Сърцебиене

  • 1 690
  • 8
  •   1
Отговори
От месец и половина получавам сърцебиене.То не е постоянно а на моменти и ми прималява.Правих си изследване за гуша,пълна кръвна картина и кардиограма.Всичко ми беше нормално.В ксрайна сметка казаха,че е на нервна почва и ме пратиха на невролог.Изписаха ми хапчета който пия но въпреки това пак получавам понякога силно сърцебиене което много ме плаши.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем. Praynig

# 1
  • Мнения: 411
Сблъсквам се с такъв проблем още от ученическите си години.Първо ЕКГ е моментен запис и не показва органични изменения в сърдечен мускул.Препоръчвам ти ехокардиография и холтер,за да се изключат такива.Най=любимото на лекарите е "нервната почва"Използват го за всичко за което нямат обяснение.Възможно,да но нека първо се изключат всички възможни провокиращи фактори!

# 2
  • Мнения: 46 434
И аз имах преди години, от тогава всяка година ходя на кардиолог от дтрах. нищо не ми откриха, пих капки Глог, Валериана и Мента, много помагат  Peace

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
С абсолютно същия проблем съм. Забелязах, че най-зле ми става, когато запаля цигара, веднага след като съм се наяла. Най-добре се чувствам от "Валидол"-а, мента, глог и валериан са ми силни. За себе си вярвам, че е възможно да е на нервна почва, защото най-често ми се случва, когато ми е напрегнато.

# 4
  • Мнения: 1 493
Вземи си от аптеката капки валериан, мента и глог. Поставяш в чашка по 10-15 капки от трите, малко вода и вземаш 3 пъти дневно. Евтино, ефикасно и полезно, за разлика от лекарствата.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Точно по тоя повод вчера бях на кардиолог. Направи ми ЕКГ и се оказа, че в момента съм съвсем добре. Да, ама аз получавам сърцебиене вечер. Следващатстъпка е кръвна картина, най- вече заради хемоглобина. Аз си знам, че ми е нисък, но дали това има връзка със сърцебиенето  newsm78.
Според кардиоложката имам нужда от пълна почивка. И аз така мисля, но...как да стане  newsm78.

# 6
  • Мнения: 411
Точно по тоя повод вчера бях на кардиолог. Направи ми ЕКГ и се оказа, че в момента съм съвсем добре. Да, ама аз получавам сърцебиене вечер. Следващатстъпка е кръвна картина, най- вече заради хемоглобина. Аз си знам, че ми е нисък, но дали това има връзка със сърцебиенето  newsm78.
Според кардиоложката имам нужда от пълна почивка. И аз така мисля, но...как да стане  newsm78.
Ще се повторя.Настоявайте за холтер(явно кардиолозите или  не могат да боравят с негоили не им се занимава,щом никъде не са го препоръчали)ЕКГ ще е показателно само ако е направено по време н пристъпа.Хемоглобина има връзка,при занижени стойности сдъдречния мускул компенсира,но все пак мисля,че кадриолозите са длъжни да направявт по щателни изследвания.Стига с тия ЕКГ та Rolling Eyes

 

# 7
  • Мнения: 148
Според мен проблемът ти е на нервна почва.  Особено доказателство е, че ти става лощо вечер, а доказано е, че пристъпите на паника имат пик към 20 ч. Глог+валериан+мента  ще ти помогне. Ако случайно не премине се обърни към психолог. Имам подобен опит. И аз отначало ходех по лекари, но като разбрах причината се старая да не се впечатлявам Laughing

# 8
Момичета много ви благодаря.  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт