Горна захапка, биберон ?

  • 1 508
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Искам да ви питам
Дъщеря ми е на 1г7м.
Досега смучеше биберон при заспиване вечер и следобедния сън.
От 3 дни й го взех и го отказваме.
Причина за това стана безспокойството ми, че има горна захапка - горните зъбки отиват доста пред долните и постоянно си прехапва долната устна и е като зайче.....
сега тепърва й никнат кътниците . има 7 зъба.
Възможно ли е , изкривяването на захапката да е станало от бибата /и аз имам дълбока захапка/ или е наследствено?
И възможно ли е, сега като я махнахме бибата, да се самонаместят зъбките, като растат?

# 1
  • Мнения: 46 484
Според моята зъболекарка е генетично.
Заведи Ели на детски стоматолог, ако има нещо, да го хванат в началото  Simple Smile

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според моята зъболекарка е генетично.

Подкрепям Peace. Даже носех шини като дете - уви, нищо не се коригира.
Гледам сега и сина е с по-дълбока захапка. Махнах му бибата на 2г. точно. За мен бибата няма нищо общо със захапката.

Корекция ч/з шини на зъбките се прави при вече пораснали постоянни зъби. Така, че ти е рано да се притесняваш. Но би могла да посетиш някой детски стоматолог, за твое успокоение.

При мен в момента проблема е, че едните ми кътници, "трошат" другите. Срещат се в неправилна позиция и се саморазрушават.

# 3
  • Мнения: 1 564
И аз мисля ,че е генетично.Братът на мъжа ми и свеки са така-шините не са му помогнали.

# 4
  • Мнения: 816
И аз съм от вашия отбор. И моята захапка е издадена напред, и на голямата щерка гледам също леко отива  в тази посока. И аз съм носила шини - не са ми помогнали. Сегашните обаче брекети са много по-добри от старите шини - идете на стоматолог.

# 5
  • Мнения: 1 417
И двете причини са възможни. Като малка не са ми давали  биба, в следствие на което съм започнала да смуча разни кърпички и да си смуча езика, след това неправилна захапка. Оправих я преди 2г. след 2год. носене на брекети. Ортодонтката ми каза , че е твърде вероятно и сина ми да е така ,защото се предава по наследство обикн. от майка на син и от баща на дъщеря. Проблема обаче може да се оправи след като поникнат всички зъби ~3г. поне така си спомням че ми каза.

# 6
има разлика между понятията дълбока захапка (горните зъби покриват долните над 2\3 или изцяло) и прогнатия(горната челюст е преразвита ).прогнатията може да е комбинирана и с отворена захапка, в резултат на вредни навици- смучене на биберон, пръст или друг предмет. обикновено при затваряне в захапка в отвора спокойно може да се пъхне предмета на смучене.

всички зъбночелюстни деформации могат да бъдат лекувани. необходими са добри специалисти и добра мотивация и постоянство от страна на пациента.

# 7
  • Мнения: 2
При нас също е така. Аз съм с такава захапка сина ми също на 1г. и 5 мес.. Не мисля, че е от бибата, защото дъщерями беше с нея до 4 г. пък не е с отворена захапка просто е взела гена на баща си..

Общи условия

Активация на акаунт