Как възпитавате децата си без да ги разглезвате

  • 644
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Аз съм бъдеща майка и ме интересува как вие мили майчета успявате да възпитавате децата си без да ги разглезвате. По мое време всичко беше различно - нямаше хубави дрехи, някакви особени лакомства, компютърни игри или София ленд. Радвахме се на малките неща и имахме щастливо детство. Но всички родители искат да дадат на децата си всичко онова,което те не са могли да имат,да им купят най-хубавото... Joy Затова се интересувам - как да направим така,че да не ги глезим? Laughing

# 1
  • Мнения: 824
Едва ли някой може да каже дали е разглезено детето му или не.А и на повечето тук децата са малки.А по същество Grinning не мисля че купуването на играчки или на хубави дрехи може да повлияе по този начин .Аз мисля ,че децата трябва и да се глезят, но с мярка да не станат лигави JoyСтремя се да ги възпитам да имат добри обноски ,да знаят ,че не винаги те ще са първи във всичко(както иска да е големият ми син),да споделят с мен и най-вече да си говорим Hug

# 2
  • Мнения: 27 524
Пусни темата в "Нашите деца",там ще получиш повече отговори за това. Wink

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Пусни темата в "Нашите деца",там ще получиш повече отговори за това. Wink
А и в Библиотеката на същия подфорум има доста инфо Peace

# 4
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Искам да кажа още в началото- "разглезването" е различно от "глезенето". Аз съм възпитана и с цялото си сърце подкрепям "глезенето"- на деца и кучета  Crazy Това за мене е любовта, топлината и сплотеността на едно семейство. Глезя се често и аз самата; всички в къщи глезим и бебето ни (е, поне до 24 м. е бебе!!)

"Разглезването" е друга работа- невъзпитание, прищевки, досаждане на свои и чужди хора и т.н. За това съм абсолютно против да се допуска  Stop Naughty
Въпреки че Тити е съвсем малка и не съм сигурна какво точно отбира за момента това означава и ще означава за в бъдеще например, че даже и да се тръшка няма да получи телефона на баба си, че   няма да се занимавам с нея цял ден или че няма да й разказвам приказка, за да яде.
На мнение съм, че доброто възпитание се получава с показване, а не с налагане, както и че децата трябва да имат простор за развитие, а не да бъдат ограничавани.

# 5
  • Мнения: 7 640
Търпение, твърдост и разговори

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
дааа, ние пораснахме без компютърни игри и софия ленд и в нашето поколение разглезени няма.
да му мислят децата ни, които:
1. ядат банани и портокали през цялата година и не разбират песничката на влади ампов
2. прекарват всеки ден поне по час пред компютъра
3. получават тик-так и шоколадови яйца на касата в магазина, а не мечтаят за лятото, когато тате ще смени някой долар на черно и тайно ще купи нещо сладичко от корекома (от рестото след като плати "уредбата")

давам на децата си онова, което считам за правилно и необходимо без значение дали аз самата съм го получавала като дете или не.

възпитаването и разглезването според мен имат малко допирни точки с имането и нямането.

а в софия ленд аз се забавлявам повече от децата - нищо, че и по мое време имаше синджирени въртележки Wink

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 288
Зависи какво разбираш под това да им се купи най-хубавото, да им се даде това, което сме нямали.

Ако е да им се купят ски и да се заведат на ски - това за мен не е разглезване, но ако е да им се купи най-новата, супер модерна игра - това е разглезване, защото не им подобрява умствения багаж.
А това което ние сме нямали - сега на тях не им прави впечетление и е супернормално. Времената се менят.

Разглезването идва от личните разбирания на родителите да задоволят желяния, които не са градивни за детето.

# 8
  • Мнения: 7 375


Ако е да им се купят ски и да се заведат на ски - това за мен не е разглезване, но ако е да им се купи най-новата, супер модерна игра - това е разглезване, защото не им подобрява умствения багаж.

Не съм съгласна,че на децата са им нужни само полезни неща - ски,например.И " най-тъпата  модерна " игра обогатява умствения багаж ако щете с това,че детето преценява ,че е тъпа.В първите 7 години водещото в развитието на детето е играта.Всичко се усвоява с помощта на играта и подражанието.Да задържиш вниманието на 3-годишно дете за 15 минути и да го научиш нещо полезно е необходима игра или поне игров мотив.Не поддържам мнението,че не трябва да глезиш детето си.Просто има една граница,която не трябва да се преминава т.с. да не се лигави.Какво лошо има да го глезотиш и с играчки и с какво ли не още,ами то си е до време.После и да искаш не се получава.Обръщаш се и малкото човече вече ти прави забележка да не го целуваш пред приятелчетата му в ДГ или училище.Така,че спокойно си глезете децата, но с мярка и много обич. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт