Защо бебето ми не се е изходило вече 24 часа?

  • 1 602
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами!Прочетох някои статии тук във форума за запек при бебетата и т.н,и не знам дали моето сега има нещо такова.Бебето ми е на 2,5 месеца и е само на кърма,но около 30 часа не се е изхождало.Не се мъчи,не му е подут корема,не е нервно,дори си пръцка.Предния  ден се изака около 4 пъти(нормално се изхождаме по 2-3 пъти за 24 4аса)и след това до днес сутринта-няма нищо.Взех да се притеснявам-това за първи път ни се случва.Вчера ина4е бяхме на консултация-наддал е добре за възсрастта си...биха ми ваксината-ДТК.Въпросът ми е дали може и от нея да се е получило нещо като запичане?!!Само ще добавя,че до преди няколко дни пиех боза-почти всеки ден и бебето имаше изхождане по 4-5 пъти.Но моя колежка ме посъветва да не пия боза,защото така разтройвам стомахчето му!
Ще ме посъветвате ли какво да права?Факт е,че вече близо 30 часа не е акало!

# 1
  • Мнения: 1 059
Аз на моя сим му давах сок от тиква ил пюре аз беше малко по-голям. Може и от бозата да е ходило толкова често. Ако толкова се притесняваш че има запек пробвай да му маправиш клизничка със сапунче и топла вода. Дано да се оправи и да не се стига чак до клизмичка

# 2
Само без паника, можеш да започнеш да правиш масаж на коремчето съвсем леко. Не вярвам да има запек, възможно е от изхождането предния ден да няма нужда до момента. Днес обаче трябва да се изходи (до ден и половина няма проблеми) и не е възможно от ваксината да ти се запече. По голяма вероятност е от нещо което ти си поела и невярвам бозата да му дразни стомахчето.
Успех
Ако пиете сокчета дай на бебчо сокче от ябълка, круша също може но само ако сте пили вече.

# 3
  • Мнения: 411
Нищо не му давай Stopщом е на кърма е нормално, да не ака и 5 дена!Просто кърмата се усвоява от организма изцяло!МОя син не е акал и по 4 дена и не е имало проблем!

# 4
  • Мнения: 1 493
Леко масажче на коремчето ще помогне. Поставяш дланта си на пъпчето и правиш кръгове по посока на часовникова стрелка, като леко натискаш.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не е нужно да правиш каквото и да било. NaughtyНормално е за кърмените бебета да не се изхождат ежедневно .Просто кърмата се усвоява добре. HugА от клизми няма нужда.Не си мъчи детето.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 10:31 от krasi stz

# 6
  • Мнения: 11 534
lora не се тревожи.Щом не му е подуто коремчето на бебчо значи не е истински запек.Преди 2 месеца когато бебека беше на 3 не беше акала 4 #Shockedдни но не се разтревожих особено защото виждах че е добре.Моят мъж настоя да се обадим на педката .Тя веднага се отзова въпреки късния час-23часа.Когато я прегледа каза че всичко е наред и че това че не ака толкова често означава че усвоява всичко.Обясни ми че когато бебчето е само на кърма не може да има запек просто баласта е по-малко а  newsm03бебо си наддава добре,не му е подуто коремчето и не реве.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Споко; ще се изака детенцето; след като е само на кърма, не се притеснявай, дори и да пропусне един ден;
както са те посъветвали вече, направи лек масаж на коремчето; свий няколко пъти краченцата..., но не прибягвай до лекарства

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравей, на тази възраст някъде разреждат изхожданията, моето детенце тогава започна да ака през ден.

# 9
  • Мнения: 2 125
Леко масажче на коремчето ще помогне. Поставяш дланта си на пъпчето и правиш кръгове по посока на часовникова стрелка, като леко натискаш.

 newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 7 020
Изчакай до 48 часа (това, че е нормално да не ака по пет дни newsm78), прави масаж на коремчето и ако и утре не е акало просто пробвай с термометър, но щом бебчо не го боли коремчето мисля,че няма проблем и ще свърши тази работа още днес.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 744
Консултирай се с педиатъра, но притеснително е ако не е акало повече от 48-50 часа, ако се напъва и плаче и т.н.
Диянка само 1-2 пъти е имала запек като бебе. Помогнаха малко масажите на корема.
Термометри и други способи само в краен случай.

# 12
  • Мнения: 179
Здравей! Около третия месец дъщеря ми също започна да се изхожда по веднъж на няколко дни, при положение, че преди това си акаше по 3-4 пъти на ден. Тя също беше само на кърма, така че аз не съм се притеснявала особено. Най-дългия период при нас е бил 5 дни. Не мисля че трябва да се притесняваш, щом е само на кърма Peace

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нищо не му давай на детето, щом сте на кърма е нормално, защото кърмата се усвоява много бързо от организма  Grinning

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спокойно.Май общо взето повечето бебета минават през такъв период.Аз бях пробвала да му дам водичка със кафява захар,но не съм сигурна дали свърши работа или му дойде времето.Масажчето на корема най-много вършеше работа при нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт