Супа със гъби

  • 45 284
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Момичета,моят син все иска супа със гъби newsm78,но аз обърнах всичко и никакава рецепта не ми хвана окото.Ако знаете нещо помагайте.

# 1
  • Мнения: 1 708
Моята рецепта е по-странна но много ефектна ивкусна!

1 пакетче овкусено масло на MEGLE

1 глава лук

700-800 гр. вода

1 буркан гъби

4-5 топени сиренца(гъбени)

Запържвате лука в масълцето,добавяте водата и гъбите.Оставяте да къкри около 10-15 минути.

Накрая добавяте едно по едно топените сиренца.

Ако не ви е достатъчно солено може да добавите сол!


 

# 2
  • Мнения: 7 106
Ето и моята гъбена супа :
Задушавам 1 глава лук в малко мазнина, добавям ситно нарязаните гъби (около 500-600 гр) и 1-2 с.лъжици ориз. Заливам с гореща вода и оставям всичко да се свари за около 20 минути. Можеш да сложиш 1-2 гъбени бульончета за по-изразен вкус или някоя от комбинираните подправки (Вегета, Пикантина и т.н.), но аз по принцип ги избягвам. Когато свичко е готово свалям от огъня и застройвам с 1 яйце разбито в 1 чаша кисело мляко.Подправям с черен пипер и наръсвам ситно нарязан магданоз.
Може да се сервира с резен лимон в чинията  Simple Smile

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Подобна ми е рецептичката на тази на Зори.
Даже снощи спретнах набързо една гъбена супичка.

200-300гр. гъби
25-35гр. масло
1гл. лук (може и праз)
1 морков
1 шепа ориз
малко фиде
чубрица
сол
чер пипер (може и бял)
магданоз

Значи хубаво измивам (понякога даже ги беля) гъбите. Нарязвам ги на ивички и ги задушавам в маслото за около 5 - 10мин.(осолени и овкусени по твой избор). После прибавам лука и моркова (рендосан) и пак задушавам. Наливам хладка вода и когато тя заври сипвам ориза. 5 мин. преди готовност прибавам и малко фиде (супер тънко) и чубрицата.
При сервиране се поръсва със ситно нарязан пресен магданоз.

Бон Апетит   chef

П.П: специално обръщам внимание, че точно тази супа аз не я застройвам!!!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята е по-различна - млечна супа от гъби:

500 гр гъби
1ч.ч. прясно мляко
2с.л. брашно
половин пакетче масло (може и повече - на вкус)
магданоз и копър на вкус (по около 2с.л. нарязани от всяко)
по желание - 2 средни картофа

Гъбите се измиват и нарязват по-наедро. Слага се да заври литър и половина вода, подсолява се и се слагат гъбите да поврат 15-тина минути (ако ще слагаш картофи,се слагат и те да врат заедно с гъбите). Добавят се зелените подправки и се вари още 1-тина минути. Когато слагам картофи, в този момент ги вадя, мачкам на пюре и връщам в супата - сгъстяват я и придават приятен вкус.
Брашното се запържва леко в маслото, разрежда се със студеното! прясно мляко и се добавя в супата. Оставя се да клокне и е готово.
Вместо бешамела може да се ползва топено сирене, но тогава не трябва да се соли предварително.

# 5
  • София
  • Мнения: 974
Моята е по-различна - млечна супа от гъби:


 newsm74 майка ми я прави така, това е любимата ми гъбена супа....но все още се колебая да я направя на Криси...струва ми се още малка за гъби newsm78

# 6
  • Мнения: 7 474
Още една:

300-400гр. гъби
1 морков
1 гл.лук
1-2 картофа
2 бульона
копър
1 с.л.брашно
1 коф. заквасена сметана

Задушавам лука и брашното, добавям 1.5-2 литра вода,гъбите, моркова и картофа рендосвам на едрото ренде  и добавям подправките. Всичко ври около 30-40мин. , добавям сметаната и като заври свалям от котлона.

Много е вкусно!  chef

# 7
  • Мнения: 364
ето и моята гъбено-зеленчукова супа: гъби - може и печурки, може и от буркан - около 200 гр (макар че винаги слагам различно количество), 2-3 моркова, 2 картофа, глава лук, 1 чушка, може и малко зелен боб, малко масло и когато е готова пресичам едно яйце и добавям малко магданоз. това е   chef

# 8
  • Мнения: 5 873
Наливам олио в тенджерата(да покрие дъното)и запържвам 1-2 л.брашно.Наливам вода и като заври добавям едно по едно гъбките, лук, морковче.Като се посварят слагам шепа ориз, а по-късно и малко домати.Подправям с мащерка и магданоз, сол и черен пипер.Застройвам с 1 яйце и 2-3 л кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт