Moje li dete na 8 godini da ima strii?

  • 7 554
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Цитат
Zdraveite mili mami.Imam da6teria na 8 godini koiato se rodi nedonosena-1,500kg.Sega e na 8 godini-32 kilograma e,mislia 4e ne e debeli4ka,a 4e si e v normata.Ot niakolko meseca po kra4etata zapo4naha da i se obrazuvat strii.Vodih ia pri li4nia lekar i tia kaza da se majeme s krem za strii.Dosega rezultat niama.Sediat si 4erveni i daje se uveli4avat.Neznam kakvo da pravia,zatova vi molia za savet.Blagodaria predvaritelno!
Здравейте мили мами.Имам дъщеря на 8 години която се роди недоносена-1,500кг.Сега е на 8 години-32 килограма е,мисля че не е дебеличка,а че си е в нормата.От няколко месеца по крачетата започнаха да и се образуват стрий.Водих я при личния лекар и тя каза да се мажем с крем за стрий.Досега резултат няма.Седят си червени и даже се увеличават.Не знам какво да правя,затова ви моля за съвет.Благодаря предварително!

-----
Mоля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 08:58 от Ellypr

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Промени хранителния режим на детето (сладки и тестени неща до минимум, повече плодове, зеленчуци, млечни произведения), за да спре да пълнее, междувременно мажи с много мазен крем, за да бъде еластична кожата. В най-добрия случай стриите ще останат толкова на брой, колкото са сега, а  с времето ще избледнеят. Като станат седефени почти не личат.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мисля, че може
не е задължително да е от дебелеене - аз ги получих към 4 клас от силно израстване на височина
пробвай с крем  - ама той най-много да спре появяването на нови - надали ще премахне старите - честно казано слънчето помага - като се опекят е не личат толкова
виж витамини за кожата - ама къде в кои плодове и зеленчуци се съдържат - просто й ги давай повече в менюто

# 3
  • Мнения: 644
Незнам защо се притесняваш толкова,по принцип това е нормално дори и бебетата имат   Hug

Промени хранителния режим на детето (сладки и тестени неща до минимум, повече плодове, зеленчуци, млечни произведения), за да спре да пълнее.

Недей да я мажеш с тези кремове,те не са за деца.

междувременно мажи с много мазен крем, за да бъде еластична кожата. В най-добрия случай стриите ще останат толкова на брой, колкото са сега, а с времето ще избледнеят. Като станат седефени почти не личат.

абсолютно newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Може разбира се, то е от еластичността на кожата.Освен това мисля, че е над нормата.Моята е на 9 и половина и е 25 кг., не е кльощава

# 5
  • Мнения: 599
А как е с височината? Има ли бузки, кръгло личице, коремче? Първо трябва да се изясни има ли някаква причина, не може направо да се препоръча крем!

# 6
  • Мнения: 1 942
Борабата със стриите започнахме, когато детето беше на 14 години. Ще се опитам да ти синтезирам информацията и опита, който натрупах през тези 10 години ходене по лекари, козметици, билкари и къде ли още не. Стриите са разкъсване на колагеновите влакна дълбоко в кожата.Като причина най-често изтъкват промените в килограмите, но има значение вида на кожата и хормоналния баланс. Възстановяване няма. Има средства и начини, които ги карат да са едва забелижили или ги намаляват малко. Най-важно е да се полагат грижи да не се образуват нови.
ПРЕВЕНЦИЯ:
- по време на баня с коралова гъба се търкат, докато прияно порозовеят, местата, където се образуват стии /с цел подобряване на оросяването/.  Търкат се бедрата, ханша, горната част на ръцете, раменете и др.. Не се търкат гъдите, вътрешната страна на бедрата, корема и други места, където кожата е финна и тънка. /тук пращам специални поздрави на тити, тя си знае защо  Wink/
- по време на баня в кесия за баня се слагат счукана морска сол и зехтин и след като се намокри се разтрива тялото. /някой използват солта и зехтина направо върху кожата/.
- след баня докато е още топло и неизбърсано тялото се маже обилно със зехтин /пада пране на хавлии, но при нас има страхотен ефект/;
- всякакви овлажняващи, омазняващи и др. кремове се втриват ежедневно, за да се поддържа кожата еластична и мека;
- пили сме вит.А и вит. Е, както и редица хранителни добавки, за подобряване на кожата /немога да определя дали е имало ефект/.

ЗАЛИЧАВАНЕ:
- механичен и химически пилин /абсолутно неефикасни и болезнени/;
- колагенови инжекции  #Crazy;
- кремове с киселина, които излющват горния пласт на кожата и при новите клетки по-малко личи стрията /за 10 години сме ползвали всякаква козметика, най-доволни сме от един румънски крем за белези от акне, подобен на него е Контратубекса и смятаме и него да пробваме сега/;
 - всяко лято поне 10 дена море и плаж /това за мен е начина за заличаване  на стриите, не се махат, но се изпичат и свиват от солената вода/.

Разбира се има и още много неща, които сме пробвали или само чували, но сега не мога да напиша всичко.
При нас се оказа, че след 6 години мазания и стриктно следене на килограмите /въпреки което стриите се появяваха и появяваха/ детето има повишени стойности на хормона пролактин. Който бил причината за поява на стрии. Нямаше секрет от гърдите, но трудно се повлия от медикаментозно лечение. Ходихме и на магнитен резонанс... надявам се при вас проблема да не се окаже толкова сериозен. 
Надявам се поне малко да съм била полезна.  bouquet

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е, как да не е пълничка... #Crazy
Вярно, че моята си е кльощава (набор ви е и е 23кг.), ама все пак си мисля, че до 25-28кг. за 8г. дете са супер.

Другото, което момичетата са те посъветвали е точно така.

Лошото е, че явно тя е с такъв тип кожа - нискоеластична. И ако сега се справите с тях, после при бременности пак може да й се появят... Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 488
Моята г-жичка е вече на 7 години и има  стриипо крачетата.140 см и е 42 кг.- консултирала съм се доста и всички лекари изтъкват, че е нормално развитието на детето и то при положение, че и двамата с баща й сме високи. Миналото лято и при нас се появиха стрии и се мажем с крем за лице. Опитвам се да й обясня, че е ежедневна манипулация, но засега удрям на камък. Ще видим как ще водим войната........

Общи условия

Активация на акаунт