питам

  • 929
  • 9
  •   1
Отговори
лесно е да се каже да се почива, ама няма как  имам страшно много работа днес, а вчера пропътувах 230км. много се изморих и много се притесних за беба   Sad
кажете това кървене много ли е опасно. сега пия Папаверин. ще помогне ли   Confused:   извинявайте, претрупана съм с работа...

# 1
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Не разбрах ти кървиш ли?

И да, може да бъде опасно, но може и да не бъде. Във всеки случай ако се появи е добре веднага да се свържеш с гинеколога си. Не разчитай на папаверина за кървенето!

# 2
ами той доктора ми го изписа папаверина  Embarassed  а кървенето е съвсем бледо розово - повече прилича на течение

# 3
  • Мнения: 217
Няма кървене по време на бременност което да е безобидно.Когато бях бременна първия път и аз бях претрупана от работа и почти не си давах почивка и макар да карах лека бременост в 12г.с направих силен кръвоизлив и спонтанен аборт.Втория път като забременях прокървих още в началото прокървих и то няколко капчици и веднага започнаха да ми бият прегнил и трябваше 3 месеца само да почивам,но повече не прокървих.Мисля ,че в момента е много важно да почиваш и да си спокоина ,а най-добре лекаря ще ти каже дали твоето кървене е опасно и е много важно да пиеш фолиева киселина.

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Цитат на: vanina82
Няма кървене по време на бременност което да е безобидно.Когато бях бременна първия път и аз бях претрупана от работа и почти не си давах почивка и макар да карах лека бременост в 12г.с направих силен кръвоизлив и спонтанен аборт.Втория път като забременях прокървих още в началото прокървих и то няколко капчици и веднага започнаха да ми бият прегнил и трябваше 3 месеца само да почивам,но повече не прокървих.Мисля ,че в момента е много важно да почиваш и да си спокоина ,а най-добре лекаря ще ти каже дали твоето кървене е опасно и е много важно да пиеш фолиева киселина.


Ами аз нямам какво повече да добавя! Пази се! Работа винаги ще има, но нали бебето е най-важно, а щом имаш и кървене дори и леко това е достатъчно основание да дадеш предимство на почивката за сметка на работата.
Не знам за каква работа става дума - дали имаш шефове или собствен бизнес, но ако не дай Боже се случи нещо освен едно "Много съжеляваме" друго не можеш да очакваш! Друг е въпроса ако бременността протича нормално без никакви усложнения - тогава си работи, няма нужда от излишни драми и тревоги!

# 5
да, прави сте. трябва да почивам. сега прехвърлих работата на таткото  Simple Smile  
 а иначе пия и фолиева к-на. освен това докторът ми изписа и магнезий и В6 - това за какво е незнам, но го пия...
благодаря ви много за отговорите Sign Exclamation

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Пазисе повече. Аз в понеделник излязох от болница. И то без да съм имала кървене. Момичетата, които бяха прокървили бяха на системи от магнезии, мускулни инжекции папавирин и никакво ставане. Само лежане и ядене. Стой мирна и зарежи тая работа. По-добре да си си в къщи да знаеш. Щом са ти изписали хапчета трябва да ги пиеш редовно. Стискам палци да се оправиш скоро. Пази се и лежи повече.

# 7
  • Мнения: 948
То кървенето не е опасно, но не е и нормално. Щом течението има цвят различен от прозрачно бяло имаш сигнал за нещо нередно. Ще трябва да легнеш и да почиваш. Папаверин-а е срещу контракции, но няма да спре кървенето. Цаката е да почиваш Wink
Можеш да работиш само, ако бременността ти протича нормално- без болки и кървене. И аз съм претрупана с работа, но като отказах и веднага се намери кой да я свърши Grinning

# 8
  • Мнения: 2 807
Цитат на: vanina82
Няма кървене по време на бременност което да е безобидно.


Да разбирам ли, след като пиеш фолиева киселина, че не си изминала първите три най-рисковани месеца от бременността?

Фолиевата киселина по принцип се изписва до навършване на 12 гестационна седмица.

ПАЗИ СЕ!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
И на мен днес ми предписаха магнезий. Аз бях в болница с кървене и контракции точно в 5та седмица - както си сега ти. Абсолютно безобиден е, помага на матката да се отпусне и да няма контракции - така че пий си лекарствата без притеснение - това помага на бебето. С почивка и лежане всичко ще е наред - не се притеснявай - просто трябва да свикнеш с мисълта, че вече си бременна и не можеш да поемеш толкова работа както преди. Аз дори напуснах. Скоро ще започнеш и много да се уморяваш, така че тялото само ще ти подскаже. (аз бях убедена, че умората е в последните месеци, когато натежи корема, но от 2ри месец след кратка разходка грохвам Laughing )

Общи условия

Активация на акаунт