Розацея - тема 2

  • 117 055
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Привет на всички!
Вече имам диагноза и аз..
Имам въпрос - кремчето с ихтиол на Vitella ictamo, колко време може да се използва?
Връщам се да ви чета Hug

# 721
  • Мнения: 5 060
Този крем от лекар ли е изписан? В какво се изразява твоята розацея?

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Фръц, да, от лекар. Нещо притеснително има ли от към състав?
Изразява се в червени петна по бузите и челото. Кожата ми е покрита със ситни пъпчици. Не ме боли, не ме сърби като цяло. Имам лек сърбеж само вечер.
 Hug

# 723
  • Мнения: 5 060
Не бях чувала за този крем. В състава всичко му е ок, дано ти понася на теб.  За демодекс прегледа ли те?
Ситни пъпчици се появяват и като непоносимост към някои козметични продукти - и бяла и декоративна козметика. Добре е да спреш всичко или пък се наблюдавай Peace Може и демодекс да е. Тогава ще са нужни лекарства.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Фръц, товя вид алертия ли е? Извинявай за лаишкия въпрос, но не съм на ясно.

 3 месеца пих антихистамини и мажех кортикостераиди, не помагнаха за товя смених доктора. Оказа се, че съм с грешна диагноза и той е категоричен че е розяцея.

Кремчето определено намали червенината за 3 дни в който го мажа, но пъпчиците са си там.

Доктора каза да го мажа само 4 дни. Знам, че не трябва да очаквам магия, но така ми дотегна всичко..
 

# 725
  • Мнения: 5 060
Розацея и алергия имат някои общи симптоми, затова е нужна преценка от лекар, каквато ти вече имаш. Това, че си мазала кортикостероид, е едно от най -погрешните действия. Може и преди него да си била с розацея,  а може и съвсем друго да е било заболяването, но след кортико, в огромен процент от случаите, пациента се сдобива с розацея  Tired Лошата новина е, че засега са неустановени причините и няма открито лечение. Стремежът е към задържане в първи стадий и облекчаването му.
Трябва дерматологът ти да установи дали имаш и демодекс по кожата /пъпчиците понякога са в резултат на него / или е бакт. инфекция, хормонален дисбаланс,  стомашно-чревни проблеми....
Ако обривът е от грим или масла, бяла козметика, с прекратяване на ползването им изчезва и той. Ако е слънчева алергия -пазене от слънце, хран алергия -прекратяваш съответната консумация , др. алергии; -антихистамини /без кортико/; демодекс -лекарствени мазила и/или антибиотик; бактерии-антибиотик; емоционални причини - медитация, хипнотерапия, йога, звукотерапия, психоанализа. Ако причината е в дисбаланс на други системи - съответно лечение, което може би ще промени и състоянието на кожата.

Розацея в първи стадий /като твоя/ може да е пристъпно зачервяване или постоянно;  с приливи на топлина по лицето или без; с пъпчици или без; с мазна или пък суха кожа. Може да има разширени капиляри или не. Някои се влошаваме от храни, алкохол,  температурни промени, слънце. Съответно почваме да избягваме тригерите. Това можеш да установиш само ти. Наблюдавай се, записвай ако трябва.

Това, което е важно сега, ползвай висока слънцезащита и се пази от слънцето. Пробвай продуктите от тестери поне 1-2 седмици дали ти понасят - да не се зачервяваш, обриваш, да нямаш сърбежи, преди да се решиш на покупка.

Аз ползвам и фдт, без него не мога. Някои момичета успяват и без козметика, това е идеалният вариант за кожата.

Не прави никакви козметични процедури или терапии, а още по -малко такива с пара /затопляне /термални или с киселини.

И последно,  колкото по -малко се вторачваш в състоянието ти - толкова по -спокойна ще е кожата ти. Знам, че е трудно, но стреми се да не мислиш за това, или да се вманиачаваш в търсене на вълшебни лекарства .
 Hug

# 726
  • Мнения: 101
Да разкажа пак за Солантрата.. и за демодекс.
След влошаването в началото кожата ми е по-добре.. Др Х. каза да пия флажил 15 дни, след дълги колебания го пих..като на 15тия ден се оказа, че 3 хапчета съм пропуснала... в началото имаше мн сърбежи...миглите ми падах ужасно много..и преди лекарствата..сега няма вече никакви пъпчици и съм по-добре, по-бледа, въпреки, че бях 1 седмица на 30 градуса и супер слънце, а сега - на 0 градуса и сняг и вятър.. вечер мажа Солантра, сутрин минерален 50 фактор на SVR-сама си го предписах..той е и като фдт..само ако има слънце, изхвърлих вс гримове и си купих нова спирала за нк случай и 1 липстик
Сега трябва да се подобря вътрешно:( щото иначе пак ще ме нападнат демодекси и нк др чудеса
Усетих как пламвам докато бързах да приключа проект, не бях пламвала така от 1 година.. това вече никой крем не може да оправи.. всичко е в главата

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 09:35 от Ginger4e

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Фръц, благодаря ти за времето което си отделила за да ми обясниш всичко това.
В момента се лутам, още съм шокирана.
Имах нужда някой да ми обясни, за което ги блягодаря.
Имах перфектна кожа, която още не мога да прежаля и не мога да се примиря със сегашният и вид.

Кремчето с ихтиола, го мазах само 5 дни. Тушира леко нещата, съответно го спрях и сега отново си изглеждам като преди-като току що бити два силни шамара, и ситни пъпчици.

Трябва да се чуя с доктора. Дано предпише още нещо ..

Дермодекса сходен ли е розацеята, в смисъл може ли да се объркат? Като стана при мен - 3 месеца уж алергия и накрая розацея..

# 728
  • Мнения: 5 060
Наличието на демодекс е една от десетките възможни причини за розацея. Можеш да погледнеш постовете на Джинджърче от тази и предните страници. Някъде напред в темата имаше и нейна снимка с обривчето. Лекарят ти / в Бг ли си?  Кой ти е дерматолог? /  трябва да те изследва за демодекс  / гледа се под микроскоп материал от кожата на лицето / за да потвърди или го отхвърли като причина за състоянието ти. Ако имаш наличие на тези " кърлежчета" в основата на космените фоликули, то следва да ти изпише адекватно лечение.  https://www.rosacea.org/patients/causes/demodex
Според д-р Христозов  "Соолантра" е лекарство с добър резултат при демодекс , но наистина е най -добре твоят дерматолог да реши какво ще те посъветва.

Ако причината не е демодекс следва различно отношение към кожата с розацея.  Т.е аз нямам демодекс, но имам розацея 1 тип, невро-васкуларна с телеангитазии /в англ сайтове ETR / и не приемам антибиотик, нито се мажа с лекарство. В моят случай от такива медикаменти се влошавам, кожата почва да ме сърби, да е свръхсензитивна и да "горя" през по -голямата част в деня.

В това заболяване / розацея е хронично дерматологично заболяване /  всичко е индивидуално за всеки отделен човек.  https://www.rosacea.org/patients/causes/introduction  /в ляво на сайта можеш да избереш различни причини за розацея/
Затова ти писах, че ако действително си с розацея, ще е добре да се наблюдаваш и самоизследваш кое как ти се отразява.


Колкото до случая ти - първо алергия, после кортикостероид, после розацея, изобщо не си прецедент. В темите има много съфорумки точно с такава предистория на заболяването.  Ако имаш възможност, потърси и друго лекарско мнение.


Джинджърче, много се радвам за теб. Дано се запази подобрението ти. Супер Hug

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 18:06 от Фръц!

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Фръц, ще се върна назад в темата да потърся снимката, а не само. Иначе съм тук в БГ, да  Peace

Имам въпрос свързан с храната - може ли да хапна малко суши? Blush

# 730
  • Мнения: 5 060
Аз мога да ям някои видове суши - такива без люто, сусам, уасаби и без соев сос. Хапни си и ако до минути - час усетиш плаване на бузите и/или горещина по тялото, така както че имаш висока температура, значи ти е тригер някоя съставка в него и спираш да го ядеш. Соята и соевите продукти много често са сред провокаторите на влошаване.
Аз солено, пържено и 98% от подправките избягвам. Но има момичета на които лютото или пък алкохола не пречат.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Благодаря, Фръц! Hug
Все още ли използваш маслато от таману? Обмислям да го взема, както и да си запиша час при вашия доктор Hug

# 732
  • Мнения: 5 060
Още,  да GrinningНе е нещо вълшебно, но за хидратация, основа под фдт и дегримиране ми върши работа. Маслата ги нанасям  на влажна кожа,  3-4 капки върху мокър тампон, с леки движения.

# 733
  • Мнения: 746
Последно инфо около мен: мажа си лицето с олио от Витамин Д, да видим Simple Smile

# 734
  • Мнения: 5 060
Chancy, кой продукт си купила? Откривам единствено някакво олио за 65 $.

Общи условия

Активация на акаунт