При вас как беше?

  • 3 342
  • 7
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
След раждането на дъщеря ни ние с мъжа ми в къщи водим трета световна война и за най-дребното нещо, мислех че е заради дългото въздържание, но ето, че секса вече е пак в употреба и не помага особено.Имам чувство, че ще го убия на момента за някои негови разбирания за детето, дали бащиния инстинкт се задейства по-късно?Ето последната му глупост, заради която съвсем сериозно обмисляме раздяля: реши, че понеже планирам гостуване на майка ми, за да си отпочина малко от грижите по бебка-в София я гледам сама и всички вече мами знаят какво е с 2-месечно бебе с колики-та той реши пътьом да преспим и да погостуваме на баща му, който живее в дън гори тилилейски и има само една мивка навън на двора!!!естествено, със студена вода! Да не говорим, че там нямам нищо от така необходимите ми легълце и коритце и всички онези джаджи които вървят ръка за ръка с едно бебе. И като отказах категоричнто, щяхме да се избием. В резултат аз се отказах от каквото и да било пътуване, изпокарахме се жестоко и сега в Събота си отиваме двете с малката за неопределено дълго време при майка ми. Която, между другото, оборудва цяла стая с всичко необходимо още като се роди мъничката, да не говорим, че финансовата помощ по раждането е изцяло от моите родители. Неговите отпуснаха " щедрата " сума от 40 лв. на първородната си внучка.
Та въпроса ми е- и при вас ли при раждането на първото ви дете имаше такава криза или само моят скъп е ненормален?

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не съм имала и нямам такъв проблем. Със съпруга ми споделяме едни и същи разбирания и възгледи по въпроса за отглеждането на децата. Но мисля, че съпруга ти може да се чувства несигурен в стабилността на живота си. А може и да се чувства излишен. Връзката между майката и детето е много силна. Това, че сама се грижиш за него по цял ден те прави уверена в правилността на решенията, които взимаш за детето, прави те ловка и бърза. Може той да се чувства не достатъчно добър родител, а и да ревнува. Според мен най-добре му оставяй повече време да се грижи за детето сам. Хем ще ти помага, хем ще имаш малко време за себе си. Не му прави забележки, ако не се справя добре с нещо или ако го прави по различен начин.
Аз не бих заминавала в този момент, но избора си е твой. Знам колко е трудно да се гледа сама дете. Помни, че децата порастват и един ден си отиват, а съпруга ти ще остане.
Успех.

ПС Моята свекърва оборудва цяла стая за децата, това винаги ме е дразнело. Според мен детето има нужда от една детска стая и тя е в дома в които живее. Лично мнение.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Ами аз го оставям да се грижи сам за нея през цялото време, когато е в къщи и има желание. Не е това проблема. Просто  след един телефон от страна на баща му промени коренно нашите общи решения и започна да говори грубости и аз, въпреки че не искам да вземам такова важно решевние афектирана, ще го оставя за известно време да подреди своите приоритети, защото това не е единствения случай, в който родителите му се месят по този начин. А  що се отнася до оборудването на детската стая-аз вече имам един племенник и нещата са наследство от него, майка ми само ги е внесла отново в употреба след като казах, че ще и гостуваме. Иначе тя в този спор със ъспруга ми-защото за мой срам стигна и до нейните уши по телефона-действа като умиротворител.
Но аз не знам как да преодолея огорчението и гнева си поради последния и пореден скандал. Това вече се случва непрекъснато и се притеснявам, че ако не вдъхна глътка въздух, ще е за сметка на моето здраве и се притеснявам да не навредя и на количеството на кърмата при цялото напрежение у дома.

# 3
  • Мнения: 7 831
Ами щом се е стигнало до там може би действително трябва да си починете малко. Искрено ти желая всичко да се нареди.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
Мила, нямам много опит в смисъл, че живея с приятеля си 4 години , но тепърва очакваме бебето, но знам с абсолютна сигурност, че след раждането на детето идва един доста труден период и за двамат родители. Той (бащата) се смята за отхвърлен и смята че вече не обичан само бебето е важно, а той е на някое задно място най-вече в твоето сърце, мисля че най-лошото е ,че ти си адски силна в този момент - ти имаш всичко и си го постигнала сама (износила си и си родила вашето дете).  
И смятам че тази буря може да се разрази по-различен начин и ти дори да не разбереш всъщност къде му е проблема на мъжа ти., и какво иска по дяволите! Мисля, че всичко се решава с разговори дълги и откровени, разговори. Недей да си тръгваш, защото никога незнаеш какво ще последва, колкото и добре да го познаваш!
Каквото и да решиш ти желая успех и любов!

# 5
  • Мнения: 268
Здравей,
жалко , че така са се стекли нещата при вас. Sad
Относно бащинския инстинкт - при някои мъже може и да не е толкова силен в началото. Това съвсем не означава, че не обичат децата си или нещо подобно. Отдавам го на факта, че, до момента на раждането те са просто наблюдатели. Радват се заедно с нас, страхуват се заедно с нас, но никой, който не е носил дете в утробата си, не може да го почувства точно като нас. Освен това, в повечето случаи, както и в твоя, майката е тази, която е непрекъснато с детето. Тя знае всяка една подробност и всяко едно нещо, което е необходимо за правилното му отглеждане. Татковците помагат при къпане, хранене, обличане, успокояване на бебето и маменцето и т.н., но не винаги могат да преценят какво точно трябва да се вземе при тръгване на път или гостуване например.
Недей да му се сърдиш. Опитай се да го разбереш. Поговори с него спокойно, обясни му какви са притесненията ти относно условията, при които ще се наложи да гледате бебка, па макар и за ден-два, ако се отбиете при баща му. Ако причината е, че иска да се порадва на внучката си, защо не го поканите вие на гости? Не знам. Предполагам, че има много варианти, които можете да обмислите заедно двамата със съпруга ти.
Помисли и за себе си. Може да си прекалено изнервена в момента покрай грижите за бебето и умората, която се е насъбрала напоследък.
При всички случаи предполагам, че има компромисен вариант. Дано да не е раздялата, както ти смяташ.
Стискам палци всичко да се нареди по възможно най-добрия начин за вас тримата - ти, съпругът ти и бебето! Това е най-важно в момента. Успех!!!

# 6
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Много ви благодаря за милите думи, момичета. Може би при нас нещата са твърде комплицирани и поради светкавичното развитие на връзката ни- познаваме се само от година и страстите и борбата за надмощие понякога вземат връх. А иначе знам, че ни мъжа ми ни обича и двете и ще бъде глупост да съсипя брака си просто така. Но понякога се чувствам толкова безсилна...Разговор не можем да проведем съвсем както трябва, защото Цвети е много малка- на 2 м. - и единия от нас е повечето време покрай нея, а ако започнем да се уточняваме в стаята и тя усеща от тона ни че нещо не е наред и след това е много нещастна и реве ли реве.
Може би след кратка почевка ще съм по-трезва. А може и да ползвам баба и за детегледачка и да проведа най-накрая този дълъг разговор, от който имаме нужда и двамата с него.
Стискайте ми палци и моето дете да расте щастливо и обичано и с двама родителиу както заслужава Praynig

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: redhat
Ами аз го оставям да се грижи сам за нея през цялото време, когато е в къщи и има желание. Не е това проблема. Просто  след един телефон от страна на баща му промени коренно нашите общи решения и започна да говори грубости и аз, въпреки че не искам да вземам такова важно решевние афектирана, ще го оставя за известно време да подреди своите приоритети, защото това не е единствения случай, в който родителите му се месят по този начин. А  що се отнася до оборудването на детската стая-аз вече имам един племенник и нещата са наследство от него, майка ми само ги е внесла отново в употреба след като казах, че ще и гостуваме. Иначе тя в този спор със ъспруга ми-защото за мой срам стигна и до нейните уши по телефона-действа като умиротворител.
Но аз не знам как да преодолея огорчението и гнева си поради последния и пореден скандал. Това вече се случва непрекъснато и се притеснявам, че ако не вдъхна глътка въздух, ще е за сметка на моето здраве и се притеснявам да не навредя и на количеството на кърмата при цялото напрежение у дома.


Според мен си взела най-доброто решение за всички, а най-вече за теб и бебето в настоящия момент! Винаги ме е дразнел факта как някои хора (в повечето случаи мъже) забравят, че са създали семейство и се допитват за най-малкото нещо до мама и тати, като тяхното мнение за тях е винаги единствено Twisted Evil  Twisted Evil Слава Богу при нас го няма този момент, а и аз съм случила (поне засега) на свеки!
Остави "господина" сам за известно време, но не го оставяй в неведение-обясни му най-човешки и приятелски, че ти и бебо сте неговото семейство и трябва да знае кои са истинските приоритети! За мен тези взаимоотношения трябва да са пределно ясни от самото начало, иначе с времето нещата само може да се влошат!
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт