Отказва да пие Ам

  • 1 847
  • 12
  •   1
Отговори
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Сутрин към 7 му давах Ам.Но от 1 седмица отказва.Плюе ,мръщи се.Какво да права.Мислех до 1,5г  да му давам? newsm78

# 1
  • Мнения: 4 053
моята дащеря беше на 8 месеца ,когато ми отказа сутрешното мляко.
имах късмета ,че спеше до към 8 часа и направо и давах попара и просто спряхме млякото сутринта.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако става въпрос само за сутрешното АМ значи детето не е гладно, но ако отказва изобщо АМ, тогава е кофти
А вечер даваш ли АМ или само сутрин ?

# 3
  • Мнения: 1 427
При Йоана това е на приливи и отливи.Сега си пие с удоволствие.Но има дни , някога седмици, когато не иска повече от 50-60г.Наваксвам като й добавям АМ в попарата, овесените ядки.Упорита съм за това да пие колкото може повече мляко.Ако искаш изчакай за известно време и пак предложи Peace

# 4
  • Мнения: 1 493
Момченцето ти е вече готов за попарка. Иска си храна човечето !

# 5
  • Мнения: 50
Теди към 8 мес също отказа АМ,но проблема беше в това,че и попара не искаше,а и все още не иска,така че сутрешното хранене ни беше голям проблем.Тогава педито ми препоръча да сменим млякото,бяхме на Аптамил,с Хип3,което е плодово.От тогава нямаме проблем пием си млекцето и сутрин и вечер. Grinning

# 6
  • Мнения: 3 042
Не винаги смяната на марката е решение на този проблем - непиене на млякото. Сменила съм доста млека /напоследък Фризо 3, Нестле джуниър, Милумил 3,ХИП 3 ,  - точно плодовото, което се оказа , че освен мляко съдържа и нишесте, Селия /и въпреки всичко синът ми не иска да пие нито едно. Но пък за това установих, че всичките тези без проблем си ги хапва с лъжичка. Ти сама трябва да вземеш решение, дали експериментираш с различни марки млека. Но ако детенцето си пие вечерното мляко не те съветвам да го правиш. Все пак решението си е твое.

Моят син отказа сутришното мляко, когато беше на 9м и нещо, но продължи да пие вечерното. Просто прескачахме млечното хранене в 6:00ч и направо давах закуската към 8 -9 ч /по-рано изобщо не искаше да яде/. Но в края на 9 м отказа и вечерното мляко и тогава стана лошо.

# 7
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, мами!
Надявам се, че няма да се разсърдите ако в тази тема и аз попитам за съвет.Ние имаме същия проблем, само, че сме на 4,5м и не знам на какво се дължи отказа на АМ.От 5 дена яде само плодови пюрета, тук там някое зеленчуково и това е.Пробвах с бананова каша - изобщо не я иска. Преди изяждаше и по 180 мл АМ, а сега с мъка 100.А от 2 дена само през нощта пие - към 2ч.Смених млякото - от Фризовом на Милумил без ефект.И като минат и 4 и 5 часа няма признаци на глад???От 2ч през нощта, та сутрин в 9-10ч го карам да яде с мъка.Няма какво друго да давам. Гладен ли да го оставя?Иначе си е добре детето. Голяма мъка ми е това хранене, дайте ми съвет!

# 8
  • Мнения: 3 042
Здравейте, мами!
Надявам се, че няма да се разсърдите ако в тази тема и аз попитам за съвет.Ние имаме същия проблем, само, че сме на 4,5м и не знам на какво се дължи отказа на АМ.От 5 дена яде само плодови пюрета, тук там някое зеленчуково и това е.Пробвах с бананова каша - изобщо не я иска. Преди изяждаше и по 180 мл АМ, а сега с мъка 100.А от 2 дена само през нощта пие - към 2ч.Смених млякото - от Фризовом на Милумил без ефект.И като минат и 4 и 5 часа няма признаци на глад???От 2ч през нощта, та сутрин в 9-10ч го карам да яде с мъка.Няма какво друго да давам. Гладен ли да го оставя?Иначе си е добре детето. Голяма мъка ми е това хранене, дайте ми съвет!

Възможно е да става дума за някакъв период на отказ на млякото и след това пак да започне да си пие.
Щом яде плодови пюрета пробвай да смесиш АМ с плодово пюре /така, че ам да няма вкус на мляко, но количеството му да е поне два пъти повече от плодовото пюре/. На обяд му давай зеленчуково пюре пак с мляко. А кашата ако не я иска не го насилвай. Можеш да пробваш кашите на Хип, който са в бурканчета тези за над 4м. Те са безмлечни и можеш да им добавяш мляко. Има и млечни каши "Лека нощ" на Хип за над 4м те също са много вкусни.
Щом си захранила с каша можеш да правиш на бебока и млечно-плодов кисел.
Моят син понеже не искаше брашнените каши и кисела в онази възраст му давах тези на Хип. После прояде и от брашнените, но чак към годинка. А кисел към 7м.
Щом не е много яшен прави по-голям интервал м/у храненията.
  И ние с мъка ядяхме, но след годинката нещата се оправиха и сега си хапва добре. Е има периоди и когато не иска да яде, но те са рядкост.
Възможно е и липсата на апетит да се дължи на поникването на някое зъбче. Моя син обикновенно тогава губи апетит.

# 9
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Мерси за отговорите.Ние сме на детска кухня и само сутрин му давам мляко.Сега реших да му го давам в 10 с бисквити.А ве4ер яде супи4ка с сухар.Даже му смесих с плодово и пак неще .В момента ни растът зъби,но не мисля 4е е от това. Laughing

# 10
  • Мнения: 3 042
А ве4ер яде супи4ка с сухар.

Моят  син също вечер яде супичка, но в нея му разтварям  порцията АМ / така правя още от както го захраних от кухнята на 11,5 м и до днес си я хапва така без проблем/, а понякога ако е много рядка слагам и сухар.

# 11
  • Мнения: 5 299
Аз от 6-я месец съм спряла сутрешното мляко на Викториа. Закусва с попара или нещо друго, а само ве4ер АМ+бисквити.

# 12
  • Мнения: 2 768
При нас се случи нещо много странно! Обожаваше АМ - случвало се е да си поиска АМ дори между храненията, а сутрин и вечер просто се разтреперваше като го види! И от два дена - "пълна промяна" Confused Щом го близне го плюе. Нито вечер, нито сутрин иска. Верно, че вече е голяма, но ми се искаше още малко да и давам... Sad

Общи условия

Активация на акаунт