моето кърмаче

  • 418
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Въздържах се да почна да пиша нашата история,но мисля че вече е време да споделя.Винаги сам искала да спра да кърмя ,когато малката не иска вече да суче и всичко стане по естествен път.Но честно,с неиното лакомство не можех и да си представя че отбиването ще бъде нормален процес при нас.Винаги ако и откажа гърда плаче и чак в съседня блок се чува.Преди около десетина дена когато си легнахме,играхме си,смяхме си,тя не си поиска и аз не и прдложих.И заспахме.На втория ден пак така, да отбележа само 4е се кърмим само ве4ер преди заспиване и ако се събудим.Целуна ме много пъти преди да заспи и историята се повтори.На третия ден се усети и си поиска,тогава татко и я заигра и тя пак заспа.А Аз...ни в клин,ни в ръкав.Хем исках да я отбивам,хем ми беше една свита душицата от промяната.Имах леко напрежение в гърдите,поизцедих малко в чашка и го дадох на малкото.И то си го изпи.През останалите дни тя се свбуди два пъти през ноща при което и предложих гърдата и тя заспа.Това беше.Вчера се къпахме двете и като си видя съкровищата и се засмя и каза: цици  Grinning,така им се зарадва и после ми каза:няма вече цици и се заигра с водата.А на мен ми е все още странно..Преди година ми се наложи да не я кърмя 24 часа и си спомням какъв беше ужаса,толкова рев- и тя и аз..А сега всичко стана толкова лесно.Ами това е,маи ми е време да се почерпя? Wink
П.С.Благодарна съм много на този форум,които ми помогна да осъзная и оценя стоиноста на кърменето и за помощта оказана  в трудни моменти!Успехи на всички начинаещи маичета с пожелания да изживеете пълноценно този неповторим процес!

# 1
  • Мнения: 3 550
Изглежда желанието ти се е сбъднало. Честито! Желая ти поне още едно такова кърмаче за радост на мама и тате. И да удариш по едно питие и за нас!  Grinning

# 2
  • Мнения: 340
Ехаа, страхотно-- ето това се казва естествено отбиване! Много се радвам за вас.  Аз също смятам така да направя и искам да те питам от кога горе долу минахте на кърмене само вечер и нощем.  А също така, през този период детенце всяка нощ ли се будеше да си иска и по колко пъти? Ние сме много далече от този момент /моя бебо си хапва по 8-10 пъти на денонощие сигурно/, но ми е любопитно кога ще намали буденията през нощта.  И сега като вече не суче малката, не се ли буди хич през нощта?

# 3
  • Мнения: 2 784
Благородно завидях- браво и на мама, и на бебка- на едната за дългото кърмене, а на другата за безболезненото отбиване!

# 4
  • Мнения: 4 242
Браво!   bouquet
Прекрасно са се развили нещата при вас! Остава и аз да си пожелая едно такова спокойно и за двете ни отбиване от самосебе си един ден! Praynig
Наздраве! Peace

# 5
  • Мнения: 1 215
Поздравления!

Пожелавам всекиму такъв щастлив край на кърменето!

# 6
  • Мнения: 1 771
Невероятно. И моя Крис като го гледам, отбиване няма.

# 7
  • Мнения: 224
Ехаа, страхотно-- ето това се казва естествено отбиване! Много се радвам за вас.  Аз също смятам така да направя и искам да те питам от кога горе долу минахте на кърмене само вечер и нощем.  А също така, през този период детенце всяка нощ ли се будеше да си иска и по колко пъти? Ние сме много далече от този момент /моя бебо си хапва по 8-10 пъти на денонощие сигурно/, но ми е любопитно кога ще намали буденията през нощта.  И сега като вече не суче малката, не се ли буди хич през нощта?

Сиси,минахме само на нощно кърмене когато малката беше на 1 годинка и 11 месеца.Случвало се е да не се събужда през нощта,но много рядко.Обикновено по 1-2 пъти се будеше,но разбира се имаше и изключения по 3,4 пъти.И повечето пъти заспиваше на гърдата.Дните около отбиването на няколко пъти след като я накармех продалжаваше да плямпа поне още половин час и после започна да заспива сама.А сега си спинка,първите дни се будеше около 5 сутринта и искаше вода или мляко ,сега се буди в 7 да си пиине и после заспива. Не се притесняваи и вие ще спрете да се будите...въпрос на време

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Поздравления! Grinning
Хубаво е, когато желанията и на двамата в двойката мама-бебе съвпадат и се осъществят.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Поздравления Grinning
Защо не виждам никакви признаци на минаване към 1-2 кърмения за денонощия при  нас Rolling EyesКърмим си се по цял ден, както и преди hahaha

# 10
  • Мнения: 310
Браво!!!
Надявам се и при нас като му дойде времето отбиването да протече така лесно и безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт