помощ, отлепена плацента

  • 11 255
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
мили мами, добре че ви има. чаках с нетърпение да изляза от болницата и да ви пиша.
Преди седмица прокървих и в болницата се оказа, че имам хем ниска плацента, хем леко отлепена. закрепиха ме в болницата и кръвта спря. Сега лежа в къщи пия магне б6 и но шпа, но пак имам контракции и тежест ниско долу, заради много чувствителна матка. Ужасно ме е страх че пак ще се случи и може да е по-сериозно.
моля ви ако сте преживели това, пишете ми как сте се справили. само лежахте ли? мен вече ме боли всичко от лежане, чак не мога да спя в ставите, колената. Какво пихте?
всичко което ми споделите ще ми е безкрайно полезно.
прегръщам ви и ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 209
Скъпа Леси
Аз лично не съм го преживявала, но снаха ми вдигна в 6 месец един леген с пране и получи отлепяне на плацентата
Назначиха и лечение вкъщи биеха и инжекции и лежа два месеца
Роди живо и здраво момченце
Моят съвет е много да се пазиш и да си почиваш Щом не ти бият инжекции значи не е толкова страшно Просто не се натоварвай и мисли позитивно
Ние сме с теб
Стискаме палци и се молим всичко да е наред  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз бях така през цялата бременност.В 8 г.с получих кървене от отлепяне на плодния сак.В 10 г.с. също.От тогава до края на 5 месец лежах постоянно.Пиех Дуфастон от 2 до 4 месец,папаверин и но-шпа до 4 месец и Магнерич след 4-я месец до края.Имах контракции през цялата бременност от това отлепяне и защото носих бебо много ниско-както при теб.
В края на краищата с много пазене износих бременността до 15 дена преди термин и се роди едно напълно здраво и доносено бебе-3 кг.
Според мен трябва много да лежиш-това е основното.Аз ставах само до тоалетна буквално повече от 3 месеца.Не е приятно,но се налага и си заслужава.След 5 месец започнах да се поотпускам,вече ставах,вършех си лека домакинска работа,но без разходки.За цялата бременност имам 3 или 4 разходки.И винаги след тях контракции.За съжаление така се получава при по-чувствителна матка.
Но няма място за притеснение-ако се пазиш всичко ще е наред Grinning

# 3
  • Мнения: 1 425
Леси не съм го преживяла и дано не стигам до там. Но искам малко да ти вдъхна краж. Почивай си повечко и си мисли позитивно за бебчо и за себе си и всичко ще е наред. Предполагам, че много мами ще те подкрепят и ше увеличиш положителната нагласа. Почивай повече, не вдигай тежко, повечко полежавай и всичко ще е наред  Hug

# 4
  • Мнения: 2 035
Здрасти миличка.
И аз го преживях сега януари и все още се страхувам да не се повтори  Praynig
На мен след престоя в болницата ми предписаха същото лечение като на  ками до края на 16 г. с. пиех Дуфастон. Папаверин (продължавам да го пия, но утре ще се консултирам с дока дали е необходимо) и Магнерич.
Определено и сега продължавам да прекарвам целия си ден вкъщи и то главно в леглото (буквално нищо не правя) мъжлето ми помага с домакинската работа. Също така не правим и никакъв секс от самото начало, знам че не е желателно.
Наистина мила пази се много и аз това ще продължавам да правя важното е с бебчетата всичко да е наред!
Искренно ти желая всичко да е наред Praynig

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 14:34 от val_stef

# 5
  • Мнения: 1 947
Какво предизвиква и как се открива "отлепената" плацента?

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 14:55 от annamarinova

# 6
  • Мнения: 2 663
Аз минах по този път,мила и сега е много важно  да си почиваш!Аз лежах 3 пъти в болница за контракции и кървене!Предписаха ми първо Магне Б6 и Гинипрал + някакво лекарство за сваляне на кръвното,защото от него получавах адско сърцебиене.Пих гинипрала 1 месец,спрях го и смених магне Б6 с магнерот.
Според докторите трябваше много ,много да лежа и почивам.Не правех нищо вкъщи.Не трябваше да се возя в кола заради друсането и т.н.
Аз обаче и карах кола и се разхождах.Е,изчаках 2 седмици да се позакрепят нещата след последното влизане в болница.
Трявба сега да си много спокойна,да мислиш позитивно и да се пазиш.
Не прави нищо,което натоварва....Премести си компа така че да може да си в полулегнало положение примерно и да имаш възможност да сменяш позите.За мен форума беше спасението....
Пожелавам ти успех и дано бременността от тук нататък протече безпроблемно

# 7
  • Мнения: 151
мили момичета, не знаете колко ме подкрепихте и окуражихте.
Аз ще лежа, колкото трябва, толкова го искам това бебчо.

искам да попитам Констанс, Лав-свет и ками какви пози си позволявахте в леглото? Сядахте ли да ядете? Не ви ли болеше гръб и стави от обездвижване?
Дуфастон до кога може да се пие?

Поздрави на всички   bouquet

# 8
  • Мнения: 61
И аз имах кръвоизилв поради отлепяне на плацента в 11 г.с. Лежах в болница. Биеха ми 3 пъти дневно Но-шпа за около 10 дни и Прегнил 5000 единици през ден. След това продължих да приемам хапчета Но-шпа няколко месеца и при нужда до края + Магне В6. Няколко месеца ставах само до тоалетна. При мен имаше и друг проблем- двурога матка, която е предпоставка за преждевременно раждане. През 6-я месец се осмелих веднъж да отидем на кино с мъжа ми, където се заразих с варицела. Изкарах я изключително тежко и до днес ми останаха за спомен белезите. След това не се показах от вкъщи още 2 месеца, но ставах и седях. Въпреки прогнозите, че ще родя в 6 месец, преносих с няколко дни. Така че кураж и силна воля е спасението и може би малко благоволение от съдбата. Успех!

# 9
  • Мнения: 353
Здрасти,аз  на 19 февруари прокървих съвсем малко,първо ми казаха че имам  плацента превия(залепена плацента  до шийката на матката),както и да е  кървенето беше съвсем малко,биха ми  бускулизин+папаверин,вливаха  ми магнезий на системи  3 дена,на 24 ме изписаха.Оказва се,че нямам плацента превия просто с милиметри  отлепяне.На 10 я  ден отидох  при моята гинеколожка,тя ме гледа на ехографа и не се виждаше никакво отлепяне,доколкото знам  плацентата се възстановява,но трябва да лежиш,аз единственото което си позволявам е да седна за 5 минути на компа  и ставам за да си стопля ядене например и така.Стискам ти палци всичко  да е наред.       Patsi       как така са ти казали че ще родиш  в шестия месец,нали бебето е жизненоспособно,чак в седмия #Crazy newsm78                                                                               

# 10
  • Мнения: 218
Имам две такива бременности. Първата с отлепяне, втората с голям кръвоизлив  (хематома беше по-голям отдетето). Първият път пиех Папаверин, Спазмалгон, Бусколизин, Магнерич - до края на бременността. Също и няколко инжекции Но-шпа ми сложиха, но в болница не съм лежала. Два месеца стриктно на легло и двата пъти. Ставах само до тоалетната, хранех се дори в леглото. Толкова се бях залежала, че когато се налагаше да ходя до лекаря ми ме се подгъваха краката... забравих да ходя. #Crazy Родих 16 дни по-рано здраво момченце 3950 гр. Така, че лежи си спокойно, можеш и да сядаш, но по малко. Не мисли какво може да стане. Убедих се, че от притеснение можем да си създадем проблеми. Успокой се, всичко ще бъде ОК. Прегръщам те.  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 228
Аз бях също като теб - лежах известно време в болница, после в къщи на магне и  но-шпа. Трябва да си почиваш, особено сега, повече си лежи, въпреки че е досадно. Най-важното е да си спокойна и да имаш доверие на лекаря си. Не мога да ти опиша наистина колко важно нещо е спокойствието в такива моменти. От четвъртия до деветия месец все бях с контракции, проблеми и т.н. Като влязох в деветия месец се успокоих, че вече и да родя, няма страшно. Тогва ми спряха контракциите. Родих 10 дни преди термина.
Лежи си, почивай си и си доставяй повечеудоволствия и всичко ще бъде наред.

# 12
  • Мнения: 151
благодаря ви момичета за съветите, стриктно ще ги спазвам.  Naughty
Колко най-дълго сте стоели седнали  на ден?
А нали може да се къпем?
Елинор и аз за 10 дни само имам проблеми с краката, какво ли ще е след месец  newsm78
а в какви пози лежахте?
дано не досаждам с толкова вапроси, но наистина съм
много объркана и имам нужда от съвет.
поздрави

# 13
  • Мнения: 5 228
Ти ще усетиш най-добре колко време да седиш, да лежиш и т.н. За къпането - къпи се колкото си искаш, но в никакъв случай с гореща вода, защото може да  предизвика контракции, а и при кървене е противопоказно. Избягвай силни емоции, вълнения и т.н., и както вече ти писах - повече удоволствия и приятни моменти.

# 14
  • Мнения: 151
благодаря ти Фукла,
благодаря на всички момичета, които ми писаха.
често ще си припомням какво ми писахте
  bouquet    bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт