Глинени маски

  • 3 359
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Някоя от вас ползвала ли е глинената маска на Institut АRNAUD Paris или някаква друга глинена маска?  newsm78Какво ви е мнението за тези маски?Можете ли да ми препоръчате някаква хубава стягаща маска.

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Ако имаш мазна кожа глинените маски са добро решение.Аз преди да родя имах доста мазна кожа и ползвах веднъж седмично гл.маска на Ейвън и бях много доволна.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не съм и незнам какво представляват тези маски, но ти препоръчвам да си направиш маска от хума....много нежничка ми става кожата после, гладка и стегната

# 3
Аз съм ползвала 3 глинени маски. Най доволна съм от St. Ives страхотна е, ако нямаш време за козметик а пък порите ти са замърсени слагаш си от нея и след 5 мин гадостите от порите са попити от маската. Ползвала съм и на Freema и на Lumene, обаче няма видим ефект след тях.

# 4
  • Мнения: 357
Можеш ли да ме ориентираш горе долу каква цена има маската на St. Ives и от каде мога да си я взема?Благодаря   Grinning

# 5
  • Мнения: 99
Най доволна съм от St. Ives страхотна е, ако нямаш време за козметик а пък порите ти са замърсени слагаш си от нея и след 5 мин гадостите от порите са попити от маската.
newsm10
Можеш ли да ме ориентираш горе долу каква цена има маската на St. Ives и от каде мога да си я взема?Благодаря   Grinning
аз си я взимам от Бонжур за около 8лв.

# 6
  • Мнения: 211
Аз не съм голям специалист, но това което съм чувла е , че така наречените глинени маски са всъщност хума , премесена с нещо си. Т.е. самата хума е смляна глина или нещо подобно. Така че едва ли би попречило да си направиш маска с хума и кисело мляко например. Аз си правя такава и съм доволна от резултата. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 505
Купувала съм си няколко пъти каолинови маски на Амрита-водят се едникратни дози,но стигат за 3-4 пъти поне.Струват стотинки.Доволна съм.Има няколко разновидности,така че можеш да избереш коя ти пасва на-добре.

# 8
  • Мнения: 2 241
И аз съм най-доволна от глинената на St. Ives, тя е едновременно почистваща и стягаща, на мен много добре ми действа. Simple Smile

# 9
Мисля,че 7 лева струваше маската, обаче съм си я взимала одавна - опаковката е голяма и свършва бавно- и сега не мога да се сетя от къде съмм си я взела. Търся и аз да си взема, но никъде съм виждала на скоро. Обаче в Бонжур 100% я има и ще ида от там да си взема тия дни.

# 10
  • Мнения: 5 299
Аз си взех на Фрийман с авокадо и пшеница - много съм доволна - със стягащо действие е  - цена:8.20лв Mr. Green На етикета на БГ пише, че е минерална, но спред мен е глинена защото пише :clay, а аз знам че това значи глина newsm78

# 11
  • Мнения: 46 477
Аз съм ползвала глинената на Орифлейм, кожата става супер след нея, предполагам, че по-скъпите от имат и по-добър ефект, но аз съм доволна  Peace

# 12
  • Мнения: 35 947
Аз си взех на Фрийман с авокадо и пшеница - много съм доволна - със стягащо действие е  - цена:8.20лв Mr. Green На етикета на БГ пише, че е минерална, но спред мен е глинена защото пише :clay, а аз знам че това значи глина newsm78

на доста места "минерална" е синоним на "глинена"

# 13
  • Мнения: 357
Много благодаря за отговорите.Ще си взема тази на St. Ives и ще докладвам дали съм доволна.Аз доколкото знам тези маски са много полезни и действат стягащо и почистващо.Вие кога ползвате тези маски.Колко пати седмично.След баня когато са се отворили порите или преди това.Правите ли си някаква друга маска преди това? Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 9 452
'Ми то глината нали е с минерален произход, бе момичета Hug.
Минерална, глинена, Clay, хума- все тая.  Wink
Иначе и аз съм ползвала и ползвaм още, от време на врeме, Firming mask на Swiss Formula /St. Ives. Ама много бързо стяга и трябва бързо да се маха. Почиства добре, доколкото може да се каже. Инае се ползва маса време- при мен май вече 3-4 години ми събира прах в банята. Thinking
Трябва да се сетите, че тези маски не почистват в дълбочина, а само обират повърхностните мръсотии по порите, т.нар. себум. Така, че не очаквайте големи чудеса от тези маски.
Те са по- скоро поддържащи.
При всички положения се нанася след баня, при добре отворени пори. Инае файда- никаква. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт