Vitamini?

  • 1 741
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Zdraveite,az sum v 3 mes. i predi sedmica zapochnah da vzimam vitamini-materna.Vednaga sled tova mi se gadi i se chustvam mnogo zle.Vuprosut mi e dali ima niakoi takiva oplakvania i dali e normalno tova.
Balgodaria predvaritelno za otgovorite,Mejdu drugto az sum vuv Vancouver i ochakvam 3 si dete:)Imam 2 momcheta ,nadiavam se na momichence:)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
Много пъти е писано по темата. Щом не ти понасят не се насилвай да ги пиеш. На мен също ми се гадеше и затова ги спрях и сега вкъщи си имам един 3-годишен юнак  Simple Smile  .

P.S. Да са ти живи и здрави дечицата и да им родиш едно здраво и хубаво сестриче Simple Smile .

# 2
  • Мнения: 4 406
и на мен ми ги изписаха, но ги пиех когато се сетя- не че ми се гадеше като на теб. те са комплекс от витамини, които можеш да си набавиш с повече хапване на храни, които ги съдържат

# 3
  • София
  • Мнения: 4 019
На мен също ми се гадеше от тях и изпих само една опаковка за цялата бременност .Наблягах на повече плодове и зеленчуци.

# 4
  • Мнения: 7 106
Цитат на: EliG
На мен също ми се гадеше от тях и изпих само една опаковка за цялата бременност .Наблягах на повече плодове и зеленчуци.
 

И аз така!Прави си колкото можеш да изпиеш плодови и зеленчукови сокове!В тях са истинските витамини Stuck Out Tongue .

# 5
  • Мнения: 1 289
Аз пих през цялата бременност, защото през зимата много трудно можех да намеря разнообразие от плодове и зеленчуци в прясно състояние, а и цените им стават някак непосилни. Но нямах проблеми с гадене, а и след като се разболях от салмонела след това пих по 2 капсули на ден. Гинеколозите ми бяха препоръчали да пия и 2-3 месеца след раждането. Пий поне фолиева киселина. На мен ми я изписаха отделно от витамините, защото бях на 34 години когато забременях. Много добра е за плода, а доколкото знам я има само в хляб и зърнени изделия, а те как помпат килограми eat

# 6
  • sofia
  • Мнения: 482
и на мен ми се гадеше от Матерната и не я пиех. докторката ми каза, че мога да ги сменя с другите видове - Суправит. отделно ме караше да ям много плодове и поне по 3 супени лъжици мед на ден!

# 7
  • Мнения: 503
Най-напред, поздравления за третата бременност! Дано да мине леко и бременността, и раждането!
Според мен, ако се храниш пълноценно, не взимай витамините, особено ако ти се гади от тях. Има 3 неща, които организмът не може да си набави само от храната и е добре да се взимат по време на брменност: фолиева киселина (folic acid), желязо (но от него може да ти става лошо, да полу4иш запек или разстройство и т.н., затова се консултирай с лекар) и цинк (zink). На този адрес има таблица с необходимите хранителни вещества, по колко ти е необходимо на ден, от кои храни да ги набавиш, и кои може да се наложи да взимаш допълнително под формата на таблетки:
www.babycenter.com/refcap/pregnancy/pregnancynutrition/4540.html

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 781
На мен пък ми изписаха Vitaral-много добре се понася и е много по-евтин от Матерната. Също и фолиева киселина. И Малтофер-заради ниския хемоглобин. Само на плодове и зеленчуци не може да се разчита-ми то трябва една щайга да изядеш на ден, за да си осигуриш нужното кол-во витамини на ден Grinning

# 9
  • Мнения: 5 500
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6081&highlight=%EC%E0%F2%E5%F0%ED%E0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3641&highlight=%EC%E0%F2%E5%F0%ED%E0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6935&highlight=%EC%E0%F2%E5%F0%ED%E0

И още много има, само отиваш на търсене горе над профила ти, изписваш Матерна и ще видиш дискусиите.

# 10
  • Мнения: 1 734
Колко прекрасно е че ще имаш трето дете. Какво по-хубаво от пълна къща с деца #Milti  #Milti  #Milti
От Матерната не само, че ми се гадеше, но направо си повръщах и не можех да се спра. Лекаря ми каза да ям колкото се може повече плодове и зеленчуци в суров вид Sign Exclamation

# 11
  • Мнения: 390
матерна никога не съм пила, но от Тотемата ми се повдига жестоко (пък все ми я предписват като ми падне хемоглобин-а ), че въпроса ми е: трябва ли още да я пия, в девети месец съм? не може ли с нещо да се замени? - виждам вие пиете неизвестни за мен неща

# 12
  • Мнения: 74
Blagodaria vi za svetkavichnite otgovori,mnogo ste gotini:))))
Ste razgledam podrbno za maternata,tuk v Canada mnogo durjat na vitaminite ako kaja na moita doktorka,che sum gi spriala ste me izgleda  kato kraino nebrejna kum bremenosta mi.Tia mi obiasni ,che triabva da spre gadeneto ot 10 priem,ste vidim dano da spre.
Inache tazi treta bremenost mi razkazva igrata ,purvite 2 ne gi usetih,a sega (moje bi zastoto sum na 34 god. veche:)se chustvam mnogo otpadnala i bez kapaka sila
Za grijite kum bremenite tuk oste niamam vpechetlenia ,no  ste gledam da vi durja v techene kato ponatrupam opit.
bedete zdravi ,vie i bebocite:).....e i tatkovcite razbira se

# 13
  • Мнения: X
Аз пиех само по половинка на ден и пак ми беше гадно. Пий ги след или повреме на ядене да не ти се гади Wink

# 14
  • Мнения: 128
аз нито веднъж през бременноста ми не съм пила витамини, нито пък преди това фолиева киселина. и то не за друго,а защото не съм знаела, че е желателно да се пият. акушерката не ми беше казала нито пък някой друг. та мисълта ми е, че не е фатално ако не пиеш нищо, детето ми е на седем месеца и половина и си е живо и задаво (да чукна  на дърво и така да продължава да си бъде), освен една лека хремичка от нищо друго не е боледувало.

Общи условия

Активация на акаунт