От детската кухня отказват да запишат Вики

  • 1 091
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 150
Вики е на 8 месеца, а от кухнята отказват да го запишат преди да навърши 9 и половина.Защо?
Чета по други теми, че има деца записани на 4,6 ,7 месеца newsm78
Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 27 524
Глупости,не могат да ти отказват за такова нещо. #2gunfire
Да не би да чакат да им бутнеш нещо?  newsm78

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 921
В нашата кухня записват от 10м. Мисля, че във всяка е различно и затова са ти отказали. Най - вероятно храната не е пригодена за по - малки бебоци.

# 3
Детската кухня приготвя храна подходяща за бебета от 10-месечна възраст и е нормално да не може да поема отговорност за бебета под тази възраст. Това е тяхната логика и тя е нормална. За всяка друга възраст родителите е нормално сами да си носят отговорност за храната на бебетата си - все пак това е детска кухня, а не бебешка кухня.

# 4
  • Мнения: 1 150
Блонди, не ми се вярва newsm78

Детската кухня приготвя храна подходяща за бебета от 10-месечна възраст и е нормално да не може да поема отговорност за бебета под тази възраст. Това е тяхната логика и тя е нормална. За всяка друга възраст родителите е нормално сами да си носят отговорност за храната на бебетата си - все пак това е детска кухня, а не бебешка кухня.

daniza, кога бебето става дете?  Hug иначе е така тяхно право

# 5
  • Мнения: 217
Mickey сигурно храната в кухнятя е  направена за по голями иначе няма смисъл да не те приемат.При нас е от 6 месеца, но въпреки тово често има неща които трябва да ги пасирам с пасатора защото малкия не може да ги яде.Иначе не виждам друга логика в това да не я приемат малката там.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Нашата кухня е от 6 месеца /6-12 месеца - първа група/.
Чудно откъде го измислиха това при вас - от 9 месеца и половина ?!?  newsm12
Като си купуваме купоните никой не ни пита колко сме големи .

Действително ми се струва, че това което готвят не е много подходящо за бебета под 8 месеца /подправки, захар, много олио и масло/.
feeding

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 15:49 от dolly

# 7
  • Мнения: 1 150
Благодаря ви за отговорите. Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
mickey , в някои градове детските кухни са на групи-в зависимост от възрастта на детето се дава различна храна. При нас-аз взимам храна от кухнята-майка в "Западен парк", а и доколкото знам-в цяла София, в детските кухни храната е една за всички записани деца. Няма групи. Децата от 10м. до 3г. ядат едно и също. В нашата кухня записваха от 9-тия месец, когато Иво започна да се храни на кухня, а сега вече е от 10-тия.

Спред мен са ти казали, че ще го запишат на 9,5м., защото при първата продажба на купони след записването всъщност ще купиш купони за след 2 седмици, когато бебето ти вече ще бъде на 10м.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 848
В нашата кухня-Люлин-също изискват определена възраст.Не съм сигурна,но май също е 9 месеца.Чувала съм от майките ,че се иска и бележка от педито,че детето не е алергично.

# 10
  • Мнения: 1 150
Виви, аз искам да го запиша, защото ми казаха че има проблем и можело да няма места  newsm78,не съм много на ясно.
Пък ще взимам когато започнат да дават.А бележка имам, педиатърката ми е дала, благодаря за отговорите

# 11
  • Мнения: 983
А при нас кухнята е от 4-ти месец #Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
Ти в коя кухня пробва? Виждам, че живееш в Разсадника.
При нас няма чакане, няма записване.... И аз се бях засилила навремето да проверявам още когато Иво беше на 4м. от страх да не увиснем без кухня, но се оказа, че записването не е никакъв проблем. Само бебето трябва да навърши определената възраст.

# 13
  • Мнения: 125
На мен ми казаха като навърши 10 месеца. Очевидно храната не е подходяща за по-малки деца, защото слагат подправки, но иначе е много вкусна (моят дечко беше толкова злояд, но откакто тръгна на кухня прояде Grinning)

# 14
  • Мнения: 1 150
Виви, по принцип живея в Разсадника, но по стечение на обстоятелствата за сега съм в Зоната.Искам да го запиша на Одрин, на Китайската стена, ама нещат

Общи условия

Активация на акаунт