Удължаване и сгъстяване на коса

  • 6 595
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Решила съм да си удължа косата, не че ми е къса, ама винаги съм мечтала да ми е до кръста. За жалост, мойта като стигне една определена дължина и спира да расте и почва да цъфти.
Та значи проверих при мойта фризьорка и тя ми каза, че косата се поставяла с капси. Не, че знам какво е това, но залепяне със смола примерно съм чувала и ми се струва малко гадничко. Щяло да ми струва към 500 лв. Каза ми, че не се увреждала мойта си коса и тем подобни, но все ми се струва, че за 500лв всеки ще те увещава колко е безопасно, и едва ли не, че е полезно  Laughing
Въпросът ми е, някоя от вас удължавала ли си е косата и дали си личи фрапантно, че не е твоя и най-вече имало ли е последици в/у вашата си коса? Ако вие не сте се подлагали на тази процедура, кажете какво сте 4ували от приятелки и познати.
Мноооого искам да си я удължа, ама ме е страх за косата ми. Че ако стане нещо тая фризьорка както ме е убеждавала, че няма страшно, не знам какво ще я направя  smile3512 #Sniper и после сигурно ще си блъскам главата как съм се прецакала - хем с пре...на коса, хем с 500 лв по-малко  Banghead
Много ви благодаря предварително за отговорите.








Искам и аз да се похваля  EFP

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
аз съм си слагала за 2 дни,за сватбата.С капси.Не уврежда твоята коса,но лично аз не бих могла да го нося-тежи,убива и боде.Не можеш да се срешиш нормално,като лежа на възглавницата ме боцка и два дни си бях с главоболие.Но има жени,които бързо свикват и си я носят с месеци и не им пречи.Лошото за твоята коса е,че капсите се слагат максимално близо до корените и скубе,дърпа,което не е много добре за косъма.На всеки два месеца трябва да предвидиш пари и за преместване на капсулите,защото твотята коса си расте.Цената зависиот това  колко редички коса ще си сложиш и дали ще е естествена или изкуствена.Това е което се сещам за момента.  Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
В тези теми може да намериш нещо полезно.
http://fhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84237.0

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 22:04 от Karen

# 3
  • Мнения: 2 258
Аз съм с удължена коса и не си личи изобщо.Косата ми е на редчета и е пришита за моята,което изобщо не уврежда косата ми.Тя моята коса вече е колкото другата/имам я от 3 години/,но я слагам,защото последния път изтъниха моята коса и ме дразни.Когато я смагах за първи път,струваше около 600лв.Цената на косите варира спрямо качеството и дължината.Естествено ако твоята коса е много къса,ще си личи удължаването.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
В нашия фризьорски салон също ги шият. Казаха ми, че цената се определя на брой кичури и на метър (не на дължина, а на ширина). Утре ще ги питам колко кичура са на един метър.

# 5
  • Мнения: 205
Предварително подчертавам, че не съм си слагала, но ще споделя това което съм видяла на приятелка. Косата, която видях беше зашита за истинската, което доста боляло. Изкуствената коса се проскубва също като истинската и (поне на мен така ми се стори) дори малко по-бързо, иска сериозна поддръжка-разресване и мазила всякакви. Ако не отидеш на време да ти издърпат нагоре пришитото, след като твоята коса порасне започват да се виждат шевовете.
И въпреки всичко изглежда чудесно! newsm03
Аз ако имах излишна такава сума бих си сложила, за да се порадвам на дълга коса

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моя приятелка си удължи мин.г. косата чрез прешиване. Косата струваше 400лв., а поставянето 30-40лв. Не си личи въобще.
Друга моя позната си удължи косата с капси, но на нея си личи, осата е като проскубана и рядка.

# 7
  • Мнения: 1 290
Според мен е отвратително,напоследък виждам доста мацки с такива коси и ги забелязвам отдалече SickДори да не се види,се проскубва след месец,като вреди на скалпа и косата ти,отделно стои като топка на едно място или ако някой те пипне ще се уплаши "кво е товааа? #Crazy"
Ако толкова имаш мерак вземи си редче и си го слагай по специални поводи с щипки,ама не и да те оризиляват с шиене,капси или смола Sick

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Ако толкова имаш мерак вземи си редче и си го слагай по специални поводи с щипки,ама не и да те оризиляват с шиене,капси или смола Sick

Тристания, ти ме обърка с методите за прикачване на коса! Rolling Eyes
За смолата зная, че лепят кичури така.
За редовете съм чувала, че в корените пришиват капси, за които се закопчава новата коса. При теб звучи като 2 отделни метода.
А какви са тези щипки?

# 9
  • Мнения: 1 290
Ами аз изредих всички методи всъщност,а с щипки имах впредвид фибички,с които си слагаш редче коса с цел удължаване и после си я махаш,без да се окусва,да се натоварва скалпа и един тон злополуки.Просто това е по-добрият вариант,ако имаш супер мерак да се видиш с дълга коса,вместо да се изръсиш с много пари,да се опариш и да съжаляваш Flutter

Общи условия

Активация на акаунт