Биберони - изкривяване на зъби и захапки

  • 4 302
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Дъщеря ми е на 1г.7м.
Досега смучеше биберон при заспиване нощем и следобед. Денем не го ползваше. От 3 дни не го даваме, отказваме го.
Повод за това стана притеснението ми , че горната челюст е доста пред долната и постоянно си прехапва долната устна
Възможно ли е да се е изкривила захапката поради бибата?
И възможно ли е, сега като сме я отказали, зъбките да се наместят и нормализират сами.
Сега ни расте 4тия кътник. Имаме общо 8 зъба.
Надявам се да не сме й навредили много, но досега отказването от бибата изглеждаше невъзможно.

Още си пие мляко сутрин и вечер от шише с биберон. То вреди ли? Трябва ли да пие от чаша например? Тя може да пие от чаша, но е свикнала млякото да пие от биберон?

Хелп!   Praynig

# 1
# 2
  • Мнения: 1 382
Дано нямате такъв проблем  Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 39 713
На Дияна "нощната" биберона я махнахме към 2г. Няма проблеми с изкривяване на челюста и зъбите.
Понякога от бибероната самите зъби растат напред.
Педиатърката какво каза?

# 4
  • Мнения: 1 878
Мисля прекалено кратко и за по малко сте цокали бибата та да ви се увреди захапката, според мен няма да има проблем от това, но разбира се като всяка съвестна мама иди на лекар да ви види - само така ще си спокойна.

# 5
  • Мнения: 7 430
И аз не мисля, че от биберона ще се повреди челюстта или зъбките - е, ако се ползва по-дълго, може и това да стане.
Не се притеснявай, може би с времето всичко ще си дойде на мястото Peace
Вики си пие млякото от биба - не иска чаша и не мисля скоро да му го спирам Wink както и при вас - при заспиване му я давам.

Целувки на сладурката Heart Eyes

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравей, моето детенце  е с месец по малко и тя заспива с биберона вечер и следобяд, млякото го пие ту с чаша, ту с биберон,
зависи дали я мъчи някой зъб, досега са пробили 9-10, единия кътник все не мога да реша дали е пробил, не съм забелязала да се е променила захапката.
Сподели какво е казала лекарката и как върви отказването от бибата, аз си мисля да пробият кучешките и да я махам ама знам ли.

# 7
  • Мнения: 4 915
Още си пие мляко сутрин и вечер от шише с биберон. То вреди ли? Трябва ли да пие от чаша например? Тя може да пие от чаша, но е свикнала млякото да пие от биберон?
Хелп!   Praynig
Не мога да дам мнение за биберона, малката не е ползвала. Но по отношение на млякото - вече сте достатъчно големи да го пие от чаша или поне от чаша с накрайник (неразливащите се).

За твое успокоение посети детски ортодонт, мога да ти препоръчам много добра лекарка - пиши на лични, ако желаеш.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А каква ви е бибата? Сина ми смучеше биберон (ортодонтичен) нон-стоп до 4-годишен (разбирай - непрекъснато му беше в устата, когато си беше вкъщи, през него приказваше и спеше с биба в устата) и няма никакви изменения в захапката или зъбките. Но тези неща са твърде индивидуални и не зависят само от смученето на биба, пръст или сученето на гърдата. Щом има нещо притеснително, наистина е най-добре да ви види детски ортодонт.

Общи условия

Активация на акаунт