По повод темата за биберон- залъгалка!

  • 616
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Току що четох тук във този форум тема за даването на биберон - залъгалка. Аз също давам биберон, тя когато не го иска си го плюе. Но въпроса ми е свързан с едно от незнам кое подред притеснение. Значи хапва си момиченцето, уж се е наяла вече, (разбирам по това, че бута зърното и с език и с ръце, върти се като пумпалче и започва да плаче - но не съм сигурна, че това са показатели за наяждане, което е друго мое притеснение), но както казах, уж се е наяла, но ако не и дам биберон, започва да си хапе ръчичката. Това, че търси биберон или си хапе ръцете значи ли, че не се е наяла или просто е нормално и за нахранено дете. Аз си мисля, че щом така прави е още гладна и бутам гърдата насила, тя плаче, аз също и става такава война. Каже ми, моля ви!

# 1
Здравей Ирена! Ако пита6 мен раzбира се това оzна4ава 4е се е напапала! Моя Фабио по съ6тия на4ин се дере6е като се опитвах да му натикам цицата пак zа6тото и аz като теб си мислех 4е 6том иска да су4е zна4и е гладен. Явно бебeтата ни се нахранват бърzо, но не си zадоволяват сукателния рефлекс и zатова имат нужда от биба след кърмене. Успех! Това е моят опит до момента. Нали се опоzнаваме всеки ден  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 529
И аз мисля като ines, а и да ти кажа аз го мерех синчето доста често и дори като правеше точно така, както описваш, се оказваше, че е изял едно доста прилично количество.
Така или иначе насила няма да можеш да й набуташ пак цицата Wink  ами виж следното:
Бързо ли се успокоява с биберона?
Колко време след това огладнява? - ако огладнява бързо след това, може да се наложи да я кърмиш по-честичко просто Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 040
Цитат на: kiki27
.....Бързо ли се успокоява с биберона?
Колко време след това огладнява? - ако огладнява бързо след това, може да се наложи да я кърмиш по-честичко просто Simple Smile


Да, с биберона веднага престава да плаче и да се върти, и честно казано всички ми казват да не я будя докато тя самата не поиска да яде, а тя не се събужда на по- малко от 3-4 часа. Това какво значи?

# 4
  • Мнения: 2 529
Според мен, че се е наяла Grinning
Иначе биберона нямаше да я успокоява Wink

# 5
  • Мнения: 2 452
Малките деца имат потребност да задоволяват сукателния си рефлекс. Това, че искат да "смучат" не означава, че са гладни, а че имат нужда да задоволят точно този рефлекс. Някои деца смучат залъгалки, други палеца си, трети любимо одеалце или играчка (това при малко по-големи бебчета)....

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Само да допълня, че предвид възрастта на дъщеря ти (нали 3 седмици?) не трябва да я оставяш много-много на "празен ход" да суче. Като заспи, махай бибата. Иначе рискуваш да засища почти изцяло сукателния си рефлекс и да не иска да суче добре => да не наддава добре. Аз съм се сблъсквала с това, не прави моята грешка. Биба - само след сукане, ако вече не е гладна, и като заспи - махаш, да не я "суче" насън. Нито пък давай да я суче ей-така, само за да млъкне например.

# 7
  • Мнения: 2 040
Цитат на: boo
Само да допълня, че предвид възрастта на дъщеря ти (нали 3 седмици?) не трябва да я оставяш много-много на "празен ход" да суче. Като заспи, махай бибата. Иначе рискуваш да засища почти изцяло сукателния си рефлекс и да не иска да суче добре => да не наддава добре. Аз съм се сблъсквала с това, не прави моята грешка. Биба - само след сукане, ако вече не е гладна, и като заспи - махаш, да не я "суче" насън. Нито пък давай да я суче ей-така, само за да млъкне например.


boo, тя като заспи, сама си я плюе. Досега не съм я виждала да спи с нея, няма такъв случай. Падне до устенцата й и по някое време госпожицата несъзнателно с ръчичка я запрати на някъде извън креватчето.

Значи, това не е знак, че не се е наяла. Слава богу, абе ще се науча аз. Толкова съм благодарна, че ви има. Щях да се побърквам от притеснение, ако ви нямаше вас. Пък и то, кой друг да питаш. Даже и лекар да е, всеки си има мнение и един ще каже едно, друг- друго. Е, немога всички лекари да ги събера на куп да чуя мненията им, докато тук може. И това е страхотно. Вие сте повече и от лекари. Практиката е най- важна, не теорията.

Още веднъж благодаря!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Ирена, до 6 седмица или докато не видиш, че наддавате добре, не я оставяй да спи по 4 часа през деня без да яде. Храниш я на 2-3 часа през деня с една почивка от 4 часа през нощта.

А иначе моят син е доказателство, че има бебета които могат да се и "нахранват" само с биберон - можеше часове наред да не суче, ако има залъгалка. Така, че внимателно със залъгалката;)! НЕ я насилвай да яде след като пусне зърното, и й давай  залъгалка само за малко след това.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт