеопатия и още няма положителен резултат. Жалко, просто не зная дали можеш да си представиш жена с кожа по ръцете и краката като напукани пети. Ужасно е. Двете нямат кръвна връзка и неприятностите им започнаха след като родиха и за това смея да мисля, че е от бремеността. Принципно обаче съм чела че с годините кожата на жената се променя от мазна към смесена, от смесена към суха и това ме навежда на мисълта, че при теб може би има нещо на хормонална основа (кой знае какви глупости пиша, да не ме нахока някой - просто разсъждавам) и явлението е временно. Това което е писала Слънце също е вярно. Много е важен и хранителния режим. Наблегни на плодовете, витамини на таблетки и успех Peace.
Аз пък да се жалвам в твоята тема че след раждането започнаха да ми излизат комедони по брадичката и да оставят тъмни петна след това. А винаги съм имала често лице  Cry

# 14
  • Мнения: 4 390
И трите (дядо попе Laughing Wink)

Аз също съм на мнение, че прекаляваш с козметиката. Grinning
Явно прехранваш кожата и получаваш обратен ефект.
Аз бих заложила на - средство за измиване (каквото ползваш), дневен крем и нощен крем.
Всички други неща ги разкарай за известно време.

И аз периодично се отпускам да ползвам доста продукти наведнъж - пяна за измиване на лице, тоник, серум, дневен, нощен, ампули, маски... - обикновено за седмица. Останалото време съм умерена - пяна за измиване,  серум или дневен крем и нощен крем - него слагам задължително, защото възрастта ми го изисква.

Общи условия

Активация на акаунт