С 9 месечно на море?

  • 1 473
  • 18
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Смятам началото на август да отида на почивка-на море с моето зайче.Тогава той ще бъде на навършени 9 месеца и се чудя дали мога да го къпя в морето.Кожата му е много нежна и бързо се появяват пъпки.Дали е вредна морската вода за бебешката кожа,дали няма да се изрине,все пак морето не е много чисто.Ако някой е ходил с малко бебе моля дайте ми съвет.И друго за което се замислям как е с памперсите на плажа? newsm78Бебето не може да е голо,защото представете си ,че се изака. JoyИма и много други въпроси ,които ме терзаят,но тези са най-притеснителни.И още нещо споделете къде сте ходили.Аз за сега съм се спряла на Албена,защото там е тихо,спокойно и много уредено,но ще ми е интересно да узная и за други места.
Предварително благодаря на всички мами  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 258
Ние ходихме това лято на къмпинг,на бунгало с бебо,който по онова време беше на 5 месеца.Топнахме я във водата няколко пъти, на нея и беше страшно първо,а после се гушкаше в татко си,за да се потопят заедно, залепени един за друг.През останалото време беше под тентите,ама още не проявяваше интерес да сяда,камо ли да става.А ние влачехме количката на всякъде с нас-на плажа,по капанчетата.И тази година мислим пак там да ходим,ама ще е доста по-проблемно,защото аз сега едва я удържам,камо ли пък там по пясъка...Но това е такова преживяване за децата,а пък и за нас,че няма да и го спестим.
Памперсите ги сменях или в количката или на някоя кърпа.Хранихме се само с адаптирано мляко.Водата си я приготвях сутринта в едно термосче и само добавях лъжичките,където и да бяхме.Абе приключение си е Grinning,ама е супер забавно.А къпането в бунагалото  Joy -таткото сядаше по бански на тоалетния капак,бебока го слагахме по корем върху краката му и едно поливане и къпане падаше.Голям смях.
За мен си струва,ако не си съвсем сама в грижите по бебето,защото тогава е зор,признавам си.
Чувала съм,яе има бебета,които се изриват,ама по-скоро от слънцето,отколкото от водата.Задължително ще трябва да си вземеш специален крем за бебета(аз бях взела 50-ти фактор на Мустела) и да се консултираш с педиатъра какво противоалергично.

Успех!! Grinning

# 2
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Ние миналата година ходихме с нашето дете на море. Тогава беше на 10мес. Къпахме във морето без проблеми. На плажа стоеше без памперс. Тогава вече се опитваше да ходи, лазеше по пясъка и т.н. и памперса се пълнеше с пясък, така, че го оставях гол. Като се изака Embarassed измивахме с вода и продължава ровенето в пясъка Grinning. Мажех със слънцезащитен лосион, фактор 60 на Chicco и нямахме никакви проблеми! Количката разбира се - навсякъде с нас. Първите дни се прибирахме на обяд да спи в квартирата но после оставахме на плажа по цял ден, а той спеше под чадъра в надуваем басейн. Ако имаш друти въпроси welcome

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
Разбира се, че можеш да топнеш бебо в морето. Стига да не е прекалено студена водата.
След топването в морето, подсушаваш и под чадъра. Ползвай и слънцезащитни кремове.
Хубаво е да ходите на плаж рано сутрин и късно следобяд когато слънцето не е толкова силно.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Няма проблем. Ние водихме Дариа, когато още нямаше 3 месеца и й понесе чудесно /естествено не я водихме на плаж/.

От морската вода няма да се изрине, но от мръсния пясък и слънцето е възможно. За това висок фактор и по-облечено на плажа.

Внимавай да не пие от морската вода, както направи моята гадинка последното лято.

Памперсите - има специални за вода, а можеш да ползваш и стандартните.

# 5
  • Мнения: 3 777
Аз водих 6 месечно и го къпех в морето всеки ден след 6 часа.
Страхотно му понесе.
Мажеш с висок фактор, шапка и готово.

# 6
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
За чадъра,шапката и крема с висок фактор ясно,но с памперса как newsm78.От една страна за бебето е по-добре без памперс,че все пак запарва,но от друга страна,ако се изака?Трябва да ходя с лопатка и пликче след него да чистя smile3521Вие как държахте бебоците на плажа и случвало ли ви се е да се изака?Дайте съвет.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
От една страна за бебето е по-добре без памперс,че все пак запарва,но от друга страна,ако се изака?

Не споделям това мнение.

Водим Дариа по басейните от 10 месечна и НИКОГА не съм я държала гола. Освен, че е грозно е крайно нехигиенично. Още повече, че в последно време тенденцията е да си по-облечен, а не по-съблечен на плажа, с оглед на слънчевите изгаряния.

Както казах вече има специални памперси за море/басейн - те са по-тънки и не спарват.

# 8
  • Мнения: 1 258
За чадъра,шапката и крема с висок фактор ясно,но с памперса как newsm78.От една страна за бебето е по-добре без памперс,че все пак запарва,но от друга страна,ако се изака?Трябва да ходя с лопатка и пликче след него да чистя smile3521Вие как държахте бебоците на плажа и случвало ли ви се е да се изака?Дайте съвет.
Ти така и така ще тичаш след него.Нали не мислиш,че ще си легнеш на някоя кърпа и ще се печеш славно(ооо,сладки спомени  Grinning)
Една приятелка си носеше найлонови пликчета,мушкаше си ръката в пликчето ,хващаше акото и обръщаше пликчето на обратно.Всичко за една секудна.То все пак няма да ака по 10 пъти на ден  Grinning

# 9
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
От една страна за бебето е по-добре без памперс,че все пак запарва,но от друга страна,ако се изака?

Както казах вече има специални памперси за море/басейн - те са по-тънки и не спарват.
А къде има тези специални памперси за море и на коя фирма са?

# 10
  • Мнения: 27 524
Следя темата с интерес,тъй като и аз мисля да водя края на юни диването (за да избегнем жегите) и тогава ще е на 10 месеца.Мерси за дадените вече хубави съвети,ще са ни от полза.
Бунгало или хотел е по-добре за с бебе?Аз съм фен на бунгалата,ама ако имат удобства.За хотела се притеснявам,да не вдига шум бебето и да се оплакват от съседни стаи???Или това си е проблем на хотела?Не,че е шумно моето,ама все пак малко дете е - става рано,писка..Имали ли сте проблеми от такова естество в някой хотел?

# 11
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
За хотела се притеснявам,да не вдига шум бебето и да се оплакват от съседни стаи???Или това си е проблем на хотела?Не,че е шумно моето,ама все пак малко дете е - става рано,писка..Имали ли сте проблеми от такова естество в някой хотел?
Хубав въпрос.Аз не се бях замислила,но смятам,че всички когато са на море си лягат късно,т.е купона е 24 часа.Аз поради тази причина смятам да отида на Албена.Там е спокойно и чисто.
Също се чудех за почивката количката ли да си взема или кенгуро newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 39 723
Ако не те затруднява вземи и двете.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
С голямата за първи път отидохме на море,когато беше на 8 месеца,а смалката когато беше на 2.Нямахме никакви проблеми.На плаж до 10-10:30 и после сле 16:30,в хотела никой не се е оплаквал.Но то през деня там никой ням.Вземи си количката,ние вечер си излизахме на ресторант с беба и тч си заспиваше в количката,прибирали сме се и след 24 часа.Бебка добре завита спинка в количката и мама и тати не бързат. newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Памперсите за плуване ги има /предимно лятото/ в детските магазини. Мисля, че са на "Хъгис".

Общи условия

Активация на акаунт