Витамини - дали? и какви?

  • 471
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Здравейте, мами
пиете ли някакви витамини и какви?
Аз от 2-3 започнах да пия на Центрум. Много често ми се вие свят, отпаднала съм, а след като си взема таблетката, до час-два живвам, идва ми сила, както се казва. Все още не виждам да се отразява по някакъв начин на Деничка, но може би е и малко раничко за такива констатации
Поздрави Grinning

# 1
  • Мнения: 1 547
Не, не съм пила. Опитай да си ги набавяш по естествен начин - портокали, грейпфрути, салатки, доматки, ябълки. А ако настояваш да пиеш витамини - Матерна-та става и за кърмачки. Освен това може да взимаш и бирена мая - много полезна за кърмачки, само да не ти увеличава много апетита  Wink

# 2
И аз съм с Центрум, пих го и през цялата бременност. Четох,че желязото можело да раздразни стомаха на бебчо, но в адаптираните млека има желязо. Освн това, още в болницата ме предупредиха да не ям цитрусови плодове, а от ябълки ми писна - не виждам друг начин да си ги набавя.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За кърмачки,до колкото знам,само Матерна и бирена мая Hug
Аз лично нищо не вземам и косата ми как опада Sad

# 4
  • Мнения: 1 559
Бирена мая,Матерна или Пренатал (от последните съм много доволна) - във всички случаи витамини за бременни.Хапвай повечко портокали,мандаринки и ябълки Wink Непоносимостта към цитруси при недиректна консумация (ако майката ги яде) не е често срещана,пробвай дали бебето ти е чувствително с малки количества и постепенно ги увеличавай. Сигурно няма да има проблем,пък и ти няма да изяждаш по 3 кила цитруси на дедн все пак Simple Smile

# 5
  • Мнения: 272
Без витамини не става! Но трябва да са специално подходящи за кърмачки. По препоръка на моя гинеколог-хомеопат пия от началото на бременността до ден днешен Life pack Junior. Имат дори награда на Unicef. Но струват... 45 лв за един месец. Струват си всяка стотинка

# 6
  • София
  • Мнения: 2 164
И аз съм постоянно така - отпаднала, уморена. Нали пролетната умора започва още през февруари  Laughing. Не пия витамини, гледам да си ги набавям от плодове и зеленчуци.
Според моя позната фармацевтка единствените подходящи витамини за кърмачки са Матерна, но аз не съм им фен  Naughty

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 123
аз още пия Матерна. Понякога прескачам, но започва да ми се вие свят и да съм отпаднала. Според зъболекарката ми трябва да пия и доста допълнително калций(ама аз си имам и други проблеми)

# 8
  • Мнения: 577
А аз пия Ревалид за косата и ноктите

# 9
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз пия бирена мая обогатена с витамини.

# 10
  • Мнения: 2 959
Аз не пия никакви. Опитвам се да си ги набавям по натурален път- плодове, зеленчуци и ядки.

# 11
  • Мнения: 922
Благодаря ви, мами
Центрум пиех по време на бременността по препоръка на АГ-то и затова сега започнах пак тях, но рекох да ви питам като значително по-опитни
Що се отнася до набавянето чрез плодове и зеленчуци - ами нали е зима, къде домашни плодове и зеленчуци по това време Rolling Eyes. А пък на вносните или оранжерийните нещо им нямам доверие... както и да а
Поздрави  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 11 505
И аз съм още на Матерна.Пия я от самото начало на бременността а и след раждането.Е случва се да пропусна понякога...

Общи условия

Активация на акаунт