Колко напраления се полагат на пациент за година?

  • 1 144
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вчера ходих при GP-то за направление за майка ми.
До сега съм нямала проблеми с нея, винаги ми е давала направления за специалист, ако в момента няма възможност търси вариянти.
Та вчера (учудващо за мен) ме предупреди, скоро да не ходя за направление за майка ми, защото има ограничен лимит на отпуснатите напраления от ЗК (това всички го знаем).
Понеже цялото ми семейство е записано при нея, казвам след като аз ползвам 1-2 направления на година, поне родителите ми да се възползат от тях. Родителите ми са на възраст вече и съответно болежките им са много и вече все по на често.
Миналата година майка ми е ползвала 9 направления за годината
(GP-то направи справка в PC-то си), а на пациент се полагало 1 направление за година.
Тя ми отговори, че понеже по-младите, по-рядко позват направления, та така успявала да ги разпредели за пенсионерите.
Тя за това била там, да преглежда, но питам аз (примерно), ако искам да си направя цитонамазка тя ли ще ми вземе секрет?

Вярно ли е, че имам право да се разболея веднъж годишно? ..... след като си плащам редовно ЗО.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Според новия Рамков договор със Здравната каса, личният лекар може да вземе цитонамазка веднъж годишно при възможност от негова страна. В противен случай е длъжен да даде направление за специалист /профилактично, еднократно за 12 месеца/. Sad
Направленията за хоспитализация /болнично лечение/ са други.

# 2
  • Мнения: 411
Ако питаш моята лекарка-нито едно,според някой други 1 на месец на човек.Най-добре е да се види в рамковия договор Peace

# 3
  • Мнения: 2 821
С това,че не им стигат направленията се оправдават отдавна. Не е вярно, че се полага по 1 за година. Вярно е, че има лекари, които немогат да си ги разпределят. Всеки доктор може да привиши лимита си с 10% или пък да не усвои 10% и да вземе/приспадне от следващото тримесечие. Дано сте ме разбрали Mr. Green
но си е неприятно да се разправяш с уж личния си лекар ...дай ми, на ти...
Пропуснах да кажа, че направленията за деца са извън лимитите....имаше и други групи, но малко не съм сигурна ..да не ви объркам...
Накратко, на пациента се полагат толкова направления, колкото лекаря прецени....така ще ти отговорят в здравната каса ако питаш.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Според новия Рамков договор със Здравната каса, личният лекар може да вземе цитонамазка веднъж годишно при възможност от негова страна.

Цитонамазката я дадох, само като пример Wink

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 14:19 от Миленика

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не е вярно, че се полага по 1 за година. Вярно е, че има лекари, които немогат да си ги разпределят. Всеки доктор може да привиши лимита си с 10% или пък да не усвои 10% и да вземе/приспадне от следващото тримесечие.

Къде мога да проверя със сигурност, дали е така и другия път да и го тикна в лицето?



Общи условия

Активация на акаунт