Как се разтапя мас за мазане против стрии

  • 22 353
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 575
Момичета моля ви помагайте!
Когато разбрах, че съм бременна си купих крем против стрии на Mustela...е появиха ми се...сега съм на Galenic. Слава Богу нямам нови, но не заличих старите. Моята козметичка ме посъветва да си разтопя мас и да се мажа с нея. Звучи ми доста гнусно , ама щом кремове на добри марки не помагат....Купих си и крем на Икаров...етерично масло от черевн чай...Ужас! Вманиячила съм, се но не искам повече стрии!
Та как, по дяволите, се разтапя мас? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 436
Можеш просто количеството което ще използваш да го оставиш на стайна температура и мажеш както се маже с крем . Не е нужно да е течна. Или на водна баня я разтопи ако държиш така. В микровълнова на разтопяваща програма.
Аз лично не вярвам да помогне, едно време са се мазали бабите ни с мас и бебетата но в днешни дни не знам. Пробвай в крайна сметка няма да ти навреди поне да знаеш че си опитала всичко. Но стриите са си наследствени роля играе и типа кожа: суха, нееластична. Бях си купила на Виши крема против стрии и в упътването бяха изредени рисковите фактори за появата им. Един от тях беше майката на бременната имала ли е стрии? А след това и другите особености на кожата. Така не го и използвах, мажех се с обикновен какаов крем. Не ми се появиха стрии за щастие.
За това не знам дали тези мазила вообще помагат за предотвратяването им. Но ти желая успех и да останеш само с това което в момента се е появило.

# 2
  • Мнения: 5 391
Знам, че и прясно мляко се слага при разтапянето, но информацията ми далеч не е точна, само това съм чула-недочула.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 463
По принцип маста ти трябва разтопена, ако ще прибавяш нещо в нея. Wink Иначе, не виждам причина да го правиш, освен, ако няма да я нанасяш топла по себе си, което не ми се вярва. Naughty
Имаше някаква 'велика' рецепта против стрии с вит. А, вит. Е и невен, но трябва да се разровиш, за да я намериш.
Не съм пробвала. И за ефект не мога да говоря. Wink

# 4
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Слагаш маста във вода,след като заври водата,вариш 15 минути.Оставяш  течността на хладно за една нощ,за да се стегне отгоре маста ,обираш я с лъжица/по този начин маста е пречистена/ ,слагаш си я в бурканче и се мажеш.Във водата по време на варенето можеш да добавиш едно пакетче невен и след като свалиш от огъня,прецеждаш и тогава оставяш сместа на хладно.Този "крем" е много добър при много суха и загрубяла кожа на ръцете и краката.Скоро четох,че и Ирен Онтева се е мазала с мас по време на бременеенето-успех!

# 5
  • varna
  • Мнения: 48
Аз знам друг начин - казва се премита.Взимаш необходимото количество може и повече от за един път и наливаш вода да се покрие горе-долу и бъркаш бъркаш и изливаш водата .После пак слагаш вода  и пак бъркаш малка и така седем или девет пъти -нечетен брой това не знам защо ама така разправат бабите.Маста става супер бяла и пухкава като крем мекичка.Успех.Ако искаш си накапи ароматно масло някакво.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 611
И аз не виждам причина да я разтапяш за да се намажеш  просто я остави малко на стайна температура.

# 7
  • Мнения: 483
Аз се мажа от втория месец и на корема май нямам и дано не ми си появяват, но гърдите ми се увеличиха много и отстрани видях две три подобни на капиляри ивички, но не съм сигурна дали са стрии! Мажа се с олиото на Икаров и един крем на Дева!
Майка ми ми е казвала, че се е мазала с мас по корема и по него няма нито една, но забравила да си маже гърдите и дупето и там има, но дали маста е помогнала или просто кожата на корема и е била по-разтеглиива не знам....
Все пак мисля и аз да пробвам с мас!
Успех и леко раждане  bouquet

# 8
  • Мнения: 302
И аз не виждам причина да я разтапяш за да се намажеш  просто я остави малко на стайна температура.
Peace

# 9
  • Мнения: 206
Страхливке  Flutter,

за първи път ще си дам мнението относно стриите и маста, съответно. Досега не съм се намесвала, защото тук момичетата ползват скъпи кремове, и го приемам, разбира се.

Само, че когато аз раждах, подобни екстри нямаше. И се мазах с мас. Всеки ден! Не помня от кой месец, но всеки ден. Кожата ми беше перфектна...! В един момент, по време на раждането, щеше да се наложи секцио, и на сестрата буквално и дожаля да я разреже... Simple Smile

Е, това че после я зарязах - моя грешка! Но нямах кьорава стрия. И сега нямам - поне от раждането, имам предвид.

Тоест, аз силно ти препоръчвам маста. Не е нужно да я разтопяваш. На стайна температура - и мацаш всеки ден, без да жалиш количеството... Mr. Green

Леко и успешно раждане от мен!... Hug

# 10
На мен ми препопъчаха в аптеката един крем за стрии-perkutalfa.Струва 24лв за 200мл,бързо свършва,но засега нямам стрии(ве4е съм в деветия месец).И с мас съм пробвала да се мажа,4е да спестя  Wink от крема,но не ми попива добре по кожата и цялата съм мазна след това Sick.Но може и да има ефект.Успех!!!

# 11
  • Мнения: 1 120
Аз знам друг начин - казва се премита.Взимаш необходимото количество може и повече от за един път и наливаш вода да се покрие горе-долу и бъркаш бъркаш и изливаш водата .После пак слагаш вода  и пак бъркаш малка и така седем или девет пъти -нечетен брой това не знам защо ама така разправат бабите.Маста става супер бяла и пухкава като крем мекичка.Успех.Ако искаш си накапи ароматно масло някакво.
Синът ми като бебе до годинката съм го мазала по този начин ( това преди 12 г) Когато мажех него, веднага и себе си - по краката имах малко стрии. Кожата става мека и лъскава и почти не се забелязваха.Не мога да кажа обаче , че изчезнаха...избледняха. След втората ми бременост, дъщеря ми я мазах с бебешки лосион, а себе си един крем на Дева. Сега стриите ми си личат много повече.
Препоръчвам ти да пробваш с маста, успех Simple Smile

# 12
  • Мнения: 855
Майка ми разтопи едно бурканче още в първите месеци на бременността. Мазала съм се два пъти, сега се мажа с маслото на Икаров против стрии и с крема на Дева. Маста съм я оставила за 8-9 месец, когато кожата се разтяга най-много. Та значи маста се разтапя на водна баня, като внимаваш да не влезе вода вътре. Майка я е преварила 4 пъти и така е станала като кремче, така изчезва и миризмата на мас. Тъй като на мен ми е доста неприятна та за това вътре е сложила и едно пакетче ванилия, за по добър аромат  Grinning Една позната се мажеше с мас и няма стрии. Но аз си мисля, че всичко си е до ген. На едни кожата е еластична, а на други не. А маста според мен помага с това, че е доста мазна и помага на кожата да стане по-еластична. А тази рецепта с преваряването е от една козметичка, така че пробвай, поне знаеш че не е вредно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт