Идват ли детските GP-та в къщи, когато децата са болни?

  • 2 145
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте, мили мами!

Имате ли представа дали това по някакъв начин е регламентирано? На вратата на кабинета пише часовете за домашни посещения, но реално как е? Длъжно ли е GP-то на детето да дойде в къщи, когато му/й се обадите, че детето е болно? Това Касата поема ли го или има някаква такса за домашни посещения? Идват ли или предпочитат вие да заведете детето? Или всичко зависи от конкретния педиатър и това каква ви е уговорката с него? Споделете опита си, моля! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 731
Предишният лекар на детето идваше -имаше дом посещения от 10-13 лошото е че през това време чакаш без да знаеш кога ти е реда -плащах му по 1 лев за бензин.
Сегашния и лекар не ми се е налагало да го викам но и той има като график домашни посещения -дали ще дойде е друг въпрос.
Аз обаче предпочитам да го заведа там разбира се ако състоянието му позволява.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
Нашият педиатър съм го викала два пъти-и двата пъти дойде.Още повече че той е от 17ДКЦ на Евлоги Георгиев,а ние живеем в Люлин.Е точно затова си го запазих след като се преместихме.Нито веднъж не ми е взимал пари,но не можеше да ми каже точен час и доста си го почаках.Предпочитам да си водя бамбучките в болницата  по възможност.

# 3
  • Мнения: 8 450
Идва,идва.И ми иска по 15 лева ,за да прегледа и двете деца. #Cussing outЗатова вече аз ще ги водя в Превент,вместо да я викам.То поне да беше специалистка,а тя...

# 4
  • Мнения: 2 731
Идва,идва.И ми иска по 15 лева ,за да прегледа и двете деца. #Cussing outЗатова вече аз ще ги водя в Превент,вместо да я викам.То поне да беше специалистка,а тя...
И това им е личният лекар ??? Tired
По-добре на частно по малко пари ще ти вземе hahaha

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Предишната педиатърка на Дияна идваше, нищо не съм плащала.
Сегашната не съм я викала. Ако ми се наложи нещо спешно бягам до дежурните в ДКЦто. Пък и в повечето случаи ми се е налагало да излизам след 10 вечерта.

# 6
  • Мнения: 2 255
Нашата идва в къщи - никога не ми е искала пари.
По принцип има определени часове за дом.посещения, но ... зависи ...
Идва според състоянието на детето - случвало се е да дойде и веднага, а също и по уговорка за час (приблизително)  Laughing
Но рядко я викам, предпочитам да заведа хлапетата там, ако е възможно  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
По принцип са задължени да идват безплатно. А когато имам нужда от д-р извън раб.време предпочим да извикам бърза помощ, отколкото да го водя в Превент.

# 8
  • Мнения: 8 450
Идва,идва.И ми иска по 15 лева ,за да прегледа и двете деца. #Cussing outЗатова вече аз ще ги водя в Превент,вместо да я викам.То поне да беше специалистка,а тя...
И това им е личният лекар ??? Tired
По-добре на частно по малко пари ще ти вземе hahaha
За сравнение,онази нощ водихме баткото в Медива-болеше го зъб и се тръшкаше като луд.Взеха ни 7 лева за вадене-нищо,че е млечен и не е голяма работа,но хората все пак висят там дежурни по цяла нощ.Мислех,че поне 30 лева,ще заминат,но останах доволна.
А нашата лична отдавна е за смяна,ама чакам да дойде юни месец.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
Длъжни са да идват, но много малко го правят. Предишната ми лекарка не правеше домашни посещения ПО НИКАКЪВ ПОВОД, а сегашната чувам, че правела, но само в работно време и не зная дали е безплатно.

# 10
  • София
  • Мнения: 488
Идва, на приятелски начала и с/у 30,00 лв. Но поне не водя децата в най-големия студ на лекар, че иначе ще трябва да платя повече в аптеката.... То и аз като се замисля трябва да се изуча за  педиатър.......

# 11
  • Мнения: 7 831
Идва и то безплатно!

# 12
  • Мнения: 1 629
Моята не идва. Преди месец, в големият студ дете с 39 Т ме накара да го кача на такси и да и го заведа. Ще се откажа от услугите и при първа възможност. Сега, от вас научавам, че имало и съвестни лекари, хъх.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 127
Нашата педиатърка - да е жива и здрава - идва винаги, когато има нужда. Най-много ако не сме в района й (ако не сме там, където сме регистрирани) да се наложи някой да отиде да я вземе с кола.

# 14
  • Мнения: 1 883
Моята не идва. Преди месец, в големият студ дете с 39 Т ме накара да го кача на такси и да и го заведа. Ще се откажа от услугите и при първа възможност. Сега, от вас научавам, че имало и съвестни лекари, хъх.

Моята реагира по същия начин , но ние бяхме с 40 градуса  newsm78. Ако имаш възможност елате до кабинета.....
Чакам с нетъррение юни месец за я сменя - с удоволствие bowuu

Общи условия

Активация на акаунт