хомеопатия

  • 2 951
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте,
интересуваме дали използвате хомеопатия. Малката от около половин година е с диагноза атопичен дерматит и след като направихме пътека до разни дерматолози без резултат, се обърнахме към хомеопатията. Става адски бавно, но поне виждам някакъв резултат, въпреки че на моменти се чувствам като в омагьосан кръг, тъкмо изчезант петната от едно място и се появяват на друго. Нашия хомеопат твърди, че това било добре, че организма се чисти от вътрешността към периферията, но на мен не ми става по-леко като я виждам как дере ръцете си до кръв. Другото което на мен лично ми е малко странно той е адски против ваксините. Моля ви майчета с досег до хомеопатията споделете опит и мнения.Мерси

# 1
  • Мнения: 3 211
От 1год.и 3мес. ползвам само хомеопатия за дъщеря ми.
На 1г.6м.тръгна на ясла и започна много да боледува (отити, бронхити, хреми и т.н.)
Откакто е на хомеопатия е карала варицела и1-2 грипчета, но доста по-леко от преди.
По принцип хомеопатите са против ваксините, но въпреки това моята се съгласи да бием последната ДТК, защото знае, че без нея, не може да бъде на ясла, ДГ и т.н. Но даде да пием хомеопатично преди и след ваксината, което да неутрализира вредните последици от ваксината.

# 2
  • Мнения: 417
И ние ползваме хомеопатия от шест месеца.  Много съм доволна. Засега не сме прибягвали до лекарства от аптека, боледуванията минават по-леко, спестихме няколко антибиотика заради изолирани "коки" в носа и очите. Не знам за ваксините, но не давам имуностимулатори и витамини /за тях се разчита на правилното хранене/. Тази зима мина по-леко и безпроблемно.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Да от 3- 4 години за цялото семейство. И много проблеми решихме.
Уртикария, стафилококи, стрептококи, сенна хрема, дерматити, синуит..., бактериални отити...

# 4
  • Мнения: 114
Благодаря ви момичета,
знам че е по-добре, просто това което ме яде, е че много бавно се случва всичко, но поне се надявам, че решавам проблема кардинално, а не го претупваме.

# 5
  • Мнения: 489
Здравейте:) Напоследък стигайки до лечение с класическата медицина все опираме до антибиотици, за които знаем, 4е са нож с две остриета. На малкия му се наложи да пие 2 пъти, а аз вече не мога да преброя колко пъти ми се е налагало. Напоследък много слушам за хомеопатията. За това, 4е може да ти помогнат без антибиотик. Но за съжаление не са много и добрите хомеопати. Обръщам се към вси4ки, които сте ползвали тези услуги- моля ви дайте ми координати на хомеопати от които сте доволни, за да мога да се обърна към добър хомеопад, а не да губя време да търся, защото в момента имам спешна нужда(налага се да пия силен антибиотик). Благодаря предварително. Може да ми пишете и на ли4ния мейл.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
простете, че се различавам от общия тон, но личният ми опит с едно от моите деца, както и близките ми наблюдения над дете, лекувано с хомеопатия, ме карат да не се доверявам на този метод на лечение, когато става дума за нещо сериозно.
повече съм писала за това в тема със заглавие "вярвате ли на хомеопатията" - не, не вярвам, че това е добър подход.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 097
простете, че се различавам от общия тон, но личният ми опит с едно от моите деца, както и близките ми наблюдения над дете, лекувано с хомеопатия, ме карат да не се доверявам на този метод на лечение, когато става дума за нещо сериозно.
повече съм писала за това в тема със заглавие "вярвате ли на хомеопатията" - не, не вярвам, че това е добър подход.

Според мен просто не си случила на хомеопат. Или не се е осъществила връзката между лекаря и пациента.

Има добри хомеопати, които не са уцелили лекарството, защото пациента не е подал точната информация.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
А според мен е безсмислено да се разразява поредната война "За и против хомеопатията"...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Цитат
Моля ви майчета с досег до хомеопатията споделете опит и мнения.Мерси

само споделих. против поредната война съм. за мен и семейството ми битката е решена. за другото детенце, което споменах, битката се реши след два престоя в конвенционална болница.

 Peace

# 10
  • Мнения: 600
да споделя нашия опит с хомеопатията - за 3 години мен лекува от един грип(много успешно), една депресия(супер успешно) и постродилното състояние(това стана чак с третото лекарство). на мъжът ми оправиха сенната хрема от раз(и пърхутът му изчезна, но не знам дали има нещо общо newsm78).

а дребната не е боледувала(тук чукам на дърво), но я изписаха с коки от родилния - очето и носа - оправиха я с моето конституционно лекарство за постродилната депресия.

не ни е богат опита, но като че са ни помагали при нужда.

# 11
  • Мнения: 2 653
Има ли тема за добър хомеопат , че не можах да открия?
А някой може ли да препоръча такъв в София.Аз знам само една - д-р Тенева  има кабинет на руски паметник, но съм ходила при нея веднъж преди 3-4 години.

# 12
# 13
  • Мнения: 1 116
Пак ли трябва да спорим.
Има добри хомеопати, които не са уцелили лекарството, защото пациента не е подал точната информация.
Какво лекарство ?! Тези захарчета не са регистрирани като лек. продукти , следователно какво лекуват ?! Това е един плацебо ефект , пиеш нищо ,а си въобразяваш че пиеш нещо и се оправяш. Цялата хомеопатия се гради именно на този плацебо ефект.Не обвинявайте хомеопатите че не са добри.

# 14
  • Мнения: 169
да но рядко

Общи условия

Активация на акаунт