По колко спят вашите бебчета?

  • 839
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, ние сме на 10 месеца и продължаваме да спим по 40-50-60 мин. (понякога и повече) между всяко хранене (т.е. общо 3 пъти през деня). Факт е, че аз я приспивам и ако не е така, може би няма да спи по толкова, но ми се струва, че се умаря, а и навика си казва думата. Но прави ми впечатление, че вече все по-трудно я приспивам вечер. Може би на тази възраст вече трябва да има друг режим през деня. При вас как е? Благодаря предварително за споделените мнения и опит!

# 1
  • Мнения: 237
Алекс сама започна да спи първо по 2 пъти на ден от 9-ия месец,а от 10-ия по веднъж.Но наистина сама си направи този режим.Сега продължава така,спи от 2 до 4,4:30 и пак ми е трудно да я накарам да спи вечер преди 10:30.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Отдавна спи по 2 пъти през деня, а от вашата възраст, започна опити (сам) за спане само следобяд, които още продължават.
Много е индивидуално, но ти можеш да и помогнеш малко, като не я приспиваш, а я оставиш да си заспи, ако иска, ако не - нека си играе. Така тя ще ти покаже от какво има нужда.

# 3
  • Мнения: 3 447
По 2 пъти - преди обяд около 1/2 час и следобяда 1/2 - 1 час. Но сам си го установи тоя режим доста отдавна, не съм правила нищо специално.

# 4
  • Мнения: 2 271
Между всички хранения(4 на брой).Т.е. 3 пъти на ден спи!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Сутрин 1/2-2 и след обяда също.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син спи 2 пъти на ден - сутрин от 10 до 11,30 и следобед от 14,30 до 16,30;

# 7
На тази възраст вече е нормално да се намали съна. До 1 годинка се е случавало бебка да спи 20 минути през деня, а вечер до късно да не иска да си ляга. Когато тръгна да върви, което очевидно й разходваше много енергия, започна да спи понякога по 2 часа следобяд и да си ляга по - рано.

# 8
  • Мнения: 1 101
Наистина много спите. Но не мисля, че има лошо в това ThinkingДени е почти на възраста на твоето детенце и спи обикновено по веднъж дневно  - преди обяд около 1,30 - 2 чАса. Следващото му спане е чак нощното. В щастливите ми дни заспива и следобяд за около час, но рядко за съжаление. Колкото и да се опитвам да го приспивам, не му ли се спи - не заспива.

# 9
  • където има любов
  • Мнения: 307
Алекс заспива сутрин към 10.30,като спи до 11.00.След обед към 13.30-15.00.Вечер заспива много трудно към 10.30

# 10
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И ние спим по 2 пъти на ден.Предиобед 2 4аса и следобед 2 4аса.
Вечер заспива в 9 до 8 сутринта.Нямаме проблем със заспиването.Самичък си заспива като го оставя в легълцето.
А кога отпада предиобедния сън? newsm78

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 11:31 от K I T T Y

# 11
  • Мнения: 4 668
Моят син е на 10 месеца и спи по един път на ден , рядко по два . Наобяд спи между 11.30 и 13ч обикновено и в редки случаи следобед към 17 ч . за по 30 - 40 мин. Вечер към 20.30 - 21 ч. е легнал и става сутрин към 8.00 ч. През останалото време беснее ! Така че , понякога ми се иска и моя да спи повече , ама ... не става !  Hug

# 12
  • Мнения: 107
Биляна заспиваше някъде към 10.30-11 сутринта за около 30-40мин, след което въобще не можеше да заспива, когато уж им е времето за сън - обедния! При този режим към 18.30-19 ставаше направо непоносимо кисела и плачеше и затова помогнах с режима! 1 седмица не и давах възможност да спи сутрин - играех си с нея, излизахме и т.н., след което като се наобядва заспиваше като "къпано бебе", а вечер си лягаше към 20.30, в 20.45 спи вече, сутрин до 8-8.30. То и сега и е такъв режима, на 1 година и 2 месеца е, вече повече от 4 месеца!
Все пак детето само ще ти покаже!

# 13
  • Мнения: 7 640
Между всички хранения(4 на брой).Т.е. 3 пъти на ден спи!
и ние така

# 14
  • Мнения: 8 505
Около годинката започна по веднъж дневно,за около 2 часа.Преди това спеше по 2 пъти.А три пъти през деня май никога не е спала,дори като съвсем малка Crazy

Общи условия

Активация на акаунт