Новата брошурка на Nestle - за късното захранване

  • 976
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
В последния брой на списание "Мама" намерих брошурката на Нестле, която страшно ме зарадва,особено след като две седмици докато бях на гости в родното си градче и получих упреци, че съм безотговорна луда майка, която ще умори детето си от глад без сокове и пюрета.
Снимах я, малко блести, но се надявам да зарадва и другите привърженички на късното захранване.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чудесно, сега остава и да си изтеглят от пазара пюретата с надпис "от 4 месеца"  Wink

# 2
  • Мнения: 1 033
Да не вярваш да ги изтеглят от пазара, но все пак е нещо. Мисля, че започват дори и педиатрите да се зачитат. Поне моята не ми се нахвърли, а само ме помоли да й разпечатам нещата, които съм чела  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
ми те надписите "над 4" си ги слагаме ние - умниците в Бг Close

# 4
  • Мнения: 6 472
ми те надписите "над 4" си ги слагаме ние - умниците в Бг Close
Обикновено с нескопосано залепен етикет на български, върху оригиналния на който си пише за над 6 м #2gunfire

# 5
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
ми те надписите "над 4" си ги слагаме ние - умниците в Бг Close
Не има ги навсякъде тези надписи.Тук в Германия също започват от над 4 месец и аз не мога да си обясня защо при все че тук се насърчава кърмене до навършен 6 месец и всеки педиатър съветва така.Според мен трябва да ги махнат Peace

# 6
  • Мнения: 2 885
Портокалов сок за първа нежна храна...ВЪЗМУТЕНА СЪМ! #2gunfire

# 7
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
А знаете ли, че в Англия препоръчваи лъжичка портокалов сок при запек на бебчо.Знам го от моя позната,която живее там.Бебчето и беше на около 3 седмици ,хранено с адапте
И след това тя ми се похвали, че резултата е бил-наакано до ушите бебе  newsm78

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 15:41 от bgbubu

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
А знаете ли, че в Англия препоръчваи лъжичка портокалов сок при запек на бебчо.Знам го от моя позната,която живее там.Бебчето и беше на около 3 седмици ,хранено с адапте
Shocked
Нямам думи просто.
Това е невъзможно...не само сок на тази възраст, не стига, че цитрус, ами и портокал, който запича все пак.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не има ги навсякъде тези надписи.Тук в Германия също започват от над 4 месец и аз не мога да си обясня защо при все че тук се насърчава кърмене до навършен 6 месец и всеки педиатър съветва така.

Ами, ако мине...
Пък и нали и българки има в Г-я, да не им тежи на съвестта, като дават пюрета с обозначена по-голяма възраст  Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 632
Ааами, невъзможно!Не и ако случайно има българска намеса в препоръката.На една приятелка зълва й роди скоро в Англия и ми разправя,че й препоръчвали новороденото да пие вода и разни такива дето сме ги чували вече.В разгара на спора,че не може това да се случва в Англия,тя пояснява,че всъщност в болницата където раждала жената имало сестра българка и понеже добре се разбирали(на български  Laughing) тя си поддържала връзкас нея и спазвала стриктно препоръките й.  Wink Дет се вика - хубава работа,ама българска.

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз не съм виждала пюре или сок на Нестле с надпис - 4 месеца.  Naughty Всичко им е за 6 и нагоре месеци.

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Има държави, в които захранват са портокалов сок- Испания например, но те си произвеждат портокалите или си ги берат от дървото, дето се вика Wink
Някои автори препоръчват децата, хранени с адаптирано мляко да пият портокалов сок, не знам причините, но от 2-я месец.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Портокалов сок за първа нежна храна...ВЪЗМУТЕНА СЪМ! #2gunfire
Това се препоръчва и в книгата на д-р Спок, която беше настолна по време на отглеждането на голямата ми дъщеря преди 11 години.

# 14
  • Мнения: 3 760
В щатите преди се препоръчваше портокалов сок и при малки бебета. Не знам дали все още е така. Те по принцип са луднали по този сок...

Общи условия

Активация на акаунт