Да обсъдим чужбинските и български свекърви!

  • 4 216
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Какво ви впечатлява в 'чужбинските' ви свекърви? (за добро или лошо)...
Как ви приеха/ приемат? Има ли разлика между българско и чужбинско свеки?
Е такива въпроси си задавах днес на обяда у свеки.

Ще започна с мойто! Общо взето е твърде възрастна ( към 75 май), за да създава умишлено проблеми, а и като вижда, че сина и е щастлив - и тя е щастлива.
Много ми е милинка, гледа строго... но понякога се усмихва много мило и виждам, че просто внимава за сина си, дали е в добри ръце  Joy
Отгледала е 2ма сина - това, което ме възхищава у нея е, че е онлайн ( като говорящ вестник) за всичко, което вълнува синовете й. Гледа ФОРМУЛА 1 и е наистина страшен фен. Според мен даже леко прескача границата на нормалното))) Много яко бабе е! Обсъжда със синовете си Шумахер, дали на пистата в Бахрейн навява пясък.... , последния гол на Интер, Берлускони и тн. Всякакви теми.  В замяна те я гледат като един малък БОГ, думата й е тотален закон.
Та, в общи линии - интелигентна жена.
досега не съм почуствала 'отношение' за това, че съм българка...
ма има време де ...!!! Peace

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 23:51 от lenilaf

# 1
  • Мнения: 146
"странна птица" Laughingе моето свеки,пък и не само тя-вси4ки май в тая държава са такива ooooh!
И мен ме гледаше"на кръв" като взех сина и,мислеше,4е за пари съм се намърдала Whistling,но с годините разбра,4е е либоФ и сега е мила Flutter
Ина4е е млада-55г,модерна,нато4ена,не работи Whistling и никога не е работила,но...за да и идеш на гости трябва да те покани,както и тя на нас ако идва се обажда по телефона за 'покана',двама сина има,който като са станали на 18 са си хванали пътя,та тя със свекъра да си живуркат Naughty,и си го правят де Peace.Влюбена е в макия сега,само се вла4и през ден,иска да го вземала да го гледа,ама аз не и го давам Laughing,да си роди като иска бебе hahaha.Ако някой ни види как ме целува като ме види,ще помисли,4е съм и дъщеря Laughing,ама аз винаги си имам едно наум Naughty,защото я знам,4е е хиенка Wink

# 2
  • Мнения: 3 880
Аz нямам оплаквания от моята. Неzнам дали е по_добре или по_zле от БГ_екzемпляр Wink, zащото съм нямала такъв zа да сравнявам, но определено не мога да кажа ниЩо лоШо. Моята е прекалено млада zа свекърва (45), като се оженихме нямаше още 40 и й трябваше малко време да свикне с мисълта и ситуацията, но сега се справя чудесно Simple Smile. Първата година като живеехме при тях се е опитвала да дава тон zа някои работи, но беШе, zаЩото й бяхме в къЩата, от както сме се отделили не се е случвало. Не си ходим на гости по покана, но се обаждаме предварително и ние и те, zаЩото 300 км не са малко zа да се пътуват напраzно. Много се обичат с дребната, но zасега не се е налагало да ги оставя насаме zа повече от 2_3 часа. Винаги са помагали ако ги помолим zа неЩо.
Това е, може да не е идеална, но има къде къде по_лоШо по zемята Laughing

# 3
  • Мнения: 464
МОята свеки е на 54 мисля. Много е готина. Винаги ми праща подаръци по и без повод. Харесва ме и ме одобрява много. Имаме си "кънекшън"  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 393
Аз даже имам и база за съпоставка- имах българска свекърва, сегашната е чужбинска.
Първата беше олицетворение на много преувеличен, наистина засилен вариант на типичната свекърва, тази жена се опита не само моя живот да отрови, но и този на моите близки. Имаше маниакално отношение към синовете си, не даваше нищо в живота им да мине без нейното знание или одобрение, сърдеше се и вдигаше скандали, ако някой от въпросните синове не и се обади повече от 2 дена...въобще кошмар. Rolling Eyes
 Сегашната ми свекърва е просто песен (може би и защото имам горчивия опит с предишната така ми се струва, но с майката на мъжа ми ми е наистина много леко и лесно, хем сме различни култури и т.н.)
Мила е и любезна, не се натрапва, показала е (и е доказала), че можем да разчитаме на нея в случай на нужда, но никога не преминава никакви граници. На гости идва само и единствено с покана, винаги ми носи подаръци, нас като покани- готви ми нещата, които съм им казвала, че харесвам и сладкишите, които знае, че обичам. На сина си се обажда точно веднъж седмично, в неделя, и то за няма и 5 мин. Разказва на приятелките и колежките си за мен и за нас с мъжа ми. Праща бонбони и картички на моята майка за празници и винаги я кани на вечеря, когато тя ни гостува. Сега чака с нетърпение да стане баба (въпреки, че това ще и е 4то внуче).

# 5
  • Мнения: 980
Често ме питат как се раzбирам със свекървичка, а аz отговярам, че и zвяр да е 400 км раzстояние поддържат добри отношения.  Mr. GreenА сега сериоzно. Много съм доволна от мойта немска свеки. Малко над 60 е и е много внимателна. Винаги ни носи подаръци, не zабравя имен или рожден ден, не ми се бърка в работите (zа раzлика от моите родители Close). Гледа Формула 1, фен е на Шумахер, ходи на курс по английски, zа да можела по_добре да сърфира в Интернет Mr. Green
Нетърпелива е zа внуци, но НИКОГА не ме е подпитвала (МОИТЕ родители ме питаха даже по колко пъти го правим, та не съм zабременяла досега Sick)
От това, което написах досега оставям с впечатлението, че ние, българите, обичаме да се месим в живота на другите, дори и да ги тормоzим несъzнателно. В БГ имах навремето кандидат_свекърва, която никога не пожела да ме види и беше абсолютно против мен. Баща ми се майтапеше, че се е намерило някой, който да ме вкара в правия път, ама...нъцки, отървах кожичката Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 645
Ей тука вече се заформи дълга темичка Mr. Green
Да кажа и аз.Моята и тя в графа-55 годишна,наточена,не работи и почти не е работила.Дай и да харчи пари за щяло и нещяло докато остане без цент.Като всички холандки си има хобита-гледа овце,играе карти/със залагане/,бинго и кара нон стоп колело.Мрази всичко което изисква усилие,готви от дъжд на вятър а чисти само на приказки.В началото много ме обичаше,защото нямах приятелки и когато моя ми даде парички взимах нея да ходим да ги харчим.После като разбра,че съм бременна не се обади 1 месец,след това бяхме малко като куче и котка а сега сме в добри отношения,гледа все да ми се подмаже.
Ако седна да разправям случки един ден няма да ми стигне,пък ако заговоря и за дъщеря и-отиде коня у барата.
Ако трябва да я съпоставя с предишните майчици /не са ми били свекърви/ е цвете.Предишната не беше добре жената,клюкарстваше за мен,пращаше хора да ме следят и ми правеше магии при разни врачки Laughing Laughing LaughingЛеле,ама колко цветно изглежда сега като не ми е на главата,а тогава хич не ми беше смешно.

# 7
  • Мнения: 1 854
Ще си спестя отрицателните характеристики и "сбльсьци", защото такива имахме доста, особено преди да се омьжа, за да не ми е песимистичен разказа.Та за свеки - тази година ще стане на 58, един син си има и си го пази като очите.Винаги си прави косата, слага си разни вьшки и фибки, облича се модерно(разни спортни панталони сьс големи странични джобове), пуши като комин, флиртува с чужди мьже, използва неприлични думички Mr. Green, интелигентна и сьвременна е, иска всичко да знае и доста чете и се интересува.Понякога имам чувството, че се сьревновава да покаже колко много се интересува от коли, новости на техниката и технологиите с цел да блесне в очите на сина си.
Ако разни приятели и сьседи имат проблем, развод, скандал - все на нея се обаждат да ги "разтьрвава",сьрди ни се когато не и се обаждаме, но иска и аз и синьт и да и звьним поотделно.Когато ходим при тях(почти всеки уикенд, пьтуваме 200 км) ме дьржи будна до 3-4 през нощта и ми плямпа на холандски само, но благодарение на това доста си подобрих езиковите познания.Голям инат е, много е чувствителна и лесно обидчива и зад гьрба и седи майка и която е над 90 годишна и още командва яко парада.Но иначе не са лоши хора, ако си клоун да им се подмазваш и да ги забавляваш - ще си им интересен, а аз не го правя често ooooh!
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Оранжево небето, ама защо пътувате толкова често толкова много километри????  Confused

# 9
  • Мнения: 6 167
:
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?


OOO, аз изработих стратегия още в ден 1-ви. миналата година. мълча и се усмихвам. освен това още не владея добре езика, та е идеално - така и двете си живеем в мир и спокойствие. имаме си излизане с нея всяка седмица - ходим на пазар до супермаркета. в колата я питам как е, тя след това 3 мин обяснява, че не е добре, аз кимам, казвам - от времето е или нещо такова и сме стигнали в супера.  като си мисли, че не разбирам добре сме рахат - не можем да си създадем кой знае колко впечатления една за друга. като излизаме от супера аз много държа да нося покупките и да ги прибирам в колата ( щото ме изнервя,че бавно се справя ,а тя си мисли, че я глезя).
освен тва, понеже сме къща до къща й пращам млечна баница да й се подмазвам. много обичат))) тя все намира кво да ми подари  - я нова тавичка, я силиконовка формичка... неща дето са й нови, ама не ги ползва.
съпруга ми много се гордее с нашите отношения и казва ' ей, вие приятелки си ставате))'
та така. гледам тъпо , но засмяно.

# 10
  • Мнения: 1 854
Оранжево небето, ама защо пътувате толкова често толкова много километри????  Confused

Незнам защо.Мьжьт ми се е отделил от семейното майчино гнездо още като младеж, работил е в много дьржави, различни от Холандия и все е бил далече от родителите си.Отделно от този факт, все е имал гаджета, които не са се понясяли с родителите му и не са искали да ходят там, а аз сьм явно много отстьпчива и добра.Може би това са причините.Мечтая си за денят в който ще имам дете(деца) и ще си измислям причини за да не ходим там така често Crazy

# 11
  • Мнения: 3 423
Виждаме се много рядко, щото живее в друга държава,
целуваме се за протокола, говорим си глупости и айде,
кой от къде е. Като подпийне, е весела, кефи се на AC/DC,
куфее, тревата за нея не е само за газене, абе за купона
е супер. Доволна съм, че не ми натяква какво да правя и
как да го правя, че не ми дава тон в живота и не ми поднася
готови отговори, без да съм я питала. Има богата обща култура
и е хитра като стадо лисици. Не помага, ама и не пречи.

# 12
  • Мнения: 1 363
 Grinning
Moята е много добра и мила женица на 73г. Прие ме за 4тата дъщеря, която никога не е успяла да има. Като всеки човек си има странности, но никой не е идеален. Живеем доста далеч една от друга та много се обичаме и по телефона си говорим веднъж седмично. Когато ни дойдат на гости -аз казвам да, да, избягвам конфликтни ситуации, разпитвам за всички комшии, роднини и приятели и децата им и ходим на пазар по женски в събота в Маркс и Спенсър, където задължително ритуала е да пием капучино и хапнем сладкишче.
Малка семейна идилия.  Grinning

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 23:49 от miravmbd

# 13
  • Мнения: 7 914
А-а-а каква тема !!!

За свекърва си мога да говоря много...и хубаво и лошо! Но да си кажа честно това че не ни се бърка ми е достатъчно за да я сложа в графата " добра свекърва"!

Обаче момичета зълва ми е за 2gunfire:  smile3512
Честно!!!

Защото свекървата все пак възрастна жена бла-бла бла...ама зълвата направо ми разказва играта... добре че от година-година и половина си наложих на моето и я виждам само по празници newsm68 newsm44




# 14
  • Мнения: 3 880
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?


Ами обЩи прикаzки, дъра_бъра, най_вече zа детето (може би единствената тема, която ни вълнува еднакво силно и двете Mr. Green), zа някоя интересна случка или клюка случила се наскоро, някои проблеми и ядове от чисто битов характер (никога няма да ми дойде на акъла да споделям с нея дуШевни терzания, но аz по принцип не съм от много споделяЩите, та какво остава със свекито Wink). Тя от своя страна ми раzкаzва zа родата, пита и zа моята, пак клюкинки и така. НиЩо, ама ниЩо ангажираЩо и никакви сериоzни и дълбоки раzговори, което намирам zа много добре Laughing

Общи условия

Активация на акаунт