Кисело мляко - откога и как?

  • 534
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте на всички мами!
Време ни е сякаш да захраня с кисело мляко - Никола днес навърши 10 месеца. В книжка за храненето видях, че вечер може да се дава кисело мляко с бисквитка.
Бихте ли казали, моля, как сте захранили вашите дечица и кога, и кое кисело мляко да предпочета?
Както свикнах с кърменето, все ми се струва, че е рано за това или онова, но докато се усетя, и то времето се претърколило... И не зная, време ли е да заменям вечерното кърмене с друга храна? Ами в такъв случай нощите и сутрешното кърмене?
Хм, сякаш ще ми липсват...:о)
Благодаря на всички предварително

# 1
  • Мнения: 6 243
На въпросите ти: Аз дадох кисело мляко на навършена годинка, защото:
1. По рано нямаше кога - тя основно сучеше и отказваше други храни. биберон категорично не приемаше, така че варианта с даване на айран отпадна.
2. Брат й имаше бая алергии и не съм бързала с въвеждането на краве мляко.

Дадох го с лъжица, първо по две-три за опитване като следобедна закуска, постепенно увеличихме количеството. И досега яде различно - според това, колко е гладна.

Остави какво пише в книгата. Ако целта ти не е да отбиваш, не бързай да заместваш храненията на детето до годинката. Не пречи да въведеш и твърда храна на вечеря, но не като заместиш вечерното кърмене, а само като допълнение към него. Още повече, че за кърмените вевета цицата вечер е идеалното приспивателно, а така ще се лишиш от това удобство.

# 2
  • Мнения: 7 106
Аз дадох кисело мляко точно на вашата възраст, една лъжичка и веднага се появиха големи червени петна по краката. Следващият опит беше на 1г 2-3 м.  и определено по-успешен. Би могла да пробваш с няколко лъжички и сама да прецениш, но не бързай да заместваш вечерното кърмене с мляко с бисквити. Препоръчително е млякото да е пълномаслено (3,6%), а за марка аз предпочитам Елби и Бор Чвор, защото ми се струват по-истински  Grinning.

# 3
  • Мнения: 2 255
Аз захраних Калоян с кисело мляко на 6 1/2 мес., тъй като отказа всякакво адапте  Shocked и набързо по неволя минахме на вечеря кис.мляко и бисквити с лъжичка  hahaha
Слава богу не сме имали абсолютно никакви проблеми и сега си хапва с кеф  Joy

# 4
  • Мнения: 2 959
Аз също го започнах доста рано на около 7мес и го давах само следобяд по малко, иначе си се приспиваме с "нашето си мляко".

# 5
  • Мнения: 1 216
Тук се препоръчва около 8 мес възраст, дори може малко по- рано. Аз дадох след осмия месец. Бебка го харесва, давам го чисто засега с лъжичка.

# 6
  • София
  • Мнения: 40
Благодаря на всички ви!
Помощта ви бе наистина полезна - вече зная, че ще захраня с кисело мляко, но няма да замествам кърмене.
Надявам се всичко ще е наред и малкия ще хареса новото меню!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз никак не бързах с въвеждането на млечни (крави) продукти, т.к. детето е обременено фамилно. Алергии досега няма (чук-чук), но по-добре лека параноя, отколкото съжаление после. Мисля, че след 11 месец въведох кисело мляко, само като допълнение на храненето (без заместване). С времето, като започна да поема големи количества твърда храна, се оказа, че е голям киселомлякоядец, и може да омете до една кофичка без да й трепне окото, ако е на кеф. Все още избирам пълномаслено мляко, избягвам тези, които виждам, че са с много подобрители (Данон, На баба и пр.).
Като растеше, след година и няколко месеца естествено поразреди кърменията, но де факто заместване на кърменето изцяло с твърда храна стана, след като тръгна на ясла - преди това я гледах вкъщи и между кърменията ядеше манджи и прочие.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 380
na нас педиатърката каза да го почваме,2-процентно,русалка или елена, да не е данон, първо разредено с вода и ако няма реакция тогава без разреждане...но аз нещо се ослушвам все още,като чета какви страшни алергии имат някои дечица...

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Аз смятах да въведа киселото мляко след годинка, но веднъж като си хапвах сладко сладко кисело мляко днебния така жално ме гледаше и протягаше ръчички и аз му дадох. Беше малко преди да навърши 10 месеца. Много му хареса. Реших че нищо няма да му стане, достатъчно голям е, не е наследствено обременен с алергии, самата аз съм хранена с кисело мляко от 2-седмично бебе. Сега му давам веднъж на 1-2 седмици следобедна закуска като ме мързи да приготвя нещо друго, но млякото е домашно квасено, не е от магазина.

# 10
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 741
Здравейте аз също искам да сменя адаптираното мляко скисело вече сме на 10 месеца проблема е че малката се запича от киселото мляко но иначе го яде и харесва какво млякода взема вкоето да няма много сухо в-во.

Общи условия

Активация на акаунт