На колко години може да започне детето да ходи на ясла?

  • 18 289
  • 5
  •   2
Отговори
  • Мнения: 180
Здравейте мили мами, Искам да попитам на колко годинки започнаха децата ви да ходят на градина. по принцип какво е правилото в яслата и какво е необходимо да се направи? Подават ли се молби или...?

# 1
  • Мнения: 1 608
Големият ми син тръгна но 1г6м и тогава условието беше детето да е проходило.

# 2
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравей! Моят син ходи на ясла откакто навърши 1,4г. Нямаха някакви особени изисквания само да е проходил и да спи по веднъж на ден. А за яслата се подава молба и се правят изследания в ХЕИ.

# 3
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ами на колко..... на колкото ти искаш и на колкото го вземат  Laughing Laughing
Моя син тръгна на 1г и 2м. Нямах възможност да го гледам повече, пресираха ме от работа. А пък и още от 5месечен беше с гледачка, а аз на половин ден.
Като ходих да питам в яслата, ми казаха че условието е да е проходил. Е обясниха ми, че ако много настоявам може и да не е проходил и да е с пяк, но .... било много трудно за тях да обслужват такова дете. И напълно ги разбирам.
В групата му обаче имаше по -късно една мома, с паяка беше милата.
Така че ако си се насочила към някоя ясла най - добре е да провериш там на местно ниво.

# 4
  • София
  • Мнения: 83
Марти тръгна на 1 година и 2 месеца, като изискването в яслата също беше да може да ходи. Чувала съм за дечица, които тръгват и по-малки. В една от яслите, в която подавахме молба ни казаха, че имат изискване детето да е навършило година и шест месеца.
А относно подаването на молба - отиваш в яслата, в която си решла и питаш - порядките са различни навсякъде - на едно място ги записват в дневник на чакащите, на друго място искат молба и ти дават образец, който трябва да попълниш, на трето ти искат молба, но със свободен текст. Така, че действай на място.

# 5
  • Мнения: 8 505
На ясла приемат от след 10 навършени месеца.Не е задължителни детето да ходи.
Аз пуснах малката съвсем скоро.

Общи условия

Активация на акаунт