въпрос за майчинските

  • 832
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Искам да ви попитам след като родя каде трябва да отида да се регистрирам за майчинските?И също къде трябва да си получа еднократната помощ от 200лв.И за майчинските какви документи трябва да нося?абсолютно нищо не ми е ясно ще сам ви много благодарна ако ми помогнете.   

# 1
  • Мнения: 984
отиваш в социално подпомагане по постоянен адрес и от там си получаваш помоща за раждане, ако не работиш пак там за майчинството 1г., ако си безработна ти се полага помощ за бременност от социалните

# 2
  • Мнения: 2 171
Само да добавя, че преди да отидеш в социалните, трябва да вземеш от общината декларация за сем. положение и акта за раждане на детето и след това да ги занесеш в социалните. За еднократната помощ се чака 1 мес. след подаване на документите /около 2 мес.след раждането на бебето/. За детските пак там подаваш молба-декларация, ако доходът ви е по-нисък от 200 лв на член на семейството. Майчинството от 160 лв - 2 год. от местоработата или 1 год, от социалните, в случай че си безработна. Само не съм сигурна за безработни дали е пак 160 лв.

# 3
  • Мнения: 1 111
  Когато майчинството на осигурените майки беше 130 лв.на неосигурените бе 100.Така че и сега мисля че са с различен размер.

# 4
Май4инството от соц.служби всъщност е помощ за отглеждане на дете до 1г. и е непроменено т.е.-100лв.

# 5
  • Мнения: 8 505
Всъщност за майчинство или детски питаш?Че малко си ги комбинирала.Майчинството-от работодателя.Ако не работиш,са ти обяснили.Детските-от социалните,там,където ще подаваш документи за еднократната помощ.

# 6
  • Мнения: 45
става въпрос за майчинските,не сам работила по време на бременноста,така че ще вземам 1год. по 100лв.тъй като нямаме брак с мъжа ми няма ли да се водя самотна майка и ще има ли някакво значение това.във социалните никакви доходи не мога да докажа.и каква е тази помощ по време на бременноста?

# 7
  • Мнения: 409
Това, че си самотна майка със сигурност има значение! За съжаление обаче и аз не съм много наясно със законите. Давам линк към Социалното Министерство-там са публикувани всички закони, касаещи соц.подпомагане.

http://asp.mlsp.government.bg/

Мисля, че имаше едно момиче тук kati_v, тя е соц.работник и много ни е помагала в отговорите на подобни въпроси- опитай да й пишеш!

Общи условия

Активация на акаунт