Отговори
  • София
  • Мнения: 1 444
Отправям един апел към всички вас-майки осиновителки и осиновени и т.н.Много си говориме и биеме в гърдите, пощиме най-различни теми, но за мен най-важната и съществена е тази да направиме нещо, нещо съществено за промяна на законодателството в тази насока.Трябва да се уреди нормативно този въпрос.Като се оставя дете да бъде оформено документално така, че да има конкретен срок през който ако не бъде взето от майка си автоматично да може да бъде осиновено.Не може тази безкрайност да се толерира.Има още много неуредици, които няма смисъл да описвам-всички ги знаеме.
Аз съм юрист и съм готова да участвам в сбирки, на които да обсъдиме тези въпроси и да предприемеме нещо за промяна на закона.Има резон, не е невъзможно, просто трябва да се тръгне отнякъде.Стига само празни приказки.
Толкова много семейства има, които ожидат да станат родители, да не говориме колко деца остават цял живот по домовете точно заради тези неуредици.
Приканвам ви чрез бао, като една легитимна организация да се събереме и да направиме нещо наяве.................Стига чесане на езиците,  #Cussing outаман от това "те искат." и "ще направиме, ще видиме.........."Крайно време е, в кой век живеем.На жена, изоставила дете се дават дори пари от държавата.За какво питам аз? Не са ли по-нужни на тази, която ще го вземе за отглеждане, не че тя е умряла за парите на който и да било, но принципно? Хем го зарязала, хем срок и се дава да помисли, ами срока му се казва срок, защото има някаква крайна фаза, а в нашето законодателство трябва да му се вика безсрочно, тъй като на практика така се получава.В крайна сметка какво-дават на всяка безотговорна личност да захвърли детето и да измива гузната си съвест години наред с това, че не е положила подпис и всеки един момент може да си го вземе обратно.А това как расте, живее и се изгражда психически като характер това дете никой не го е грижа, да не говориме за чакащите и желаещи да отгледат такова нещастно създание...................  #Cussing out
Предлагам да използваме за целта бао, тъй като са организация, която вече е име и има доста опит в тази насока.Те между другото непрекъснат се опитват да ни съберат и непрекъснато получават от нас обещания и подкрепа, но на думи само, никой не отива на сбирките, които оргнизират.Ето за това говоря, че само си чешеме езиците пред машинките в къщи и се изкарваме коя от коя по-непримирими, но само на думи за жалост. newsm78 За това ви приканвам ако искате да помогнеме на многото нещастни деца и многото страдащи от бездетие семейства НЕКА НАПРАВИМЕ НЕЩО СМИСЛЕНО!!! PraynigМоля ви

# 1
  • Мнения: 883
Няма ли наистина такъв срок? Това звучи много безотговорно! Все едно подкрепят липсата на загриженост на майките, които изоставят децата си без отказ! Опитвам се да ги разбера, макар, че ми е много трудно, но ако мислят поне малко да тия създания, защо не им осигурят едно по-добро бъдеще чрез подписа си, като се откажат от тях?!? Има страшно много хора, които са готови на вскичко за да ги обичат! Желаещите да осиновят деца са принудени да участват в цялата тая мафиотска система, само и само да станат родители.
Вчера по btv случайно гледах едно предаване, за хора, които търсят свои изоставени деца и роднини. Там една майка търсеше детето си, оставено в дом без подпис, но мисля че споменаха за някакъв 6 месечен срок. Защото тя отишла след този срок и детето било осиновено. Мисля, че точно това е правилния начин. 6 месеца са напълно достатъчни да прецениш ще си вземеш ли детето и евентуално да си стъпиш на краката. Подкрепям ви от все сърце! Каквото можем ще направим и ние!? Ще го направим, сигурна съм, че ще получим подкрепа!
Мои роднини почти бяха стигнали до успех след 6 годишно ходене по мъките, но в последния момент адвоката им поиска пари - сума твърде непосилна за тях!!! Те бяха много отчаяни, но техен роднина, който се занимава с детективска дейност успя да издири майката на детенцето и така те се споразумяха срещу минимално възнаграждение жената родила детето да посочи братовчед ми като баща и така той го припозна, а жена му го осинови! Но все пак това не е много редно... Мисля, че трябва да има много по-законни методи.

# 2
  • Мнения: 256
И аз съм с вас!Надявам се,че ще се съберем повече! Peace

# 3
Момичета и аз съм с Вас и с каквото мога ще помагам.Ще следя темата
и ако има среща ще дойда.Ние също чакаме да си осиновим така че
знам какво е и се ядосвам  че домовете са пълни с деца а не могат да
бъдат осиновени.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Разбирам хората, които накрая от нема и къде прибягват до незаконни методи.Като законите са калпави и не уреждат правилно този род взаимоотношения естествено, че ще търсиш други начини.Аз писах вчер за това предаване.Тази госпожа искше да виждала детето си когато и скимне.Хората го гледат три години вече и изведнъж се сетила тя и има наглостта да иска да нахлуе в живота им, да обърка детето и да им отнеме щастието на родители..............Скандално, всичко това заради законовите неуредици.Очаквам ви и разчитам да не са отново само празни приказки.

# 5
  • Мнения: 1 878
На мен ми се струва странен и факта, че някой друг определя кое дете е подходящо за дадена мама и татко и ви вика на среща само с това дете  newsm78. По филмите дават инак си нещата и ми се струва по нормално д агостуваш на дома известно време явно или не (тук въпроса е към психолозите) и да определиш детенцето което ще ти грабне сърцето  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 444
разбира се, да погостуваш, да пообщуваш с децата, те също да те преценят като човек.Има страшно много празноти в българското законодателство относно осиновяванията.Закона не е променян от много години.За това се осмелих да ви ангажирам с подобна тема и наистина мисля, че е крайно време да се направи нещо реално, от приказки файда никаква.Стига са изнасяли децата ни в чужди държави, а тук хората с години чакат и страдат.Провалят се не едно семейства поради тази причина Thinking

# 7
  • Мнения: 883
Аз съвсем не защитавам тая майка!!!  smile3516Напротив! Много ме нараняват такива хора, като нея особено, която пък се е осетила по едно време, че е майка.... и да провали още по-вече живота на детето. Просто тя говореше за някакви срокове. Затова, иначе не съм запозната.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 444
Как да я защитаваме, боже то е направо скандално.А не можеше да говори членоразделно български език, но да прави подобни изяви може #2gunfire

# 9
  • Мнения: 256
На мен ми се струва странен и факта, че някой друг определя кое дете е подходящо за дадена мама и татко и ви вика на среща само с това дете  newsm78. По филмите дават инак си нещата и ми се струва по нормално д агостуваш на дома известно време явно или не (тук въпроса е към психолозите) и да определиш детенцето което ще ти грабне сърцето  Heart Eyes
Не само че е странно но е и тъпо!Една комисия те одобрява като кандидат,а друга се занимава с децата и решава от един доклад,без изобщо да те познава, дали си подходящ.                       МериПопинз Laughing,забранявам ти да гледаш М.Ангелова,аз никога не я гледам,що то #2gunfire!!!

# 10
  • Мнения: 127
Хубава е тази инициатива.Аз ще я подкрепя.Наистина няма полза от чесане на езици.Ако нещо се промени,  то ще е за всички ни.Да си размърдаме д-тата момичета. Peace

# 11
  • Мнения: 1 652
Предлагам да оформим конкретни предложения, защото в момента се подготвя проект за промяна на Семейния кодекс, точно в тази си част- за осиновяването.Моля погледнете семейния кодекс и кажете кой член как да се промени. Оттам нататък ще потърсим начин да ги изпратим да съответната комисия, която се занимава с пректа, в народното събрание.  Аз ще се опитам  да разбера, коя е комисията и как да стигне писмото ни до нея. Най -малкото можем да отнесем предложенията си до "Закрила на детето". Моля бъдете конкретни, кой текст  как да се промени и предложения за нови текстове.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
dteneva,molia nte izprazni si kupiata!!!!!!!!!!!!!
nemoga da ti pratia saobshtenie Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 1 444
Предлагам да оформим конкретни предложения, защото в момента се подготвя проект за промяна на Семейния кодекс, точно в тази си част- за осиновяването.Моля погледнете семейния кодекс и кажете кой член как да се промени. Оттам нататък ще потърсим начин да ги изпратим да съответната комисия, която се занимава с пректа, в народното събрание.  Аз ще се опитам  да разбера, коя е комисията и как да стигне писмото ни до нея. Най -малкото можем да отнесем предложенията си до "Закрила на детето". Моля бъдете конкретни, кой текст  как да се промени и предложения за нови текстове.
Точно това имам предвид, иначе ще излеземе голословни.За целта е нужно всеки да прецени точно къде и какви неясноти намира, да подготви конкретно предложение в дадената част и на срещата, която се органицира чрез баоо да дискутираме дадените предложения.Накрая ще оформиме официален вариант по точки и ще предприемем процедура по внасяне на предложение до съответната комисия.

# 14
  • Мнения: 73
Подкрепям всичко казано  до тук - и за сроковете и за комисията която решава само по документи  кой за кого е подходящ newsm10 Добре ще е да пишем предложения до когото трябва,самоче се чудя,момичета  newsm78 дали някой ще ни обърне внимание или ще си останем сомо  глас в пустиня Thinking

Общи условия

Активация на акаунт