не зъкасняваме ли с прохождането

  • 1 536
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
вече сме на годинка и един месец и малко а не иска да ходи  Confusedв смисъл отпуска са за по някоя друга карачки но като цяло я е страх а иначе като я държим с една ръчичка може навсякъде да отиде но сма само по няколко крачки трябва ли да се притеснявам newsm78 иначе е здрава и всичко друго е ок говори имаме си зъбки доста и тн.
поздрави на всички  bouquet

# 1
  • Мнения: 790
Абсолютно НЕ. Децата прохождат на различна възраст и навършването на годинка не е краен срок. Не се тревожи излишно и остави детето само да се отпусне да ходи.

# 2
  • Мнения: 7 362
                 Абсолютно никакво притеснение.1 година -  не е задължително прохождане самостоятелно.Пазете я да не падне,когато я пускате сама защото има опасност да се уплаши и по-трудно да се отпусне.Дайте и нещо в ръчичката ,а я вържете с "юздичката".Така по-лесно се отпускат защото вие я държите,а тя си мисли,че се държи сама.При дъщерите ми действаше безотказно.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Вече ти казах,но ще го направя и тук-голямата ми дъщеря проходи на 1г2м.Сега е вечно тичащо,скачащо и напълно нормално момиченце.Не се притеснявай,ще се отпусне,когато е готова,не я пришпорвай! smile3525

# 4
  • Мнения: 5 790
Вики също проходи на 1 год и 2 месеца, а ела сега да я удържиш, направо не се спира. Не се притеснявай, ще се отпусне детенцето и после само ще се молиш да поседне някъде  Hug

# 5
  • Мнения: 176
оф мерси много около мене всички проходили рано и аз започнах да се шашакам  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
 newsm78  за къде си се разбързала, моя син проходи на година и три месеца Wink

# 7
  • Мнения: 910
миналата седмица бяхме на консултация при ортопед - д-р Драганов във ВМА - според него най-хубаво е детето да проходи след годинката а най е на годинка и 2-3 месеца. също каза че не трябва мама да "учи" детето как да ходи а да го остави то само да си вдигне дупето и да върви.
ние още не сме стигнали до там за да ти дам мнение от личен опит, но лично за мен това ми се струва правилно и мисля така да действам, т. е. бездействам Crazy по отношение на прохождането

# 8
  • Мнения: 1 629
Спокойно, ще проходи и тогава ще се чудиш за къде си бързала Grinning Мойто Климче проходи на 1.2м, но стабилно чак кам 1.4м, което не му пречи и сега да пада зловещо.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
И у наше село кат при Драгонката... Дияна проходи на 1.3г.
Когато детенце реши, че е готово ще тръгне само Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 414
не, не закъснявате! според статистиката, повечето деца прохождат на 1г. и 2 месеца Wink а така както описваш нещатата, скоро ще купуваш маратонки и ще тичаш след човечето  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, няма непроходили дечица. Едни тръгват по-рано, други по-късно. Радвай се още на спокойствие, че като тръгне ще видиш как ще играете на гоненица и как няма да иска да седи в количката   bouquet

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ааааа, хич не закъснявате Naughty
Според ортопедите, най-добре е детенцето да проходи около годинка и три месеца;
споко Peace

# 13
  • Мнения: 1 645
Не , изобщо не закъснявате.
Дани проходи точно на 1г 1м. и 15 дни.
Пусна се от раз,и проходи много стабилно.

# 14
  • Мнения: 364
спокойно! не закъснявате ни най-малко с прохождането - и зайо проходи на година и 3 месеца самостоятелно, а преди това като вас - за пръстче и покрай стената е обикаляла цялата къща! така че съвсем скоро и ще те изненада  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт